Results

OLDER RESULTS FROM MAY 2000 TO RECENT

Sunday 21 July 

All-Ireland SHC final
Clare 3-29 Cork 1-34, Croke Park - AET

 

Saturday 20 July 

All-Ireland Ladies SFC semi-finals
Armagh 0-7 Kerry 1-8, Glenisk O'Connor Park - FT
Cork 0-10 Galway 2-7, Glenisk O'Connor Park - FT

All-Ireland Premier Junior Camogie semi-finals
Cavan 3-7 Laois 2-16, Ashbourne - FT
Armagh 1-11 Tipperary 0-15, Ashbourne - FT

 

Sunday 14 July 

All-Ireland SFC semi-final
Donegal 0-15 Galway 1-14, Croke Park - FT

All-Ireland JFC final
New York 0-13 London 0-12, Croke Park - FT

All-Ireland Ladies IFC semi-finals
Leitrim 3-8 Wexford 2-10, Parnell Park - FT
Down 1-11 Tyrone 2-11, Clones - FT

All-Ireland Ladies JFC semi-final
Carlow 0-11 Louth 2-11, Parnell Park - FT
Fermanagh 2-12 Limerick 2-10, Glennon Bros Pearse Park - FT

 

Saturday 13 July 

All-Ireland SFC semi-final
Armagh 1-18 Kerry 1-16, Croke Park - AET

Tailteann Cup final
Laois 2-6 Down 0-14, Croke Park - FT

All-Ireland Ladies SFC relegation play-off
Laois 1-8 Kildare 1-10, Netwatch Cullen Park - FT

 

Friday 12 July

All-Ireland JFC semi-finals
New York 0-11 Warwickshire 0-8, Abbotstown - FT
USGAA 0-10 London 1-8, Abbotstown - FT

 

Sunday 7 July 

All-Ireland SHC semi-final
Limerick 0-29 Cork 1-28, Croke Park - FT

All-Ireland Senior Camogie quarter-final
Galway 1-12 Waterford 1-9, Croke Park - FT

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
Armagh 2-11 Mayo 0-11, BOX-IT Athletic Grounds - FT

All-Ireland MFC final
Derry 2-7 Armagh 0-10, O'Neills Healy Park - FT

 

Saturday 6 July 

All-Ireland SHC semi-final
Kilkenny 2-16 Clare 0-24, Croke Park - FT

All-Ireland Senior Camogie quarter-final
Kilkenny 0-12 Dublin 1-13, Croke Park - FT

All-Ireland Ladies SFC quarter-finals
Dublin 1-12 Galway 3-7, Parnell Park - AET
Kerry 0-16 Meath 0-8, Austin Stack Park - FT
Cork 1-17 Waterford 2-4, Pairc Ui Chaoimh - FT

All-Ireland Ladies SFC relegation qualifiers
Donegal 0-9 Kildare 0-8, Kingspan Breffni - FT
Laois 1-4 Tipperary 1-15, John Lockes GAA - FT

 

Sunday 30 June

All-Ireland SFC quarter-final
Kerry 0-15 Derry 0-10, Croke Park - FT
Donegal 1-23 Louth 0-18, Croke Park - FT

All-Ireland Ladies IFC quarter-finals  
Down 2-12 Monaghan 2-9, Páirc Esler - FT
Wexford 5-15 Westmeath 4-12, McCauley Park Bellefield - AET
Clare 2-7 Tyrone 2-8, Cusack Park - FT
Leitrim 3-13 Roscommon 3-11, Ballinamore - FT

All-Ireland Ladies IFC relegation qualifier  
Offaly 3-11 Wicklow 0-10, Crettyard GAA - FT

 

Saturday 29 June 

All-Ireland SFC quarter-finals
Dublin 0-16 Galway 0-17, Croke Park - FT
Armagh 2-12 Roscommon 0-12, Croke Park - FT

All-Ireland MHC final
Kilkenny 3-12 Tipperary 2-17, UPMC Nowlan Park - AET

All-Ireland JFC quarter-final
Warwickwhire 1-17 Kilkenny 2-9, Birmingham - AET

All-Ireland Ladies IFC relegation qualifier  
Antrim 0-7 Cavan 3-11, Inniskeen - FT

All-Ireland Senior Camogie Championship
Waterford 3-15 Derry 0-6, Walsh Park - FT
Limerick 2-17 Antrim 3-12, Mick Neville Park - FT
Tipperary 1-15 Kilkenny 0-15, The Ragg - FT
Cork 2-16 Galway 1-7, Páirc Uí Chaoimh - FT
Down 0-6 Dublin 4-19, Liatroim Fontenoys - FT
Clare 1-15 Wexford 1-11, Cusack Park - FT

 

Sunday 23 June 

All-Ireland SFC preliminary quarter-final
Louth 1-9 Cork 1-8, Inniskeen - FT

Tailteann Cup semi-final
Down 1-20 Sligo 2-15, Croke Park - AET 
Antrim 1-13 Laois 3-12, Croke Park - FT

All-Ireland Ladies SFC Round 3
Meath 2-15 Tipperary 2-12, Páirc Tailteann - FT
Waterford 1-10 Donegal 0-7, Walsh Park - FT
Galway 7-22 Laois 1-5, Duggan Park - FT
Kildare 0-9 Dublin 4-19, Manguard Park - FT

All-Ireland MFC semi-final
Mayo 1-6 Armagh 0-16, Glennon Bros Pearse Park - FT

 

Saturday 22 June 

All-Ireland SHC quarter-finals
Clare 2-28 Wexford 1-19, FBD Semple Stadium - FT
Dublin 0-21 Cork 0-26, FBD Semple Stadium - FT

All-Ireland SFC preliminary quarter-finals
Mayo 1-12 Derry 0-15, McHale Park - AET (Derry win 4-3 on penalties)
Tyrone 0-12 Roscommon 0-14, Healy Park - FT
Galway 0-14 Monaghan 0-11, Pearse Stadium - FT

All-Ireland MFC semi-final
Derry 1-13 Kerry 1-12, TEG Cusack Park - FT 

 

Sunday 16 June 

All-Ireland SFC round 3
Dublin 0-17 Mayo 0-17, Dr Hyde Park - FT
Monaghan 1-17 Meath 1-14, Kingspan Breffni - FT
Louth 1-10 Kerry 2-21, Portlaoise - FT
Galway 0-15 Armagh 1-12, Markievicz Park - FT

Tailteann Cup quarter-final
Kildare 0-12 Laois 2-11, Glenisk O'Connor Park - FT

All-Ireland MHC semi-final
Kilkenny 2-23 Clare 2-20, FBD Semple Stadium - AET

 

Saturday 15 June

All-Ireland SFC round 3
Derry 2-7 Westmeath 0-9, Pairc Esler - FT
Roscommon 3-20 Cavan 1-20, Glennon Bros Pearse Park - FT
Donegal 2-23 Clare 0-5, Castlebar - FT
Tyrone 1-18 Cork 0-17, Tullamore - FT

All-Ireland SHC preliminary quarter-finals
Laois 0-20 Wexford 0-32, Laois Hire O'Moore Park - FT

Tailteann Cup quarter-finals
Fermanagh 0-11 Antrim 1-11, Brewster Park - FT
Sligo 2-20 Limerick 0-9, Markievicz Park - FT
Down 1-18 Wicklow 0-12, Pairc Esler - FT

All-Ireland MHC semi-final
Tipperary 1-24 Galway 0-26, TUS Gaelic Grounds - AET

All-Ireland MFC Tier 2 final
Cavan 1-10 Kildare 2-12, Pairc Tailteann - FT

 

Sunday 9 June

Munster SHC final
Limerick 1-26 Clare 1-20, FBD Semple Stadium - FT

Tailteann Cup preliminary quarter-finals
Antrim 3-11 London 2-10, Corrigan Park - FT
Laois 1-13 New York 1-9, Laois Hire O'Moore Park - FT

All-Ireland Ladies SFC
Laois 1-5 Cork 6-13, Laois Hire O'Moore Park - FT
Dublin 1-10 Mayo 0-5, Parnell Park - FT
Donegal 1-6 Kerry 0-9, MacCumhaill Park - FT

 

Saturday 8 June 

Leinster SHC final
Kilkenny 3-28 Dublin 1-18, Croke Park - FT

Joe McDonagh Cup final
Laois 0-26 Offaly 2-23, Croke Park - FT

Tailteann Cup preliminary quarter-finals
Leitrim 1-11 Wicklow 2-15, Glennon Bros Pearse Park - FT
Limerick 1-18 Tipperary 1-10, Rathkeale - FT

All-Ireland Ladies SFC
Armagh 3-9 Meath 1-14, Box-It Athletic Grounds - FT

All-Ireland MFC quarter-finals
Kerry 3-18 Roscommon 2-3, Cusack Park Ennis - FT
Mayo 3-14 Cork 0-6, Cusack Park Ennis - FT
Longford 1-3 Armagh 1-16, Kingspan Breffni - FT
Derry 0-18 Dublin 2-10, Kingspan Breffni - FT

All-Ireland MFC Tier 2 semi-finals
Donegal 1-13 Kildare 3-12, Clones - FT
Tyrone 1-10 Cavan 0-16, Clones - FT

All-Ireland MFC Tier 3 final
Down 4-13 Westmeath 1-17, Kingspan Breffni - FT

 

Monday 3 June

All-Ireland MHC quarter-finals
Clare 2-16 Wexford 0-13, Semple Stadium - FT
Galway 3-18 Dublin 2-18, Semple Stadium - FT

All-Ireland MFC Tier 2 quarter-final
Tyrone 4-16 Wexford 1-6, Garvaghey - FT

 

Sunday 2 June 

All-Ireland SFC round 2
Derry 0-15 Armagh 3-17, Celtic Park - FT
Monaghan 2-10 Louth 2-10, Clones - FT
Westmeath 0-11 Galway 1-12, TEG Cusack Park - FT
Meath 0-9 Kerry 2-18, Pairc Tailteann - FT
Tyrone 3-15 Clare 0-10, Healy Park - FT

Tailteann Cup round 3
Sligo 0-20 Antrim 0-20, Kingspan Breffni - FT
Down 2-22 Offaly 3-13, Kingspan Breffni - FT

Christy Ring Cup final
Derry 1-22 Kildare 4-21, Croke Park - FT

Nickey Rackard Cup final
Donegal 3-17 Mayo 0-22, Croke Park - FT

Lory Meagher Cup final
Fermanagh 3-22 Longford 2-20, Croke Park - FT

 

Saturday 1 June 

All-Ireland SFC round 2
Cavan 0-13 Dublin 5-17, Kingspan Breffni - FT
Roscommon 1-15 Mayo 2-14, Dr Hyde Park - FT
Cork 3-9 Donegal 0-16, Pairc Ui Rinn - FT

Tailteann Cup round 3
Kildare 1-16 Leitrim 0-12, Glennon Bros Pearse Park - FT
Fermanagh 3-11 Laois 2-13, Glennon Bros Pearse Park - FT
Wicklow 0-15 Carlow 1-9, Parnell Park - FT
Longford 1-16 Waterford 4-12, Laois Hire O'Moore Park - FT
Limerick 2-14 London 0-10, Parnell Park - FT

All-Ireland U20HC final
Offaly 2-20 Tipperary 2-14, UPMC Nowlan Park - FT

Camogie Senior All-Ireland Championship
Dublin 0-18 Clare 0-9, Naomh Peregrines GAA - FT
Antrim 0-9 Kilkenny 6-15, Corrigan Park - FT
Waterford 5-15 Limerick 0-9, Walsh Park - FT
Derry 0-13 Tipperary 5-22, Derry GAA Centre of Excellence - FT
Wexford 2-15 Galway 2-15, Bellefield - FT
Down 1-7 Cork 4-21, Páirc Esler - FT

All-Ireland MFC Tier 2 quarter-finals
Galway 1-9 Kildare 1-13, Pearse Stadium - AET
Sligo 0-7 Donegal 1-14, Markievicz Park - FT
Louth 1-9 Cavan 4-14, Pairc Baile Fiach - FT

All-Ireland MFC Tier 3 semi-finals
Down 5-19 Leitrim 1-12, Lavey - FT
Westmeath 4-12 Laois 1-14, O'Brien Park - FT

 

Tuesday 28 May

All-Ireland MFC Tier 3 quarter-final
Waterford 2-8 Laois 3-11, Carlow Centre of Excellence Fenagh - FT

 

Sunday 26 May 

Leinster SHC round 5
Kilkenny 1-24 Wexford 2-20, UPMC Nowlan Park - FT
Galway 1-24 Dublin 2-26, Pearse Stadium - FT
Antrim 4-22 Carlow 2-22, Corrigan Park - FT

Munster SHC round 5
Limerick 0-30 Waterford 2-14, TUS Gaelic Grounds - FT
Tipperary 0-24 Clare 1-24, FBD Semple Stadium - FT

Ulster MFC final
Derry 0-12 Armagh 1-7, Healy Park - FT

All-Ireland MFC Tier 3 quarter-final
Leitrim 3-18 London 1-6, Bekan - FT

 

Saturday 25 May

All-Ireland SFC round 1
Donegal 0-21 Tyrone 0-14, Ballybofey - FT
Armagh 0-16 Westmeath 0-11, Box-It Athletic Grounds - FT
Louth 3-10 Meath 0-9, Inniskeen - FT
Dublin 2-19 Roscommon 0-13, Croke Park - FT

Joe McDonagh Cup round 5
Kerry 3-13 Meath 1-10, Austin Stack Park - FT
Down 3-25 Offaly 5-23, Ballycran - FT
Westmeath 2-26 Laois 0-16, TEG Cusack Park - FT

Leinster MHC final
Dublin 1-9 Kilkenny 1-13, Laois Hire O'Moore Park - FT

All-Ireland U20HC B final
Down 0-20 Roscommon 0-11, Croke Park - FT

All-Ireland U20HC C final
Monaghan 1-17 Leitrim 1-17, Kingspan Breffni - AET (Leitrim win 2-1 on penalties)

All-Ireland MHC preliminary quarter-finals
Cork 1-10 Wexford 2-16, FBD Semple Stadium - FT
Galway 2-16 Waterford 1-6, FBD Semple Stadium - FT

All Ireland MFC Tier 2 knockout
Clare 1-7 Sligo 2-10, Cusack Park - FT
Cavan 2-9 Wicklow 2-5, Kingspan Breffni - FT

All-Ireland MFC Tier 3 quarter-finals
Limerick 0-7 Down 3-13, Grangegorman - FT
Tipperary 0-10 Westmeath 3-19, Templetouhy - FT

 

Friday 24 May

Munster U20HC final
Tipperary 1-19 Cork 0-21, TUS Gaelic Grounds - FT

Connacht MFC final
Mayo 0-14 Roscommon 0-10, Dr Hyde Park - FT

 

Thursday 23 May

All-Ireland MFC Tier 2 preliminary quarter-final
Monaghan 0-9 Wexford 2-7, Abbotstown - FT

 

Wednesday 22 May

Leinster U20HC final
Dublin 1-15 Offaly 1-18, Laois Hire O'Moore Park - FT


 

Monday 20 May

Leinster MFC final
Dublin 1-10 Longford 0-15, Glenisk O'Connor Park - FT

Munster MHC final
Tipperary 2-17 Clare 0-16, TUS Gaelic Grounds - FT

 

Sunday 19 May 

Munster SHC round 4
Tipperary 1-21 Cork 4-30, FBD Semple Stadium - FT
Clare 4-21 Waterford 2-26, Cusack Park - FT

Leinster SHC round 4
Carlow 1-13 Wexford 2-36, Netwatch Cullen Park - FT

Tailteann Cup round 2
Wicklow 0-10 Laois 0-11, Aughrim - FT
Longford 0-17 Leitrim 2-12, Pearse Park - FT

Joe McDonagh Cup round 4
Offaly 3-24 Kerry 0-15, Glenisk O'Connor Park - FT

All-Ireland U20FC final
Tyrone 1-20 Kerry 1-14, Laois Hire O'Moore Park - FT

Leinster MHC semi-final
Galway 1-12 Kilkenny 4-18, Faithful Fields - FT

Ulster Ladies SFC final
Armagh 0-17 Donegal 1-13 - AET

 

Saturday 18 May 

All-Ireland SFC round 1
Clare 1-11 Cork 1-13, Cusack Park - FT
Galway 2-14 Derry 0-15, Pearse Stadium - FT
Mayo 0-20 Cavan 1-8, Hastings MacHale Park - FT
Kerry 0-24 Monaghan 1-11, Killarney - FT

Leinster SHC round 4
Dublin 2-23 Kilkenny 1-28, Parnell Park - FT
Antrim 1-14 Galway 2-25, Corrigan Park - FT

Tailteann Cup round 2
London 0-10 Down 1-24, Ruislip - FT
Waterford 0-6 Kildare 5-15, Dungarvan - FT
Wexford 0-17 Antrim 1-15, Chadwicks Wexford Park - FT
Limerick 2-10 Offaly 0-8, Rathkeale - FT
Carlow 0-13 Fermanagh 1-13, Netwatch Cullen Park - FT
Tipperary 1-12 Sligo 3-22, FBD Semple Stadium - FT

Joe McDonagh Cup round 4
Westmeath 1-29 Meath 0-14, TEG Cusack Park - FT
Laois 4-31 Down 0-17, Laois Hire O'Moore Park - FT

Christy Ring Cup round 5
London 3-14 Kildare 2-20, Ruislip - FT
Sligo 0-19 Derry 4-30, Markievicz Park - FT
Tyrone 1-25 Wicklow 2-16, Carrickmore - FT

Nickey Rackard Cup round 5
Louth 1-20 Donegal 4-19, Dowdallshill - FT
Armagh 3-19 Monaghan 0-18, Box-It Athletic Grounds - FT
Roscommon 1-19 Mayo 2-16, Dr Hyde Park - FT

Lory Meagher Cup round 5
Lancashire 2-24 Warwickshire 6-22, Pairc na hEireann - FT
Longford 3-18 Fermanagh 2-21, Glennon Bros Pearse Park - FT
Leitrim 0-18 Cavan 7-19, Drumshanbo - FT

Munster Ladies SFC final
Cork 0-13 Kerry 2-15, Mallow - FT

All-Ireland U20FC B final
Down 1-10 Westmeath 0-10, Pairc Tailteann - FT

Ulster MFC semi-finals
Derry 2-14 Tyrone 1-10, Owenbeg - FT
Donegal 1-7 Armagh 2-8, Ballyshannon - FT

Leinster MHC semi-final
Dublin 1-17 Wexford 2-10, Parnell Park - FT

All Ireland MFC Tier 3 knockout
Westmeath 5-18 Carlow 0-4, Rochfortbridge - FT
Offaly 0-13 Waterford 4-11, Faithful Fields - FT
Limerick 3-11 Fermanagh 0-8, Connacht GAA Centre - FT
Laois 4-16 Antrim 1-9, Hunterstown - FT
Meath 0-8 Down 2-16, Pairc Tailteann - FT

 

Friday 17 May

Munster U20HC semi-final
Clare 2-16 Cork 1-23, Cusack Park - FT

Connacht MFC semi-final
Galway 0-7 Roscommon 3-5, Tuam Stadium - FT

 

Wednesday 15 May

Leinster U20HC semi-finals
Dublin 4-17 Galway 0-20, Laois Hire O'Moore Park - FT
Offaly 2-17 Kilkenny 2-16, Glenisk O'Connor Park - FT

 

Monday 13 May

Munster MFC final
Cork 1-6 Kerry 2-18, Pairc Ui Rinn - FT

 

Sunday 12 May 

Leinster SFC final
Dublin 1-19 Louth 2-12, Croke Park - FT

Ulster SFC final
Armagh 0-20 Donegal 0-20, Clones - AET (Donegal win 6-5 on penalties)

Tailteann Cup round 1
Laois 2-17 Carlow 2-17, Laois Hire O'Moore Park - FT
Antrim 4-12 Tipperary 2-13, Corrigan Park - FT

Christy Ring Cup round 4
Wicklow 2-16 Sligo 1-17, Aughrim - FT

Leinster Ladies SFC final 
Dublin 3-17 Meath 0-8, Croke Park - FT

Connacht Ladies SFC final 
Galway 1-11 Mayo 0-9, Kiltoom - FT

All-Ireland U20FC B semi-final
Mayo 0-15 Down 2-10, Kingspan Breffni - FT

 

Saturday 11 May 

Leinster SHC round 3
Carlow 1-20 Kilkenny 1-20, Netwatch Cullen Park - FT
Dublin 3-32 Antrim 1-18, Parnell Park - FT

Munster SHC round 3
Cork 3-28 Limerick 3-26, Pairc Ui Chaoimh - FT

Tailteann Cup round 1
Kildare 3-25 Longford 1-11, Hawkfield - FT
Leitrim 0-17 Waterford 0-12, Ballinamore - FT
Down 1-20 Limerick 1-6, Newry - FT
Sligo 2-21 Wexford 2-15, Markievicz Park - FT
Fermanagh 3-16 Wicklow 0-9, Brewster Park - FT
Offaly 0-12 London 2-20, Glenisk O'Connor Park - FT

Christy Ring Cup round 4
Tyrone 0-11 Kildare 2-31, Eoghan Ruadh, Dungannon - FT
Derry 2-22 London 2-13, Owenbeg - FT

Nickey Rackard Cup round 4
Monaghan 2-17 Louth 4-12, Inniskeen - FT
Mayo 4-29 Armagh 1-16, Hastings MacHale Park - FT
Roscommon 2-10 Donegal 1-25, Dr Hyde Park - FT

Lory Meagher Cup round 4
Leitrim 2-25 Warwickshire 0-16, Drumshanbo - FT
Fermanagh 1-23 Lancashire 0-20, Brewster Park - FT
Cavan 1-19 Longford 0-25, Kingspan Breffni - FT

All-Ireland U20FC semi-final
Tyrone 3-18 Roscommon 3-8, Kingspan Breffni - FT
Meath 0-11 Kerry 0-12, FBD Semple Stadium - FT

Ulster MFC quarter-finalS
Armagh 1-13 Monaghan 0-6, Box-It Athletic Grounds - FT
Tyrone 1-14 Cavan 0-15, O'Neills Healy Park - FT

All-Ireland U20FC B semi-final
Westmeath 1-15 Limerick 2-5, FBD Semple Stadium - FT

Leinster MHC quarter-final
Offaly 0-14 Wexford 3-15, Faithful Fields - FT 

Leinster MHC B final
Antrim 2-19 Carlow 2-7, O'Toole Park - FT

 

Friday 10 May

Munster U20HC round 5
Limerick 0-20 Waterford 1-16, Rathkeale - FT
Tipperary 1-14 Clare 0-18, FBD Semple Stadium - FT

Connacht MFC round 5
Sligo 0-11 Mayo 1-12, Markievicz Park - FT
Leitrim 1-10 Galway 2-17, Ballinamore - FT

Leinster MHC quarter-final
Kildare 0-15 Kilkenny 4-16, Hawkfield - FT

 

Thursday 9 May

Munster MHC round 5
Cork 0-19 Clare 2-22, Páirc Uí Chaoimh - FT
Limerick 0-12 Tipperary 0-13, Rathkeale - FT

 

Wednesday 8 May

Leinster U20HC quarter-finals
Offaly 1-28 Laois 2-9, Glenisk O'Connor Park - FT
Dublin 0-18 Wexford 0-14, Parnell Park - FT
 

Tuesday 7 May

Leinster MFC semi-finals
Longford 0-11 Louth 0-10, Glennon Bros Pearse Park - FT
Kildare 1-12 Dublin 2-10, Hawkfield - FT

Munster MFC semi-finals
Tipperary 2-5 Kerry 2-19, Semple Stadium - FT
Clare 0-8 Cork 1-13, Quilty - FT

 

Monday 6 May

All-Ireland U20HC B semi-final 
Mayo 1-10 Roscommon 2-30, Hastings MacHale Park - FT


 

Sunday 5 May 

Connacht SFC final
Galway 0-16 Mayo 0-15, Pearse Stadium - FT

Munster SFC final
Clare 1-13 Kerry 0-23, Ennis - FT

Leinster MHC Tier 1
Kilkenny 0-12 Dublin 0-17, UPMC Nowlan Park - FT

All-Ireland U20HC B semi-final
Down 3-23 Wicklow 0-8, Darver - FT

 

Saturday 4 May 

Leinster SHC round 3
Wexford 1-28 Galway 0-23, Chadwicks Wexford Park - FT

Munster SHC round 3
Waterford 3-21 Tipperary 1-27, Walsh Park - FT 

Joe McDonagh Cup round 3
Down 3-19 Westmeath 1-25, Ballycran - FT
Kerry 0-18 Laois 1-25, Austin Stack Park - FT
Meath 3-16 Offaly 5-31, Pairc Tailteann - FT

Connacht U20FC final
Roscommon 3-13 Galway 0-17, Hastings MacHale Park - FT

Munster U20HC round 4
Clare 2-27 Waterford 1-11, Cusack Park - FT

Ulster MFC round 3
Cavan 1-15 Antrim 0-10, Kingspan Breffni - FT
Derry 2-18 Armagh 0-7, Owenbeg - FT

Ulster MFC round 5
Down 3-14 Fermanagh 0-6, Pairc Esler - FT
Donegal 2-12 Monaghan 0-8, Ballybofey - FT

Leinster MHC Tier 1
Wexford 1-15 Galway 3-19, Chadwicks Wexford Park - FT

Leinster MHC preliminary quarter-finals
Offaly 4-16 Laois 4-13, Faithful Fields - FT
Kildare 1-20 Westmeath 1-17, Hawkfield - FT

Leinster MHC B semi-final
Wicklow 0-9 Carlow 3-20, Aughrim - FT

All-Ireland U20HC C
Cavan 1-10 Monaghan 1-13, Kingspan Breffni - FT
Fermanagh 0-7 Leitrim 3-14, Lissan - FT

 

Friday 3 May

Munster U20HC round 4
Tipperary 3-20 Cork 0-18, FBD Semple Stadium - FT

Connacht MFC round 4
Mayo 3-8 Leitrim 0-4, Hastings MacHale Park - FT
Roscommon 2-8 Sligo 0-8, Dr Hyde Park - FT

 

Thursday 2 May

Munster MHC round 4
Limerick 1-14 Waterford 4-12, TUS Gaelic Grounds -  FT
Tipperary 0-19 Clare 4-11, FBD Semple Stadium -FT

 

Wednesday 1 May

Munster U20FC final
Kerry 1-15 Cork 0-12, Austin Stack Park - FT

Ulster U20FC final
Tyrone 3-10 Derry 2-13 (Tyrone win 3-1 on penalties), Box-It Athletic Grounds - FT

Leinster MFC quarter-finals
Louth 1-11 Wicklow 1-7, Hunterstown - FT
Dublin 5-11 Wexford 0-9, Parnell Park - FT

 

Tuesday 30 April

Munster MFC quarter-final
Kerry 0-12 Cork 1-7, Austin Stack Park - FT

Munster MFC phase 1 final
Clare 2-12 Tipperary 0-10, Rathkeale - FT

Leinster U20FC Andrew Corden Cup final
Westmeath 3-9 Longford 2-11, TEG Cusack Park - FT

 

Monday 29 April

Leinster U20FC final
Meath 3-13 Louth 0-12, Parnell Park - FT

Ulster U20FC Tier 2 final
Fermanagh 1-5 Down 1-6, Brewster Park - FT

 

Sunday 28 April 

Leinster SFC semi-finals
Dublin 3-22 Offaly 0-11, Croke Park - FT
Kildare 0-13 Louth 0-17, Croke Park - FT

Ulster SFC semi-final
Donegal 0-18 Tyrone 0-16, Celtic Park - AET

Leinster SHC round 2
Galway 2-23 Kilkenny 0-29, Pearse Stadium - FT

Munster SHC round 2
Limerick 2-27 Tipperary 0-18, TUS Gaelic Grounds - FT
Cork 3-24 Clare 3-26, Pairc Ui Chaoimh - FT

Joe McDonagh Cup round 2
Kerry 0-26 Down 2-12, Austin Stack Park - FT

Nickey Rackard Cup round 3
Armagh 0-20 Roscommon 0-21, Box-It Athletic Grounds - FT

Lory Meagher Cup round 3
Warwickshire 0-8 Fermanagh 3-27, Birmingham - FT

Leinster U20HC round 2 KO
Westmeath 1-14 Dublin 1-31, TEG Cusack Park - FT

 

Saturday 27 April 

Ulster SFC semi-final
Down 2-6 Armagh 0-13, Clones - FT

Leinster SHC round 2
Carlow 0-22 Dublin 1-24, Netwatch Cullen Park - FT
Antrim 2-22 Wexford 2-20, Corrigan Park - FT

Joe McDonagh Cup round 2
Offaly 2-23 Westmeath 1-20, Glenisk O'Connor Park - FT
Meath 1-16 Laois 7-29, Trim - FT

Christy Ring Cup round 3
Sligo 2-14 Tyrone 2-17, Markievicz Park - FT
London 2-20 Wicklow 0-14, Ruislip - FT
Kildare 2-19 Derry 0-18, Hawkfield - FT

Nickey Rackard Cup round 3
Donegal 4-27 Monaghan 0-15, Letterkenny - FT
Louth 0-17 Mayo 3-22, Dowdallshill - FT

Lory Meagher Cup round 3
Lancashire 0-21 Cavan 2-25, Glenavy - FT
Longford 2-22 Leitrim 3-9, Glennon Bros Pearse Park - FT

Connacht U20FC Philly McGuinness Cup final
Leitrim 0-9 Mayo 3-11, Mohill - FT

Ulster MFC round 4
Down 3-9 Donegal 1-6, Pairc Esler - FT
Tyrone 4-13 Monaghan 0-10, Ardboe - FT

Leinster MHC Tier 1
Dublin 1-14 Galway 2-16, Parnell Park - FT
Wexford 2-20 Kilkenny 1-20, Chadwicks Wexford Park - FT

Leinster MHC Tier 2
Offaly 2-15 Westmeath 1-13, Faithful Fields - FT
Kildare 2-15 Kerry 1-15, Manguard Park, Hawkfield - FT
Meath 1-20 Antrim 1-24, Drumree - AET
Laois 3-12 Carlow 0-15, Laois Hire O'Moore Park - FT

 

Friday 26 April

Connacht MFC round 3
Galway 1-6 Mayo 2-13, Tuam Stadium - FT
Leitrim 1-9 Roscommon 2-15, Ballinamore - FT

Munster U20HC round 3
Cork 1-25 Limerick 2-20, Pairc Uí Chaoimh - FT

Leinster U20HC round 2 KO
Kildare 0-16 Laois 2-19, Hawkfield - FT

 

Thursday 25 April

Munster MHC round 3
Waterford 0-12 Cork 3-18, Fraher Field - FT

 

Wednesday 24 April

Connacht U20FC semi-final
Galway 0-23 Sligo 1-12, Hastings MacHale Park - FT

Munster U20FC phase 2 round 3
Cork 5-18 Clare 0-13, Pairc Uí Chaoimh - FT
Kerry 1-15 Tipperary 1-10, Austin Stack Park - FT

Ulster U20FC semi-finals
Tyrone 2-9 Monaghan 0-14, O'Neills Healy Park - FT
Donegal 0-14 Derry 1-12, Ballybofey - FT

Leinster MFC preliminary quarter-finals
Meath 0-14 Wexford 3-7, Ashbourne - FT
Wicklow 3-9 Offaly 1-7, Echelon Park, Aughrim - FT

 

Tuesday 23 April

Leinster U20FC semi-finals
Kildare 0-10 Meath 2-9, Hawkfield - FT
Dublin 1-9 Louth 1-13, Parnell Park - FT

Leinster U20FC Andrew Corden Cup semi-finals
Longford 0-13 Wexford 1-7, Clonguish - FT
Westmeath 3-9 Carlow 1-10, Kinnegad - FT

 

Monday 22 April

Ulster U20FC Tier 2 semi-final
Antrim 0-10 Fermanagh 1-16, Dunsilly - FT

 

Sunday 21 April 

Munster SHC round 1
Waterford 2-25 Cork 1-25, Walsh Park - FT
Clare 1-18 Limerick 3-15, Cusack Park - FT

Connacht SFC semi-final
Roscommon 0-13 Mayo 1-15, Dr Hyde Park - FT

Ulster SFC quarter-final
Cavan 3-16 Tyrone 1-23, Kingspan Breffni - AET

Leinster SHC round 1
Kilkenny 5-30 Antrim 0-13, UPMC Nowlan Park - FT
Wexford 1-21 Dublin 2-18, Chadwicks Wexford Park - FT
Galway 2-25 Carlow 2-14, Pearse Stadium - FT

Joe McDonagh Cup round 1
Laois 2-21 Offaly 0-24, O'Moore Park - FT
Westmeath 1-14 Kerry 1-20, Mullingar - FT

Christy Ring Cup round 2
Kildare 3-27 Wicklow 0-14, Hawkfield - FT

Nickey Rackard Cup round 2
Louth 0-17 Armagh 0-18, Dowdallshill - FT

Lory Meagher Cup round 2
Warwickshire 2-21 Longford 2-16, Birmingham - FT

 

Saturday 20 April

Connacht SFC semi-final
Sligo 0-14 Galway 1-13, Markievicz Park - FT

Munster SFC semi-finals
Waterford 1-9 Clare 2-20, Fraher Field - FT
Kerry 0-18 Cork 1-12, Fitzgerald Stadium - FT

Ulster SFC quarter-final
Derry 0-17 Donegal 4-11, Celtic Park - FT

Ulster MFC round 3
Cavan 1-9 Armagh 2-11, Kingspan Breffni - FT
Antrim 1-2 Derry 2-24, Dunsilly - FT
Monaghan 1-17 Down 1-13, Clones - FT
Fermanagh 0-4 Tyrone 2-12, Belcoo - FT

Joe McDonagh Cup round 1
Down 3-24 Meath 0-25, Ballycran - FT

Christy Ring Cup round 2
Derry 2-26 Tyrone 0-13, Owenbeg - FT
London 4-26 Sligo 0-12, Ruislip - FT

Nickey Rackard Cup round 2
Monaghan 0-16 Roscommon 4-17, Inniskeen - FT
Donegal 0-21 Mayo 0-14, Letterkenny - FT

Lory Meagher Cup round 2
Fermanagh 5-12 Cavan 3-18, Enniskillen - FT
Lancashire 1-20 Leitrim 2-25, Glenavy - FT

Leinster U20HC round 1 KO
Westmeath 3-26 Carlow 2-15, TEG Cusack Park - FT

Leinster MHC Tier 1 Round 1
Dublin 0-18 Wexford 0-15, Parnell Park - FT
Kilkenny 4-24 Galway 1-14, UPMC Nowlan Park - FT

Leinster MHC Tier 2 Round 4
Westmeath 1-27 Antrim 2-14, TEG Cusack Park - FT
Wicklow 1-7 Offaly 3-30, Echelon Park, Aughrim - FT

 

Friday 19 April

Munster U20HC round 3
Waterford 0-15 Tipperary 1-21, Fraher Field - FT

Connacht MFC round 2
Sligo 0-9 Leitrim 0-8, Markievicz Park - FT
Roscommon 1-10 Galway 1-7, Dr Hyde Park - FT

Leinster U20HC round 1 KO
Kildare 3-17 Meath 0-11, Hawkfield - FT

 

Thursday 18 April

Munster MHC round 3
Clare 0-15 Limerick 0-9, Sixmilebridge - FT

 

Wednesday 17 April

Connacht U20FC round 5
Mayo 0-9 Sligo 0-14, Hastings MacHale Park - FT
Leitrim 2-6 Roscommon 3-16, Ballinamore - FT

Munster U20FC phase 2 round 2
Cork 0-11 Kerry 1-12, Pairc Uí Chaoimh - FT
Tipperary 1-10 Clare 0-7, Ardfinnan - FT

Ulster U20FC quarter-finals
Derry 1-11 Cavan 0-7, Owenbeg - FT
Armagh 0-13 Monaghan 1-15, Box-It Athletic Grounds - FT


 

Tuesday 16 April

Leinster U20FC quarter-finals
Meath 4-8 Laois 1-10, Ashbourne - FT
Louth 2-11 Wicklow 1-9, Darver - FT

Leinster U20FC Andrew Corden Cup quarter-final
Carlow 3-10 Offaly 0-10, SETU Carlow - FT

Munster MFC phase 1 round 3
Clare 1-8 Tipperary 2-10, Quilty - FT
Waterford 3-10 Limerick 0-13, Lemybrien - FT

 

Sunday 14 April 

Leinster SFC quarter-finals
Dublin 3-19 Meath 0-12, Croke Park - FT
Louth 4-10 Wexford 0-15, Laois Hire O'Moore Park - FT
Kildare 0-16 Wicklow 1-12, Laois Hire O'Moore Park - FT

Ulster SFC quarter-final
Fermanagh 0-9 Armagh 3-11, Brewster Park - FT

Christy Ring Cup round 1
Wicklow 0-12 Derry 0-17, Aughrim FT
Tyrone 2-12 London 2-23, Eoghan Ruadh, Dungannon - FT

Nickey Rackard Cup round 1
Mayo 4-24 Monaghan 2-8, Hastings MacHale Park - FT

Camogie League 1A final
Tipperary 1-13 Galway 0-15, Croke Park - FT

Camogie League 2A final
Derry 0-16 Westmeath 4-8, Croke Park - FT

 

Saturday 13 April

Leinster SFC quarter-final
Laois 1-8 Offaly 2-13, Laois Hire O'Moore Park - FT 

Ulster SFC quarter-final
Down 0-13 Antrim 0-9, Pairc Esler - FT

Christy Ring Cup round 1
Sligo 2-8 Kildare 2-19, Markievicz Park - FT

Nickey Rackard Cup round 1
Armagh 1-12 Donegal 0-22, Box-It Athletic Grounds - FT
Roscommon 1-20 Louth 1-14, Dr Hyde Park - FT

Lory Meagher Cup round 1
Longford 2-22 Lancashire 0-10, Glennon Bros Pearse Park - FT
Leitrim 1-9 Fermanagh 0-19, Avant Money Pairc Sean Mac Diarmada - FT
Cavan 1-22 Warwickshire 2-13, Kingspan Breffni - FT

Camogie League 1B final
Wexford 2-8 Dublin 2-10, SETU, Carlow - FT

Camogie League 3A final
Laois 2-7 Armagh 0-14, NGDC Abbottstown - FT

Camogie League 4 final
Wicklow 0-10 Tyrone 3-16, Louth Centre of Excellence, Darver - FT

Leinster MFC round 3
Westmeath 1-7 Meath 2-11, TEG Cusack Park - FT
Kildare 0-12 Louth 0-6, Hawkfield - FT
Wicklow 2-14 Carlow 1-5, Aughrim - FT
Dublin 2-15 Offaly 2-5, Parnell Park - FT
Longford 1-6 Laois 0-15, Glennon Bros Pearse Park - FT

Ulster MFC round 2
Monaghan 4-10 Fermanagh 0-8, Clones - FT
Donegal 2-12 Tyrone 1-8, Ballybofey - FT

Leinster U20HC tier 1 round 3
Dublin 0-10 Galway 4-14, Glenisk O'Connor Park - FT
Wexford 0-18 Laois 0-18, Chadwicks Wexford Park - FT

Leinster U20HC tier 2 round 3
Westmeath 5-18 Derry 0-13, TEG Cusack Park - FT

Ulster U20FC round 3
Donegal 1-6 Armagh 0-7, Letterkenny - FT

 

Friday 12 April

Connacht MFC round 1
Mayo 2-13 Roscommon 2-7, Hastings MacHale Park - FT
Galway 0-11 Sligo 2-5, Tuam Stadium - FT

Munster U20HC round 2
Cork 2-22 Clare 1-19, Pairc Uí Chaoimh - FT
Limerick 1-17 Tipperary 3-18, Mick Neville Park - FT

Leinster U20HC tier 2 round 3
Kildare 2-16 Carlow 2-12, Hawkfield - FT
 

Thursday 11 April

Munster MHC round 2
Cork 1-16 Limerick 1-10, Páirc Uí Chaoimh - FT
Waterford 2-14 Tipperary 3-16, Fraher Field - FT

 

Wednesday 10 April

Ulster U20FC
Donegal v Armagh, Ballybofey - Postponed
Fermanagh 1-11 Cavan 2-9, Brewster Park - FT
Derry 5-16 Antrim 0-3, Owenbeg - FT
Tyrone 5-20 Monaghan 0-8, Coalisland - FT

Munster U20FC phase 2 round 1
Tipperary 0-7 Cork 0-14, Fethard Town Park - FT
Clare 0-5 Kerry, 1-13 Quilty - FT

Connacht U20 FC round 4
Roscommon 0-6 Galway 0-6, Dr Hyde Park - FT
Sligo 2-11 Leitrim 1-14, Markievicz Park - FT

Munster U20FC B final
Limerick 2-10 Waterford 1-5, Mallow - FT

 

Tuesday 9 April

Leinster U20FC round 3
Longford 0-10 Offaly 0-9, Clonguish - FT
Louth 0-11 Kildare 2-6, Darver - FT
Wicklow 0-6 Laois 2-12, Blessington - FT
Wexford 4-11 Carlow 2-13, Enniscorthy - FT
Dublin 0-13 Meath 1-7, Parnell Park - FT

Munster MFC phase 1 round 2
Waterford 0-9 Tipperary 1-14, Lemybrien - FT
Limerick 0-9 Clare 3-6, Ballyagran - FT

 

Sunday 7 April 

Connacht SFC quarter-finals
New York 2-6 Mayo 2-21, Gaelic Park - FT
Leitrim 0-6 Sligo 0-15, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada - FT

Ulster SFC preliminary round
Monaghan 1-12 Cavan 3-12, Clones - FT

Leinster SFC round 1
Westmeath 1-11 Wicklow 2-9, Laois Hire O'Moore Park - FT
Longford 3-12 Meath 3-19, Glennon Bros Pearse Park - FT
Wexford 4-19 Carlow 0-8, Chadwicks Wexford Park - FT

Munster SFC quarter-finals
Waterford 2-7 Tipperary 1-5, Fraher Field - FT 
Cork 3-13 Limerick 0-11, Pairc Ui Chaoimh - FT 

Ladies NFL Division 1 final
Armagh 2-12 Kerry 2-9, Croke Park - FT 

Ladies NFL Division 2 final
Kildare 2-9 Tyrone 0-12, Croke Park - FT

 

Saturday 6 April 

Allianz HL Division 1 final
Kilkenny 1-20 Clare 3-16, Semple Stadium - FT

Connacht SFC quarter-final
London 0-9 Galway 5-21, McGovern Park, Ruislip - FT

Ladies NFL Division 3 final
Clare 1-6 Roscommon 1-4, Birr - FT

Ladies NFL Division 4 final
Carlow 1-7 Limerick 0-6, Birr - FT

Ulster MFC round 1
Derry 1-8 Cavan 1-5, Owenbeg - FT
Fermanagh 1-4 Donegal 3-13, Brewster Park - FT
Armagh 2-9 Antrim 0-2, Box-It Athletic Grounds - FT
Tyrone 2-7 Down 1-7, Errigal Ciaran - FT

Leinster U20HC tier 1 round 2
Offaly 0-15 Galway 1-12, Glenisk O'Connor Park - FT
Laois 1-13 Kilkenny 6-14, Laois Hire O'Moore Park - FT

Leinster U20HC tier 2 round 2
Meath 1-16 Derry 1-10, Pairc Tailteann - FT
Kildare 4-15 Kerry 0-6, Hawkfield - FT

Leinster MHC tier 2 round 3
Laois 4-8 Kerry 1-12, Laois Hire O Moore Park - FT
Antrim 4-19 Wicklow 0-4, Darver - FT
Carlow 0-14 Kildare 2-16, Fenagh - FT
Meath 0-4 Westmeath 3-23, Pairc Tailteann - FT

 

Friday 5 April

Munster U20HC round 1
Clare 2-17 Limerick 2-15, Sixmilebridge - FT
Waterford 1-10 Cork 0-21, Fraher Field - FT

 

Thursday 4 April

Munster MHC round 1
Tipperary 1-19 Cork 2-12, FBD Semple Stadium - FT
Clare 0-22 Waterford 0-13, Cusack Park, Ennis - FT

 

Wednesday 3 April

Connacht U20FC round 3
Leitrim 3-12 Mayo 0-16, Ballinamore - FT
Galway 2-16 Sligo 2-12, Tuam Stadium - FT

Ulster U20FC round 4
Monaghan 2-6 Derry 1-11, Castleblayney - FT
Antrim 1-6 Down 5-8, Dunsilly - FT

Leinster MFC round 2
Westmeath 2-6 Kildare 1-12, Kinnegad - FT
Laois 0-10 Offaly 2-8, Laois Hire O'Moore Park - FT
Longford 3-8 Dublin 1-9, Newtownforbes - FT
Louth 1-10 Meath 0-11, Hunterstown - FT
Wexford 0-8 Wicklow 0-9, Enniscorthy - FT

 

Tuesday 2 April

Leinster U20FC round 2
Longford 2-12 Louth 3-14, Clonguish - FT
Offaly 0-8 Kildare 1-4, Faithful Fields - FT
Wexford 0-9 Laois 1-9, Enniscorthy - FT
Carlow 0-7 Wicklow 3-11, Netwatch Cullen Park - FT
Meath 0-18 Westmeath 2-5, Ashbourne - FT

Munster MFC phase 1 round 1
Clare 1-11 Waterford 0-13, Quilty - FT
Tipperary 2-13 Limerick 0-10, Fethard - FT

 

Sunday 31 March 

Allianz FL Division 1 final
Derry 3-18 Dublin 2-21, Croke Park - AET (Derry win 3-1 on penalties)

Allianz FL Division 2 final
Donegal 0-15 Armagh 0-14, Croke Park - FT

Allianz HL Division 2A final
Carlow 1-12 Laois 2-22, Netwatch Cullen Park - FT

Allianz HL Division 3A final
Mayo 3-19 Sligo 3-16, Hastings MacHale Park - FT

Allianz HL Division 3B final
Fermanagh 1-13 Warwickshire 1-18, Ederney - FT

 

Saturday 30 March 

Allianz FL Division 3 final
Down 0-13 Westmeath 2-10, Croke Park - FT

Allianz FL Division 4 final
Laois 3-14 Leitrim 0-9, Croke Park - FT

Allianz HL Division 2B final
Derry 1-14 Tyrone 1-8, Owenbeg - FT

Munster U20FC phase 1 round 3
Waterford 0-8 Tipperary 5-13, Lemybrien - FT
Limerick 0-6 Clare 1-9, Ballyagran - FT

Leinster U20HC tier 1 round 1
Dublin 2-14 Offaly 1-18, Parnell Park - FT
Kilkenny 4-21 Wexford 2-14, UPMC Nowlan Park - FT

Leinster U20HC tier 2 round 1
Meath 0-20 Westmeath 2-14, Pairc Tailteann - FT
Carlow 1-16 Kerry 2-10, Netwatch Cullen Park - FT

All-Ireland U20HC B quarter-finals
Sligo 2-15 Roscommon 3-15, Markievicz Park - FT
Donegal 0-14 Mayo 2-10, O'Donnell Park - FT
Down 7-19 Armagh 0-7, Downpatrick - FT
Tyrone 0-13 Wicklow 5-17, Darver - FT

All-Ireland U20HC C quarter-finals
Monaghan 3-13 Longford 2-15, Cloghan - FT

Leinster MHC tier 2 round 2
Antrim 1-17 Offaly 3-17, Darver - FT
Wicklow 1-14 Meath 1-17, Aughrim - FT

 

Wednesday 27 March

Connacht U20FC round 2
Mayo 0-16 Galway 2-6, Hastings MacHale Park - FT
Sligo 0-9 Roscommon 0-9, Markievicz Park - FT

Ulster U20FC round 2
Armagh 2-9 Cavan 2-7, Box-It Athletic Grounds - FT
Donegal 1-13 Fermanagh 0-5, Ballybofey - FT

Ulster U20FC round 3
Derry 1-9 Tyrone 0-13, Celtic Park - FT
Down 0-13 Monaghan 1-12, Pairc Esler - FT

Leinster MFC round 1
Laois 1-11 Dublin 5-13, LOETB Laois Centre of Excellence - FT
Offaly 1-9 Longford 2-13, Faithful Fields - FT
Louth 1-10 Westmeath 0-11, Hunterstown - FT
Meath 1-6 Kildare 1-18, Stamullen - FT
Carlow 2-11 Wexford 3-18, SETU Carlow Main Pitch - FT

 

Tuesday 26 March

Leinster U20FC round 1
Kildare 1-15 Longford 0-11, Hawkfield - FT
Louth 1-11 Offaly 2-6, Louth COE Darver - FT
Laois 3-8 Carlow 0-10, LOETB Laois Centre of Excellence - FT
Wicklow 0-12 Wexford 1-7, Blessington - FT
Westmeath 0-6 Dublin 1-15, Kinnegad - FT

 

Sunday 24 March

Allianz HL Division 1 semi-final
Clare 1-24 Tipperary 2-13, O'Moore Park - FT

Allianz FL Division 1 round 7
Derry 2-19 Roscommon 1-9, Celtic Park - FT
Dublin 5-18 Tyrone 0-12, Croke Park - FT
Kerry 0-15 Galway 1-10, Fitzgerald Stadium - FT
Monaghan 1-14 Mayo 2-13, Clones - FT

Allianz FL Division 3 round 7
Antrim 1-14 Wicklow 0-14, Corrigan Park - FT
Down 3-15 Clare 1-10, Pairc Esler - FT
Offaly 1-10 Limerick 0-12, Glenisk O'Connor Park - FT
Sligo 1-14 Westmeath 0-11, Markievicz Park - FT

Allianz FL Division 4 round 7
Carlow 1-17 London 1-10, Netwatch Cullen Park - FT
Waterford 0-9 Laois 5-19, SETU Arena, Carriganore - FT
Wexford 2-18 Longford 2-9, Chadwicks Wexford Park - FT
Leitrim 0-15 Tipperary 0-9, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada - FT

Ladies NFL Division 1
Mayo 2-9 Waterford 2-6, Ballina Stephenites - FT
Meath 2-14 Cork 1-7, Páirc Tailteann - FT
Kerry 2-11 Galway 0-12, Fitzgerald Stadium, Killarney - FT

Ladies NFL Division 2
Tipperary 3-4 Donegal 2-8, Fethard Town Park, Grass Pitch - FT
Cavan 1-5 Tyrone 1-10, Redhills - FT
Kildare 2-9 Westmeath 1-7, Manguard Park - FT
Monaghan 3-18 Laois 0-6, Smithborough - FT

Ladies NFL Division 3
Down 0-11 Clare 1-5, Teconnaught - FT
Sligo 2-7 Louth 2-12, Cloonacool - FT
Offaly 3-7 Wexford 0-10, Edenderry GAA - FT
Antrim 1-14 Roscommon 4-6, Lámh Dhearg, Hannahstown - FT

Ladies NFL Division 4 semi-finals
Fermanagh 1-10 Carlow 2-8, Dowdallshill - FT
Leitrim 1-11 Limerick 2-10, Pádraig Pearses GAA - FT

 

Saturday 23 March 

Allianz HL Division 1 semi-final
Limerick 1-15 Kilkenny 3-17, Pairc Ui Chaoimh - FT

Allianz FL Division 2 round 7
Cavan 1-13 Fermanagh 2-14, Kingspan Breffni - FT
Cork 2-16 Armagh 2-16, Pairc Ui Chaoimh - FT
Donegal 1-18 Meath 1-10, Ballybofey - FT
Kildare 0-12 Louth 1-12, Netwatch Cullen Park - FT

Allianz HL Division 2A semi-final
Laois 1-24 Down 0-13, Portlaoise - FT

Allianz HL Division 2B semi-final
Donegal 3-14 Tyrone 5-9, Letterkenny - FT

Allianz HL Division 3A semi-final
Sligo 0-22 Cavan 1-14, Markievicz Park - FT

Allianz HL Division 3B semi-final
Longford 1-12 Warwickshire 1-16, Glennon Bros Pearse Park - FT

Ladies NFL Division 1
Armagh 1-4 Dublin 7-10, BOX-IT Athletic Grounds - FT

Camogie League Division 1A
Cork 1-15 Clare 1-6, Pairc Ui Rinn - FT
Galway 0-13 Waterford 0-12, Loughrea - FT
Kilkenny 1-6 Tipperary 2-12, UPMC Nowlan Park - FT

Camogie League Division 1B
Wexford 4-15 Kerry 0-3, Enninscorthy - FT
Down 1-1 Dublin 3-16, Liatroim Fontenoy's - FT
Antrim 2-10 Limerick 2-5, Ballycastle - FT

Camogie Leagues Division 2A
Carlow 0-7 Meath 0-9, SETU Carlow - FT 
Offaly 1-6 Derry 0-10, Banagher - FT
Cavan 1-6 Westmeath 6-14, Kingspan Breffni 3G - FT

Camogie League Division 2B final
Cork 0-13 Tipperary 0-10, NGDC Abbottstown - FT

Camogie League Division 3A semi-finals
Laois 5-6 Kildare 0-5, St Fintan's Mountrath - FT
Armagh 0-15 Roscommon 0-9, Middletown - FT

Camogie League Division 3B final
Dublin 1-10 Limerick 1-3, The Ragg - FT

Munster U20FC phase 1 round 2
Clare 1-6 Tipperary 1-8, Quilty - FT
Limerick 2-7 Waterford 2-6, Ballyagran - FT

Leinster MHC tier 2 round 1
Westmeath 8-27 Wicklow 0-3, TEG Cusack Park - FT
Meath 1-8 Offaly 1-11, Ashbourne - FT
Carlow 1-9 Kerry 1-17, Netwatch Cullen Park - FT
Kildare 4-11 Laois 0-15, Hawkfield - FT

 

Wednesday 20 March

Connacht U20FC round 1
Galway 2-16 Leitrim 0-13, Duggan Park - FT
Mayo 3-7 Roscommon 1-13, Dr Hyde Park - FT

Ulster U20FC round 2
Monaghan 2-8 Antrim 1-6, Castleblayney - FT
Tyrone 0-11 Down 1-8, O'Neills Healy Park - FT

 

Sunday 17 March 

Allianz FL Division 1 round 6
Mayo 2-13 Derry 3-15, Hastings MacHale Park FT
Roscommon 1-11 Kerry 1-17, Dr Hyde Park FT

Allianz FL Division 3 round 6
Westmeath 0-13 Down 1-10, TEG Cusack Park FT

Allianz FL Division 4 round 6
Tipperary 0-8 Wexford 4-10, Fethard Town Park FT

Allianz HL Division 2B round 5
Derry 2-31 Roscommon 0-14, Lavey FT
Donegal 2-26 London 1-16, Letterkenny FT
Tyrone 1-29 Wicklow 2-17, Eoghan Ruadh, Dungannon FT

Ladies NFL Division 1
Mayo 2-8 Armagh 2-9, Ballina Stephenites FT
Meath 0-5 Kerry 1-15, Ashbourne FT

Ladies NFL Division 2
Laois 0-9 Westmeath 3-13, LOETB Centre of Excellence FT
Tyrone 3-5 Kildare 2-8, Beragh FT
Cavan 0-5 Donegal 4-20, Max McGrath Memorial Park Redhills FT

Ladies NFL Division 3
Wexford 3-7 Sligo 1-7, St Patrick's Park, Enniscorthy FT
Clare 10-7 Antrim 0-7, St Joseph's Doora-Barefield FT
Down 4-12 Louth 2-6, Burren FT
Roscommon 1-11 Offaly 1-10, St Aidan's GAA, Ballyforan FT

 

Saturday 16 March

Allianz FL Division 1 round 6
Tyrone 1-19 Monaghan 2-13, O'Neills Healy Park FT
Galway 0-14 Dublin 0-22, Pearse Stadium FT

Allianz FL Division 2 round 6
Armagh 2-21 Cavan 0-12, Box-It Athletic Grounds FT
Kildare 1-8 Donegal 0-17, Netwatch Cullen Park FT
Louth 6-17 Fermanagh 0-11, Ardee FT
Meath 1-11 Cork 1-15, Pairc Tailteann FT

Allianz FL Division 3 round 6
Clare 0-15 Antrim 0-12, Cusack Park, Ennis FT
Wicklow 0-9 Limerick 0-8, Aughrim FT
Sligo 0-13 Offaly 1-10, Markievicz Park FT

Allianz FL Division 4 round 6
Laois 1-13 Leitrim 0-17, Laois Hire O'Moore Park FT
Longford 0-14 Carlow 0-8, Glennon Brothers Pearse Park FT
London 1-13 Waterford 0-11, Ruislip FT

Allianz HL Division 1 Group A round 5
Offaly 1-19 Clare 0-23, Birr FT
Waterford 2-9 Kilkenny 0-18, Walsh Park FT
Wexford 1-15 Cork 3-21, Chadwicks Wexford Park FT

Allianz HL Division 1 Group B round 5
Antrim 0-12 Tipperary 2-21, Corrigan Park FT
Dublin 2-22 Westmeath 0-15, Parnell Park FT
Galway 0-17 Limerick 0-17, Pearse Stadium FT

Allianz HL Division 2A round 5
Laois 4-20 Kerry 1-19, Laois Hire O'Moore Park FT
Down 3-19 Meath 1-16, Ballycran FT

Allianz HL Division 3A round 5
Armagh 0-19 Louth 2-10, Middletown FT
Cavan 2-13 Monaghan 0-13, Kingspan Breffni FT
Sligo 0-14 Mayo 2-12, Kent Park FT

Allianz HL Division 3B round 5
Fermanagh 0-11 Longford 0-7, Brewster Park FT
Warwickshire 3-23 Lancashire 3-17, Pairc na hEireann FT

Ladies NFL Division 1
Dublin 2-11 Cork 0-6, DCU St Clare's FT

Ladies NFL Division 2
Tipperary 2-10 Monaghan 0-7, Fethard Town Park 3G FT

Munster U20FC phase 1 round 1
Waterford 0-6 Clare 0-13, Lemybrien FT

 

Friday 15 March 

Allianz HL Division 2A round 5
Kildare 1-16 Carlow 0-15, Hawkfield FT

Munster U20FC phase 1 round 1
Tipperary 2-6 Limerick 0-12, Fethard Town Park FT

 

Wednesday 13 March

Ulster U20FC round 1
Cavan 0-16 Donegal 2-15, Kingspan Breffni FT

 

Sunday 10 March 

Allianz HL Division 1 Group A round 4
Waterford 1-23 Wexford 2-23, Walsh Park FT
Clare 0-19 Kilkenny 0-16, Cusack Park, Ennis FT
Offaly 0-16 Cork 5-28, Glenisk O'Connor Park FT

Allianz HL Division 1 Group B round 4
Galway 1-23 Dublin 1-15, Pearse Stadium FT

Allianz HL Division 2A round 4
Meath 1-12 Laois 4-26, Pairc Tailteann FT
Carlow 3-20 Down 2-18, Netwatch Cullen Park FT

Allianz HL Division 2B round 4
Roscommon 1-14 Donegal 0-24, Dr Hyde Park FT
Wicklow 0-18 Derry 0-18, Aughrim FT
London 0-18 Tyrone 0-11, Ruislip FT

Allianz HL Division 3A round 4
Sligo 2-23 Monaghan 1-20, Markievicz Park FT
Mayo 0-28 Louth 0-13, Bekan FT

 

Saturday 9 March 

Allianz HL Division 1 Group B round 4
Limerick 0-26 Tipperary 3-16, Páirc Uí Chaoimh FT
Westmeath 2-18 Antrim 1-15, TEG Cusack Park FT

Allianz HL Division 2A round 4
Kildare 1-21 Kerry 1-14, Hawkfield FT

Allianz HL Division 3A round 4
Cavan 2-13 Armagh 0-16, Kingspan Breffni FT

Allianz HL Division 3B round 4
Longford 2-15 Leitrim 1-7, Glennon Brothers Pearse Park FT
Fermanagh 1-13 Lancashire 1-8, Brewster Park FT

Ulster U20FC round 1
Antrim 0-7 Tyrone 8-16, Dunsilly FT
Down 0-9 Derry 2-14, Pairc Esler FT
Fermanagh 0-7 Armagh 1-10, Ederney FT

Ladies HEC Championship O'Connor Cup final
UCC 2-14 DCU 2-16, MTU Cork AET

 

Friday 8 March

Ladies HEC Championship O'Connor Cup semi-finals
UCC 1-10 Ulster University 1-7, MTU Cork FT
DCU 1-10 TU Dublin 1-9, MTU Cork AET
 

Sunday 3 March 

Allianz FL Division 1 round 5
Monaghan 0-14 Galway 3-12, Clones FT
Kerry 0-18 Tyrone 1-11, Fitzgerald Stadium FT

Allianz FL Division 2 round 5
Cork 2-15 Kildare 3-9, Pairc Ui Chaoimh FT
Donegal 1-17 Louth 0-15, Ballyshannon FT
Fermanagh 0-11 Armagh 0-15, Brewster Park FT

Allianz FL Division 3 round 5
Down 2-17 Sligo 1-8, Pairc Esler FT
Offaly 5-15 Wicklow 0-10, Glenisk O'Connor Park FT
Antrim 0-9 Westmeath 0-13, Corrigan Park FT

Allianz FL Division 4 round 5
Longford 1-16 Leitrim 0-13, Glennon Brothers Pearse Park FT
Tipperary 0-16 Waterford 1-13, Bansha FT

Ladies NFL Division 1
Armagh 3-13 Kerry 1-13, BOX-IT Athletic Grounds FT
Waterford 2-7 Dublin 2-10, Dungarvan GAA FT
Galway 1-12 Meath 0-7, Duggan Park FT

Ladies NFL Division 2
Monaghan 2-8 Cavan 2-4, Clones FT
Donegal 1-12 Tyrone 3-11, Ballybofey FT
Kildare 3-11 Laois 0-7, Manguard Park FT
Westmeath 1-7 Tipperary 1-6, TEG Cusack Park FT

Ladies NFL Division 3
Roscommon 1-10 Wexford 0-8, Kiltoom FT
Louth 1-8 Clare 1-12, Stabannon Parnells FT
Antrim 2-15 Sligo 3-6, Davitt Park FT
Offaly 0-4 Down 0-13, Edenderry FT

Ladies NFL Division 4 
Longford 2-14 Leitrim 7-20, Glennon Brothers Pearse Park FT
Limerick 1-11 Carlow 1-9, Feohanagh/Castlemahon FT
Kilkenny 2-2 Wicklow 3-15, MW Hire Training Centre FT
Fermanagh 1-14 Derry 2-7, Donagh FT

 

Saturday 2 March 

Allianz FL Division 1 round 5
Mayo 0-15 Roscommon 0-9, Hastings MacHale Park FT
Derry 1-11 Dublin 1-16, Celtic Park FT

Allianz FL Division 2 round 5
Cavan 0-11 Meath 0-11, Kingspan Breffni FT

Allianz FL Division 3 round 5
Limerick 0-14 Clare 1-16, Mick Neville Park FT

Allianz FL Division 4 round 5
Carlow 0-7 Wexford 1-14, Netwatch Cullen Park FT
Laois 2-12 London 0-9, Laois Hire O'Moore Park FT

Ladies NFL Division 1 round 5
Cork 0-7 Mayo 0-9, Pairc Ui Chaoimh 4G FT

Camogie League Division 1B
Kerry 0-8 Dublin 2-14, Austin Stacks Park FT
Wexford 4-7 Antrim 2-8, Chadwicks Wexford Park FT
Limerick 3-19 Down 0-6, Kilmallock FT

Camogie League Division 2B
Clare 0-8 Kilkenny 1-8, Fr. McNamara Park FT
Tipperary 0-10 Galway 0-6, The Ragg FT
Cork 2-8 Wexford 4-7, Cork Camogie Grounds FT

Camogie League Division 3A
Laois 3-12 Armagh 0-12, Granemore FT
Roscommon 1-10 Kildare 2-6, Ballyforan St. Aidan's GAA FT

Camogie League Division 3B
Down 0-3 Dublin 5-14, Castlewellan FT
Antrim 1-5 Limerick 5-16, Woodlands Playing Fields, Belfast FT

Camogie League Division 4
Tyrone 4-11 Wicklow 2-11, O'Neills Healy Park FT
Mayo 3-13 Louth 1-1, Adrian Freeman Park FT

 

Sunday 25 February 

Allianz FL Division 1 round 4
Galway 1-11 Derry 3-10, Pearse Stadium FT
Roscommon 1-16 Monaghan 0-7, Dr Hyde Park FT

Allianz FL Division 2 round 4
Armagh 1-9 Donegal 0-12, Box-It Athletic Grounds FT
Fermanagh 0-16 Cork 1-14, Ederney FT
Louth 3-9 Cavan 2-13, Ardee FT
Meath 0-12 Kildare 0-9, Pairc Tailteann FT

Allianz FL Division 3 round 4
Sligo 1-20 Antrim 1-13, Markievicz Park FT
Westmeath 0-14 Limerick 1-8, TEG Cusack Park FT
Clare 2-15 Wicklow 0-8, Cusack Park, Ennis FT

Allianz FL Division 4 round 4
Carlow 2-14 Leitrim 1-16, Netwatch Cullen Park FT
Tipperary 1-7 Laois 0-11, FBD Semple Stadium FT
Longford 3-12 London 1-10, Glennon Brothers Pearse Park FT

Allianz HL Division 1 Group A round 3
Cork 1-21 Waterford 1-19, Pairc Ui Chaoimh FT
Kilkenny 1-26 Offaly 1-19, UPMC Nowlan Park FT
Wexford 1-13 Clare 0-16, Chadwicks Wexford Park FT

Allianz HL Division 1 Group B round 3
Antrim 1-13 Galway 2-35, Corrigan Park FT

Allianz HL Division 2A round 3
Down 1-24 Kildare 1-24, Ballycran FT
Kerry 3-14 Meath 0-16, Austin Stack Park FT

Allianz HL Division 2B round 3
Wicklow 1-15 Roscommon 2-12, Aughrim FT
Derry 1-27 London 2-15, Celtic Park FT

Allianz HL Division 3A round 3
Monaghan 0-23 Armagh 0-20, Clones FT
Mayo 2-17 Cavan 1-13, Hastings MacHale Park FT
Louth 3-17 Sligo 5-19, Dowdallshill FT

Ladies NFL Division 4
Longford 2-8 Wicklow 1-13, Glennon Brothers Pearse Park FT
Derry 3-16 Kilkenny 1-4, St Martin's GAC, Desermartin FT
Limerick 0-4 Fermanagh 0-9, Rathkeale FT
Carlow 1-9 Leitrim 2-15, SETU Carlow FT

 

Saturday 24 February 

Allianz FL Division 1 round 4
Dublin 3-18 Kerry 1-14, Croke Park FT
Tyrone 1-15 Mayo 1-11, O'Neills Healy Park FT

Allianz FL Division 3 round 4
Down 4-12 Offaly 2-14, Pairc Esler FT

Allianz FL Division 4 round 4
Wexford 0-21 Waterford 1-7, Chadwicks Wexford Park FT

Allianz HL Division 1 Group B round 3
Tipperary 3-25 Westmeath 2-21, FBD Semple Stadium FT

Allianz HL Division 2A round 3
Laois 0-21 Carlow 1-23, Laois Hire O'Moore Park FT

Allianz HL Division 2B round 3
Tyrone 1-17 Donegal 0-20, O'Neills Healy Park FT

Allianz HL Division 3B round 3
Fermanagh 1-19 Warwickshire 2-5, Brewster Park FT
Leitrim 2-18 Lancashire 0-17, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada FT

Camogie League Division 1A
Waterford 0-6 Cork 1-6, SETU Arena FT
Tipperary 3-10 Galway 1-13, The Ragg FT
Kilkenny 1-19 Clare 1-9, UPMC Nowlan Park FT

Camogie League Division 1B
Down 1-8 Antrim 2-9, Attical FT
Wexford 2-15 Dublin 0-17, Oulart the Ballagh FT
Kerry 1-4 Limerick 3-23, Ballyheigue FT

Camogie League Division 2A
Carlow 1-7 Offaly 5-13, Netwatch Cullen Park FT
Cavan 1-2 Derry 3-20, Kingspan Breffni FT
Meath 0-13 Westmeath 2-7, Trim FT

Camogie League Division 3A
Armagh 5-15 Roscommon 4-10, Box-It Athletic Grounds FT
Kildare 2-12 Laois 3-14, Hawkfield FT

Camogie League Division 3B
Dublin 2-27 Antrim 0-1, TUD Blanchardstown FT
Limerick 4-20 Down 0-4, Cuppamore GAA FT

Camogie League Division 4
Wicklow 2-17 Louth 0-2, Bray Emmets FT
Tyrone 5-18 Mayo 0-13, St. Patricks GAC, Tattyreagh FT

 

Sunday 18 February 

Allianz FL Division 1 round 3
Tyrone 0-12 Galway 1-10, O'Neills Healy Park - FT

Allianz FL Division 2 round 3
Kildare 0-8 Armagh 2-16, Netwatch Cullen Park - FT
Meath 1-11 Louth 1-9, Pairc Tailteann - FT

Allianz FL Division 3 round 3
Antrim 1-6 Down 1-15, Corrigan Park - FT
Limerick 0-10 Sligo 1-12, Rathkeale - FT
Offaly 1-12 Clare 2-10, Glenisk O'Connor Park - FT
Wicklow 0-10 Westmeath 1-13, Aughrim - FT

Allianz FL Division 4 round 3
Leitrim 3-7 Wexford 2-9, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada - FT
London 1-8 Tipperary 0-11, Ruislip - FT

Ladies NFL Division 1
Cork 1-6 Waterford 2-12, Páirc Uí Rinn - FT
Dublin 0-16 Galway 1-12, Parnell Park - FT
Meath 0-8 Armagh 2-12, Ashbourne - FT

Ladies NFL Division 2
Monaghan 2-10 Donegal 1-13, Truagh - FT
Tipperary 0-7 Kildare 0-8, Bansha - FT
Tyrone 2-8 Laois 2-8, Aghaloo - FT
Westmeath 0-6 Cavan 1-4, TEG Cusack Park - FT

Ladies NFL Division 3
Antrim 1-11 Down 3-12, Davitt Park - FT
Clare 1-9 Offaly 0-8, Cusack Park - FT
Sligo 0-8 Roscommon 0-17, Eastern Harps - FT
Wexford 0-10 Louth 1-7, Chadwicks Wexford Park - FT

Ladies NFL Division 4
Derry 3-5 Longford 2-17, Celtic Park - FT
Kilkenny 0-5 Fermanagh 10-12, MW Hire Training Centre - FT
Leitrim 2-11 Limerick 1-7, Ballinamore - FT
Wicklow 0-11 Carlow 3-9, Echelon Park - FT

 

Saturday 17 February 

Allianz FL Division 1 round 3
Kerry 0-16 Mayo 0-15, Austin Stack Park - FT
Derry 3-17 Monaghan 0-13, Celtic Park - FT
Dublin 1-19 Roscommon 1-12, Croke Park - FT

Allianz FL Division 2 round 3
Cork 0-16 Cavan 0-17, Pairc Ui Chaoimh - FT
Donegal 2-16 Fermanagh 0-8, Letterkenny - FT

Allianz FL Division 4 round 3
Waterford 0-13 Longford 0-16, Ballygunner - FT
Laois 2-14 Carlow 0-9, Laois Hire O'Moore Park - FT

Ladies NFL Division 1
Kerry 0-8 Mayo 0-8, Fitzgerald Stadium - FT

Fitzgibbon Cup final
Mary Immaculate 2-14 University of Limerick 1-15, Abbeydorney - FT

 

Wednesday 14 February

Sigerson Cup final
Ulster University 3-12 UCD 0-15, Austin Stack Park - FT

Fitzgibbon Cup semi-finals
Mary Immaculate 2-18 SETU Waterford 2-12, Mallow - FT
University of Galway 0-20 University of Limerick 1-18, Doora Barefield - FT

 

Sunday 11 February

Allianz HL Division 1 Group A round 2
Waterford 1-16 Clare 0-20, Walsh Park - FT

Allianz HL Division 1 Group B round 2
Tipperary 1-26 Galway 0-24, FBD Semple Stadium  - FT
Westmeath 0-17 Limerick 1-20, TEG Cusack Park  - FT
Antrim 1-19 Dublin 1-20, Corrigan Park - FT

Allianz HL Division 2A round 2
Carlow 3-22 Meath 1-16, Netwatch Cullen Park - FT
Kildare 1-20 Laois 3-22, Hawkfield - FT

Allianz HL Division 2B round 2
Tyrone 0-20 Roscommon 0-11, Carrickmore - FT
London 3-30 Wicklow 1-20, Ruislip - FT

Allianz HL Division 3A round 2
Armagh 1-15 Sligo 2-12, Crossmaglen - FT
Monaghan 0-9 Mayo 5-20, Castleblayney - FT

Ladies NFL Division 3
Sligo 1-9 Down 1-10, Eastern Harps - FT  
Louth 2-11 Offaly 3-9, Darver - FT 
Clare 1-7 Roscommon 1-7, Cusack Park - FT 
Wexford 1-3 Antrim 0-5, Chadwicks Wexford Park - FT

Ladies NFL Division 4
Fermanagh 1-9 Leitrim 0-9, Donagh - FT 
Wicklow 1-8 Derry 2-4, Echelon Park - FT 
Carlow 3-13 Kilkenny 0-0, Tinryland - FT
Limerick 2-7 Longford 2-7, Quaid Park - FT 

 

Saturday 10 February

Allianz HL Division 1 Group A round 2
Cork 1-17 Kilkenny 0-21, Pairc Uí Chaoimh - FT
Wexford 0-20 Offaly 1-17, Chadwicks Wexford Park - FT

O'Byrne Cup Shield final
Louth 1-18 Wicklow 2-10, Dowdallshill - FT

Allianz HL Division 2A round 2
Down 2-23 Kerry 1-19, Ballycran - FT

Allianz HL Division 2B round 2
Donegal 0-19 Derry 2-20, Letterkenny - FT

Allianz HL Division 3A round 2
Cavan 3-19 Louth 1-19, Kingspan Breffni - FT

Allianz HL Division 3B round 2
Leitrim 1-5 Fermanagh 1-26, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada - FT
Longford 2-21 Warwickshire 1-15, Glennon Brothers Pearse Park - FT

 

Thursday 8 February

Sigerson Cup semi-finals
Maynooth University 0-11 Ulster University 1-13, Inniskeen -FT
UCD 2-12 UL 1-14, SETU Carlow - FT

 

Wednesday 7 February

Fitzgibbon Cup quarter-finals
UL 1-21 UCC 0-16, UL - FT
University of Galway 4-24 MTU Cork 1-13, Dangan - FT
SETU Waterford 1-19 SETU Carlow 1-13, SETU Waterford Arena - FT
Mary I 1-25 TUS Midwest 1-17, Mary I Grounds - FT

 

Monday 5 February

Ladies NFL Division 1 round 3
Kerry 2-14 Cork 0-7, Austin Stack Park - FT

 

Sunday 4 February 

Allianz FL Division 1 round 2
Derry 1-12 Tyrone 0-9, Celtic Park FT
Roscommon 0-9 Galway 0-9, Dr Hyde Park - FT
Monaghan 1-12 Kerry 3-15, Clones - FT

Allianz FL Division 2 round 2
Cavan 0-12 Donegal 0-13, Kingspan Breffni FT
Louth 2-9 Cork 0-13, Ardee - FT

Allianz FL Division 3 round 2
Antrim 2-5 Offaly 1-7, Corrigan Park - FT
Westmeath 1-11 Clare 0-13, TEG Cusack Park - FT
Sligo 2-10 Wicklow 1-11, Markievicz Park - FT

Allianz FL Division 4 round 2
Longford 0-14 Tipperary 0-16, Glennon Brothers Pearse Park - FT
Leitrim 1-8 London 0-6, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada - FT

Allianz HL Division 1 Group A round 1
Offaly 0-17 Waterford 3-20, Glenisk O'Connor Park - FT
Clare 1-25 Cork 2-19, Cusack Park, Ennis - FT
Kilkenny 2-16 Wexford 2-16, UPMC Nowlan Park - FT

Allianz HL Division 1 Group B round 1
Limerick 1-36 Antrim 1-9, FBD Semple Stadium - FT

Allianz HL Division 2A round 1
Laois 2-18 Down 0-17, Laois Hire O'Moore Park - FT
Meath 2-20 Kildare 3-14, Pairc Tailteann - FT
Kerry 0-19 Carlow 3-22, Austin Stack Park - FT

Allianz HL Division 2B round 1
Derry 2-20 Tyrone 0-16, Celtic Park - FT
Wicklow 0-13 Donegal 2-23, Aughrim - FT
Roscommon 0-24 London 1-15, Athleague - FT

Allianz HL Division 3A round 1
Louth 4-14 Monaghan 1-20, Dowdallshill - FT
Mayo 1-18 Armagh 2-7, Hastings MacHale Park - FT

Ladies NFL Division 1 round 3
Armagh 0-8 Galway 0-6, Box-It Athletic Grounds - FT
Mayo 2-8 Dublin 2-15, Ballina Stephenites - FT
Waterford 2-5 Meath 2-10, Fraher Field - FT

Ladies NFL Division 2 round 3
Tyrone 3-12 Monaghan 2-8, Moortown - FT
Laois 0-5 Tipperary 2-8, Crettyard - FT
Donegal 1-9 Westmeath 1-6, Letterkenny - FT
Cavan 0-3 Kildare 3-11, Belturbet - FT

 

Saturday 3 February

Allianz FL Division 1 round 2
Mayo 1-12 Dublin 0-14, Hastings MacHale Park - FT

Allianz FL Division 2 round 2
Armagh 2-16 Meath 0-10, Box-It Athletic Grounds - FT
Fermanagh 2-10 Kildare 0-12, Brewster Park - FT

Allianz FL Division 3 round 2
Down 3-16 Limerick 0-9, Pairc Esler - FT

Allianz FL Division 4 round 2
Carlow 1-17 Waterford 0-9, Netwatch Cullen Park - FT
Wexford 0-12 Laois 1-19, Chadwicks Wexford Park - FT

Allianz HL Division 1 Group B round 1
Dublin 0-22 Tipperary 2-27, Parnell Park - FT
Galway 4-31 Westmeath 0-12, Pearse Stadium - FT

Allianz HL Division 3A round 1
Sligo 4-19 Cavan 3-18, Markievicz Park - FT

Allianz HL Division 3B round 1
Warwickshire 1-17 Leitrim 0-20, Pairc na hEireann - FT
Lancashire 0-12 Longford 1-9, Abbottstown - FT

 

Thursday 1 February

Fitzgibbon Cup round 3
UCD 2-11 SETU Carlow 4-17, Belfield -FT
UCC 4-21 Maynooth University 0-13, Mardyke - FT
MTU Cork 1-14 DCU 0-17, MTU Cork Campus - FT
 

Wednesday 31 January

Sigerson Cup quarter-finals
TU Dublin 1-10 Ulster University 0-16, Grangegorman - FT
Maynooth University 0-10 Queens 0-9, Maynooth - FT
UL 0-14 DCU 1-10, UL - FT
University of Galway 1-6 UCD 1-14, Dangan - FT

Fitzgibbon Cup round 3
TUS Midwest 5-24 ATU Galway 3-13, TUS Midwest - FT

 

Monday 29 January

Fitzgibbon Cup round 1
Maynooth 1-19 Mary I 2-22, LOETB Centre of Excellence - FT


Sunday 28 January

Allianz FL Division 1 round 1
Tyrone 0-17 Roscommon 1-11, O'Neills Healy Park - FT
Galway 0-10 Mayo 2-12, Pearse Stadium - FT

Allianz FL Division 2 round 1
Donegal 1-20 Cork 2-6, Ballybofey - FT

Allianz FL Division 3 round 1
Clare 0-9 Sligo 1-5, Cusack Park, Ennis - FT
Offaly 0-10 Westmeath 1-11, Glenisk O'Connor Park - FT
Wicklow 0-13 Down 0-18, Aughrim - FT
Limerick 2-7 Antrim 2-14, Rathkeale - FT

Allianz FL Division 4 round 1
Waterford 1-5 Leitrim 2-17, Fraher Field - FT
London 1-9 Wexford 1-13, Ruislip - FT

Walsh Cup final
Wexford 1-21 Galway 0-16, Netwatch Cullen Park - FT

Ladies NFL Division 1 
Cork 1-6 Armagh 1-8, Páirc Uí Rinn - FT
Meath 2-5 Dublin 0-7, Páirc Tailteann - FT
Kerry 2-11 Waterford 2-5, Fitzgerald Stadium - FT

Ladies NFL Division 2 
Donegal 1-4 Kildare 1-8, Letterkenny - FT
Tyrone 1-7 Tipperary 0-9, Healy Park, Omagh - FT
Monaghan 2-13 Westmeath 4-10, Castleblayney - FT
Cavan 0-9 Laois 0-6, Knockbride - FT

Ladies NFL Division 3 
Clare 4-11 Sligo 2-6, Clarecastle - FT
Down 0-5 Wexford 1-5, Páirc Esler - FT
Offaly 5-4 Antrim 2-8, Edenderry - FT
Roscommon 1-14 Louth 0-6, Kiltoom - FT

Ladies NFL Division 4 
Derry 0-8 Leitrim 8-9, Faughanvale - FT
Fermanagh 2-15 Wicklow 2-7, Donagh - FT
Limerick 1-9 Kilkenny 0-1, Feohanagh/Castlemahon - FT
Carlow 1-8 Longford 1-8, Netwatch Cullen Park - FT

 

Saturday 27 January 

Allianz FL Division 1 round 1
Dublin 1-14 Monaghan 3-9, Croke Park FT
Kerry 2-8 Derry 0-15, Austin Stack Park - FT

Allianz FL Division 2 round 1
Armagh 0-12 Louth 0-11, Box-It Athletic Grounds - FT 
Kildare 0-12 Cavan 0-16, Netwatch Cullen Park - FT 
Meath 0-12 Fermanagh 1-9, Pairc Tailteann - FT

Allianz FL Division 4 round 1
Laois 1-12 Longford 2-7, Laois Hire O'Moore Park - FT
Tipperary 1-14 Carlow 3-10, FBD Semple Stadium - FT

Kehoe Cup Round 3
Kildare 1-22 Meath 1-19, Manguard Park - FT 

Ladies NFL Division 1 
Galway 0-10 Mayo 2-5, Ballinasloe - FT 

 

Thursday 25 January

Fitzgibbon Cup round 2
SETU Waterford 0-11 MTU Cork 0-9, WIT Sports Campus - FT
University of Galway 1-19 UCD 2-11, Dangan - FT
 

Wednesday 24 January

Sigerson Cup Round 3
Ulster University 1-16 MTU Cork 2-7, Abbotstown - FT
TUS Midlands 0-8 DCU, 0-21 Athlone - FT

Fitzgibbon Cup round 2
University of Limerick 2-30 TUS Midwest 1-13, UL Grounds - FT
Mary Immaculate College 1-25 UCC 0-20, MICL Grounds - FT

 

Tuesday 23 January

Sigerson Cup Round 3
University of Galway 0-11 St Mary's 1-7, Abbotstown - FT
Maynooth University 2-14 UCC 1-12, Maynooth - FT


Sunday 21 January 

All-Ireland Club SFC final
Glen (Derry) 2-10 St Brigid's (Roscommon) 1-12, Croke Park - FT

All-Ireland Club SHC final
St Thomas' (Galway) 0-18 O`Loughlin Gaels (Kilkenny) 0-17, Croke Park - FT

Ladies NFL Division 1 
Cork 1-6 Galway 0-5, Bishopstown 4G FT
Mayo 1-15 Meath 2-18, Connacht GAA Airdome FT
Armagh 2-8 Waterford 2-3, Crossmaglen FT

Ladies NFL Division 2 
Tyrone 2-9 Westmeath 1-7, Naomh Eoghan FT
Cavan 0-2 Tipperary 1-4, Lacken FT
Kildare 1-6 Monaghan 0-5, Manguard Park FT
Laois 0-3 Donegal 0-7, LOETB Centre of Excellence FT

Ladies NFL Division 3 
Roscommon 0-11 Down 0-4, Padraig Pearses FT
Wexford 0-1 Clare 1-7, St Patrick's Park, Enniscorthy FT
Antrim 1-6 Louth 1-10, Davitt Park, Belfast FT
Offaly 1-8 Sligo 1-8, Ferbane FT

Ladies NFL Division 4 
Leitrim 4-6 Wicklow 0-15, Ballinamore FT
Carlow 2-10 Fermanagh 2-10, Lannleire GFC Louth FT
Kilkenny 2-1 Longford 4-9, MW Hire Training Centre FT

 

Saturday 20 January 

Dr McKenna Cup final
Derry 0-12 Donegal 0-6, Healy Park - FT

O'Byrne Cup final
Dublin 0-9 Longford 1-12, O'Moore Park - FT

McGrath Cup final
Cork 1-14 Kerry 1-14, Pairc Ui Rinn, - FT (Cork win 4-3 on penalties)

Walsh Cup semi-finals
Kilkenny 2-11 Wexford 0-18, Callan - FT
Dublin 0-17 Galway 1-24, Parnell Park - FT

Kehoe Cup round 2
Kildare 2-17 Down 0-15, Manguard Park - FT

Ladies NFL Division 1 
Dublin 0-6 Kerry 1-8, Parnell Park - FT

Ladies NFL Division 4  
Limerick 1-8 Derry 0-4, Doon - FT

 

Friday 19 January

Connacht FL final
Roscommon 2-25 Galway 0-13, Connacht GAA Air Dome - FT

 

Thursday 18 January

O'Byrne Cup Shield Final
Wicklow P Louth P, Blessington - Postponed

Fitzgibbon Cup round 1
DCU 0-13 SETU Waterford 1-18, DCU Sportsgrounds - FT
SETU Carlow 2-12 University of Galway 3-19, Carlow IT - FT

 

Wednesday 17 January

Fitzgibbon Cup round 1
ATU Galway 0-13 University of Limerick 3-25, Connacht GAA Air Dome - FT
Maynooth University p Mary Immaculate College Limerick p, Maynooth - Game off

Sigerson Cup Round 2A
St Mary's University College 2-7 TU Dublin 2-11, Darver - FT

Sigerson Cup Round 2B
MTU Cork 3-20 ATU Donegal 1-14, Abbottstown AET
ATU Sligo 0-6 University of Galway 0-14, IT Sligo Grounds - FT
SETU Carlow 2-8 DCU 1-14, Carlow IT - FT
UCC 9-26 ATU Galway 3-6, Bishopstown 4G - FT
 

Tuesday 16 January

Sigerson Cup Round 2A
Maynooth University 0-7 University of Limerick 0-8, Maynooth - FT
UCD 1-13 Ulster University 0-8, Belfield - FT
Queens 1-14 TUS Midlands 1-10, Pairc Esler - FT

 

Sunday 14 January 

McGrath Cup round 3
Cork 1-20 Waterford 0-6, Mallow - FT
Tipperary 1-11 Limerick 0-10, Templetuohy - FT

Dr McKenna Cup semi-final
Monaghan 0-11 Donegal 4-14, Castleblayney - FT

Munster HL round 3
Cork 1-24 Clare 0-24, Pairc Ui Rinn - FT
Tipperary 1-28 Kerry 1-14, MacDonagh Park, Nenagh - FT

Walsh Cup round 3
Dublin 2-31 Antrim 1-20, Parnell Park - FT
Galway 6-29 Laois 2-20, Ballinasloe - FT
Wexford 3-20 Carlow 0-19, Chadwicks Wexford Park - FT

Kehoe Cup SH round 1
Meath 1-16 Down 2-20, Longwood - FT
Wicklow 0-6 Kildare 4-27, Bray - FT

All-Ireland Club IFC final
Cullyhanna (Armagh) 1-8 Cill na Martra (Cork) 0-7, Croke Park - FT

All-Ireland Club JFC final
Listowel Emmets (Kerry) 0-10 Arva (Cavan) 0-13, Croke Park - FT

Ladies NFL Division 4
Derry 2-5 Carlow 3-7, Celtic Park - FT
Kilkenny 0-2 Leitrim 1-18, MW Hire Training Centre - FT
Limerick 1-3 Wicklow 0-6, Feohanagh/Castlemahon - FT
Fermanagh 2-14 Longford 1-6, Donagh - FT

 

Saturday 13 January

Connacht FL semi-final
Roscommon 0-21 London 1-9, Connacht GAA Air Dome - FT

O'Byrne Cup semi-final
Dublin 5-17 Wexford 1-11, Parnell Park - FT

O'Byrne Cup Shield semi-finals
Westmeath 0-12 Louth 2-12, Kinnegad - FT
Wicklow 1-20 Laois 0-12, Rathnew - FT

Dr McKenna Cup semi-final
Armagh 2-7 Derry 0-17, Box-It Athletic Grounds - FT

All-Ireland Club IHC final
Castlelyons (Cork) 0-13 Thomastown (Kilkenny) 2-23, Croke Park - FT

All-Ireland Club JHC final
St Catherine's (Cork) 1-13 Tullogher Rosbercon (Kilkenny) 2-21, Croke Park - FT

 

Friday 12 January

Connacht FL semi-final
Leitrim 1-17 Galway 2-18, Connacht GAA Air Dome - FT

O'Byrne Cup semi-final
Meath 1-14 Longford 2-14, Ashbourne - FT

 

Thursday 11 January

Sigerson Cup round 1
ATU Sligo 0-8 St Mary's University College 0-9, The Dub - FT
 

Wednesday 10 January

Dr McKenna Cup round 3
Armagh 1-14 Tyrone 2-10, Box-It Athletic Grounds - FT
Down 2-15 Cavan 1-15, Páirc Esler - FT
Fermanagh 0-12 Monaghan 2-9, Brewster Park - FT

Munster HL round 1
Clare 1-19 Limerick 2-22, Clarecastle GAA Astro Pitch - FT

Sigerson Cup round 1
University of Limerick 3-12 ATU Donegal 0-8, Connacht Centre of Excellence - FT
Ulster University 1-13 UCC 1-10, Abbottstown - FT
SETU Carlow 2-13 TUS Midlands 3-11, Carlow IT - FT
ATU Galway 1-5 UCD 1-22, Liam Mellowes - FT

 

Tuesday 9 January

Walsh Cup Round 1
Carlow 0-9 Kilkenny 5-22, Netwatch Cullen Park - FT

Sigerson Cup round 1
Queens 1-10 DCU 2-6, The Dub - FT
University of Galway 1-10 TU Dublin 2-8, Dangan - FT
MTU Cork 2-9 Maynooth University 4-11, MTU Cork - FT

 

Sunday 7 January 

All-Ireland club SFC semi-final
Kilmacud Crokes (Dublin) 2-10 Glen (Derry) 1-14, Páirc Esler - FT
St. Brigid's (Roscommon) 1-11 Castlehaven (Cork) 0-10, FBD Semple Stadium - FT 

Connacht FL quarter-final
Mayo 1-8 London 0-12, Connacht GAA Air Dome - FT

McGrath Cup round 2
Waterford 1-7 Clare 3-18, Lemybrien - FT

Dr McKenna Cup round 2
Tyrone 1-10 Donegal 0-15, O'Neills Healy Park - FT
Antrim 1-9 Fermanagh 1-10, Ahoghill - FT

Munster HL round 2
Waterford 1-22 Tipperary 1-20, Fraher Field - FT

 

Saturday 6 January

O'Byrne Cup quarter-finals
Meath 2-13 Louth 1-7, Ashbourne - FT
Wexford 3-9 Kildare 0-14, Chadwicks Wexford Park - FT
Offaly 0-10 Dublin 0-11, Gracefield - FT
Longford 0-9 Westmeath 0-7, Glennon Bros Pearse Park - FT

O'Byrne Cup Shield quarter-final
Wicklow 1-12 Carlow 0-13, Bray Emmets - FT

Dr McKenna Cup round 2
Derry 0-13 Down 0-10, Owenbeg - FT

McGrath Cup round 2
Limerick 0-11 Kerry 6-18, Rathkeale - FT

Connacht HL final
Mayo 1-12 New York 2-25, Connacht GAA Air Dome - FT

All-Ireland Club IFC semi-finals
Cill na Martra (Cork) 2-10 St Kevin's Castlerea (Roscommon) 0-15, Laois Hire O'Moore Park - FT
Allenwood (Kildare) 0-11 v Cullyhanna (Armagh) 1-11, Páirc Tailteann - FT

All-Ireland Club JFC semi-finals
Listowel Emmets (Kerry) 1-11 Lahardane MacHales (Mayo) 0-3, Glenisk O'Connor Park - FT
Arva (Cavan) 2-16 Milltown (Kildare) 1-7, The Downs - FT

 

Friday 5 January

Connacht FL quarter-final
Sligo 0-15 Roscommon 1-21, Connacht GAA Air Dome - FT


Thursday 4 January

Walsh Cup round 1
Dublin 1-12 Westmeath 2-31, Parnell Park - FT
Laois 2-18 Offaly 0-18, LOETB COE  - FT

Connacht HL semi-final
Galway Development 1-16 New York 1-27, Connacht GAA Air Dome - FT

 

Wednesday 3 January

O'Byrne Cup round 1
Carlow 0-10 Kildare 2-17, Netwatch Cullen Park - FT
Laois 0-12 Offaly 1-11, Stradbally - FT

McGrath Cup round 1
Clare 0-8 Cork 2-14, Clarecastle GAA Astro Pitch - FT
Kerry 3-20 Tipperary 0-10, Austin Stack Park - FT

Dr McKenna Cup round 1
Donegal 3-16 Armagh 1-6, Ballybofey - FT
Cavan 1-10 Derry 0-15, Kingspan Breffni - FT
Monaghan 1-15 Antrim 0-13, Castleblayney - FT

Connacht HL semi-final
Roscommon 1-16 Mayo 0-23 Connacht GAA Air Dome - FT

 

Tuesday 2 January

Munster HL round 1
At Austin Stack Park
Waterford 3-23
Kerry 3-12

O'Byrne Cup round 1
At Ferns
Wexford 4-15
Wicklow 2-12

Connacht HL preliminary round
At the Connacht GAA Air Dome
New York 4-26
Leitrim 1-14

 

 

Monday 1 January 

Connacht HL preliminary round
At Connacht GAA Air Dome
Roscommon 3-23
Sligo 2-23 

 

Sunday 17 December

All-Ireland Club SHC semi-final
O`Loughlin Gaels (Kilkenny) 1-17 Cushendall (Antrim) 1-16, Pairc Tailteann - FT

All-Ireland Camogie Club Senior final
Dicksboro (Kilkenny) 0-18 Sarsfields (Galway) 1-11, Croke Park - FT

All-Ireland Ladies Club JFC final
O'Donovan Rossa (Cork) 2-7 Claremorris (Mayo) 0-11, Parnell Park - FT

All-Ireland Camogie Club Intermediate final
Clanmaurice (Kerry) 1-7 Na Fianna (Meath) 0-7, Croke Park - FT

All-Ireland Club JHC semi-final
Tullogher Rosbercon (Kilkenny) 3-20 Castleblayney (Monaghan) 1-12, The Downs - FT

All-Ireland Club IHC semi-final
Thomastown (Kilkenny) 6-26 Setanta (Donegal) 1-8, Pairc Esler - FT

 

Saturday 16 December

All-Ireland Club SHC semi-final
St Thomas' (Galway) 1-23 Ballygunner (Waterford) 2-20, Portlaoise - St Thomas' win 4-2 on penalties

All-Ireland Ladies Club SFC final
Kilkerrin-Clonberne (Galway) 0-18 Ballymacarbry (Waterford) 1-9, Croke Park - FT

All-Ireland Ladies Club IFC final
Glanmire (Cork) 5-8 Ballinamore Sean O'Heslins (Leitrim) 1-6, Croke Park - FT

All-Ireland Camogie Club Junior final
Granemore (Armagh) 3-9 Athleague (Roscommon) 2-5, Kinnegad - FT

All-Ireland Club IHC semi-final
Castlelyons (Cork) 1-12 Toureen (Mayo) 0-13, Glenisk O'Connor Park - FT

All-Ireland Club JHC semi-final
St Catherine's (Cork) 0-12 Easkey (Sligo) 0-11, Duggan Park - FT
 

Sunday 10 December

Ulster Club SFC final
Glen (Derry) 0-13 Scotstown (Monaghan) 0-11, Athletic Grounds - FT

Munster Club SFC final
Dingle (Kerry) 0-13 Castlehaven (Cork) 0-13, TUS Gaelic Grounds - Castlehaven win 4-3 after penalties

 

Sunday 3 December

Munster Club SHC final
Ballygunner (Waterford) 2-24 Clonlara (Clare) 0-17, FBD Semple Stadium - FT

Ulster Club SHC final
Slaughneil (Derry) 2-10 Cushendall (Antrim) 0-20, Pairc Esler - FT

Connacht Club SFC final
St Brigids (Roscommon) 1-13 Corofin (Galway) 2-5, Dr Hyde Park - FT

All-Ireland Ladies Club SFC semi-finals
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-10 Kilkerrin-Clonberne (Galway) 0-15, Parnell Park - AET
Clann Éireann (Armagh) 0-5 Ballymacarbry (Waterford) 1-10, Clann Éireann - FT

 

Saturday 2 December

Leinster Club SHC final
O`Loughlin Gaels (Kilkenny) 0-22 Na Fianna (Dublin) 1-18, Croke Park - FT

Leinster Club SFC final
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-14 Naas (Kildare) 0-10, Croke Park - FT

All-Ireland Camogie Club Senior semi-finals
Sarsfields (Galway) 2-10 Sarsfields (Cork) 1-6, Mallow - FT
Dicksboro (Kilkenny) 2-13 Loughgiel Shamrocks (Antrim) 1-10, Ashbourne - FT

 

Sunday 26 November

Munster Club SFC semi-finals
Clonmel Commercials (Tipperary) 0-10 Dingle (Kerry) 0-13, FBD Semple Stadium - FT
Rathgormack (Waterford) 1-7 Castlehaven (Cork) 1-16, Fraher Field - FT

Ulster Club SFC semi-final
Trillick (Tyrone) 1-13 Scotstown (Monaghan) 0-17, Athletic Grounds -FT

 

Saturday 25 November

Ulster Club SFC semi-final
Glen (Derry) 0-10 Naomh Conaill (Donegal) 1-6, Healy Park - FT

Leinster Club SHC semi-finals
Kilcormac-Killoughey (Offaly)  0-12 O`Loughlin Gaels (Kilkenny) 0-17, Glenisk O'Connor Park - FT
Naas (Kildare) 0-17 Na Fianna (Dublin) 2-14, Portlaoise - FT

 

Sunday 19 November

Munster Club SHC semi-finals
Na Piarsaigh (Limerick) 0-9 Ballygunner (Waterford) 0-16, TUS Gaelic Grounds - FT
Kiladangan (Tipperary) 1-19 Clonlara (Clare) 0-23, FBD Semple Stadium - FT

Ulster Club SHC semi-final
Cushendall (Antrim) 4-28 Portaferry (Down) 3-19, Box-it Athletic Ground - FT

Leinster Club SFC semi-finals
St Loman's (Westmeath) 1-10 Naas (Kildare) 1-15, TEG Cusack Park - AET
St Mary's Ardee (Louth) 1-11 Kilmacud Crokes (Dublin) 1-16, Ardee - FT

Connacht Club SFC semi-final
St Brigid's (Roscommon) 1-7 Mohill (Leitrim) 0-8, Dr Hyde Park - FT
 

Saturday 18 November

Connacht Club SFC semi-final
Corofin (Galway) 0-16 Ballina Stephenites (Mayo) 0-12, Pearse Stadium - FT

 

Sunday 12 November

Ulster Club SFC quarter-finals
Kilcoo (Down) 1-8 Scotstown (Monaghan) 0-12, Pairc Esler - FT
Glen (Derry) 0-11 Cargin (Antrim) 0-7, Celtic Park - FT
Gowna (Cavan) 1-10 Naomh Conaill (Donegal) 2-8, Kingspan Breffni - FT

Leinster Club SHC quarter-finals
Naomh Éanna (Wexford) 0-14 Kilcormac-Killoughey (Offaly) 2-22, Chadwicks Wexford Park - FT
Raharney (Westmeath) 0-19 Na Fianna (Dublin) 1-24, TEG Cusack Park - FT
Camross (Laois) 1-17 Naas (Kildare) 2-17, Laois Hire O'Moore Park - FT
Mount Leinster Rangers (Carlow) 0-13 O`Loughlin Gaels (Kilkenny) 2-16, Netwatch Cullen Park - FT

Connacht Club SFC quarter-final
St Brigid's (Roscommon) 0-13 Coolera Strandhill (Sligo) 1-3, Dr Hyde Park - FT

Munster Club SFC quarter-finals
Clonmel Commercials (Tipperary) 2-7 Newcastle West (Limerick) 0-6, FBD Semple Stadium - FT
Castlehaven (Cork) 1-12 Cratloe (Clare) 0-11, Pairc Ui Chaoimh - AET
 

Saturday 11 November

Ulster Club SFC quarter-final
Trillick (Tyrone) 0-9 Crossmaglen Rangers (Armagh) 0-4, Healy Park, 7.15pm - FT

Connacht Club SFC quarter-final
Ballina Stephenites (Mayo) 3-11 Fulham Irish (UK) 0-5, MacHale Park - FT

 


Sunday 5 November

Munster Club SHC quarter-final
Ballygunner (Waterford) 2-20 Sarsfields (Cork) 0-9, Walsh Park - FT

Leinster Club SFC quarter-finals
Blessington (Wicklow) 2-5 St Mary's Ardee (Louth) 3-9, Aughrim - FT
Killoe (Longford) 1-10 St Loman's (Westmeath) 1-20, Glennon Bros Pearse Park - FT
Naas (Kildare) 2-12 Summerhill (Meath) 0-8, Hawkfield - FT

Ulster Club SFC prelimanary round
Derrygonnelly Harps (Fermanagh) 1-7 Kilcoo (Down) 2-13, Brewster Park - FT

Kerry County SFC final
Mid Kerry 0-15 East Kerry 2-10, Austin Stack Park - FT

Limerick SFC final
Adare 0-13 Newcastle West 3-5, TUS Gaelic Grounds - FT

Galway SFC final
Corofin 1-11 Maigh Cuilinn 0-9, Pearse Stadium - FT

 

Saturday 4 November

Leinster Club SFC quarter-final
Eire Og (Carlow) 0-4 Kilmacud Crokes (Dublin) 1-12, Netwatch Cullen Park - FT

 

 

Sunday October 29

Dublin SHC final
Na Fianna 2-19 Ballyboden St Enda's 0-9, Parnell Park - FT

Mayo SFC final
Ballina Stephenites 0-6 Breaffy 0-4, Hastings Insurance McHale Park - FT

Derry SFC final
Glen 1-13 O'Donovan Rossa 0-7, Celtic Park - FT

Tyrone SFC final
Trillick 1-13 Errigal Ciaran 0-13, O'Neills Healy Park - AET

Waterford SFC final
Rathgormack 1-9 The Nire 0-6, Fraher Field - FT

Cork SFC final
Castlehaven 0-11 Nemo Rangers 0-9, Páirc Uí Chaoimh - FT

Tipperary SHC final replay
Kiladangan 1-21 Thurles Sarsfields 1-20, FBD Semple Stadium - FT

Wicklow SFC final replay
Blessington 0-11 Rathnew 1-6, Echelon Park - FT

Galway SHC final
St Thomas' 2-12 Turloughmore 1-13, Pearse Stadium - FT

Kilkenny SHC final
O'Loughlin Gaels 0-20 Ballyhale Shamrocks 0-19, UPMC Park - FT

London SFC final
Fulham Irish 0-11 Tir Chonaill Gaels 0-8,  McGovern Park - FT

 

Saturday 28 October

Limerick SHC final
Na Piarsaigh 1-20 Patrickswell 0-19, in TUS Gaelic Grounds - FT

 

Sunday 22 October

Armagh SFC final
At the Athletic Grounds
Crossmaglen Rangers 2-16
Clan na Gael 1-7

Cavan SFC final
At Kingspan Breffni
Gowna 5-15
Kingscourt Stars 0-13

Donegal SFC fina
At Ballybofey
Naomh Conaill 1-16
Gaoth Dobhair 1-8

Dublin SFC final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes 1-14
Ballyboden St Enda's 0-9

Kildare SFC final
At Netwatch Cullen Park
Naas 0-13
Celbridge 0-11

Louth SFC final
At Dowdallshill
Ardee St. Mary's 0-15
Naomh Mairtin 1-11

Monaghan SFC final
At Clones
Scotstown 0-17
Inniskeen 0-14

Tipperary SFC final
At FBD Semple Stadium
Clonmel Commercials 6-7
JK Brackens 2-6

Sligo SFC final
At Markievicz Park
Coolera Strandhill 0-11
St Molaise Gaels 0-8

Fermanagh SFC final
At Brewster Park
Derrygonnelly Harps 2-8
Erne Gaels Belleek 0-9

Roscommon SFC final
At Dr Hyde Park
St Brigid's 0-12
Boyle 0-11

Wicklow SFC final
At Aughrim
Blessington 1-9
Rathnew 1-9

Leinster Club SFC
At Tullamore
Summerhill 1-9
Tullamore 1-7

Leinster Clubs SFC
At TEG Cusack Park
St Lomans 1-10
Shelmaliers 1-8

Down SHC final
At Pairc Esler
Portaferry 0-20
Ballycran 0-16

Clare SHC final
At Cusack Park
Clonlara 3-18
Crusheen 2-16

 

Sunday 13 August 

All-Ireland Ladies SFC final
At Croke Park
Dublin 0-18 
Kerry 1-10

All-Ireland Ladies IFC final
At Croke Park
Kildare 2-11 
Clare 2-10

All-Ireland Ladies JFC final
At Croke Park
Down 1-7 
Limerick 0-8

 

Saturday 12 August

All-Ireland Camogie Intermediate final replay
At Clones
Derry 1-17 
Meath 1-9

 

Sunday 6 August 

All-Ireland Camogie Senior final
At Croke Park
Cork 5-13 
Waterford 0-9

All-Ireland Camogie Intermediate final
At Croke Park 
Meath 2-6 
Derry 1-9

All-Ireland Camogie Premier Junior final
At Croke Park 
Clare 3-7 
Tipperary 1-9

 

Sunday 30 July

All-Ireland SFC final
At Croke Park
Dublin 1-15 
Kerry 1-13

 

Saturday 29 July

All-Ireland Ladies SFC semi-final
At Semple Stadium
Dublin 2-19 
Cork 0-13

All-Ireland Ladies SFC semi-final
At Semple Stadium 
Kerry 1-16
Mayo 1-11

 

Sunday 23 July 

All-Ireland SHC final
At Croke Park
Limerick 0-30
Kilkenny 2-15

All-Ireland Ladies IFC semi-final
At Parnell Park
Kildare 1-4 
Wexford 0-2

All-Ireland Ladies IFC semi-final
At Glennon Brothers Pearse Park
Clare 2-14
Antrim 1-13 

All-Ireland Ladies JFC semi-final 
At Parnell Park
Down 1-9
Carlow 0-8 

 

Saturday 22 July

All-Ireland Camogie Senior semi-final
At UPMC Nowlan Park 
Cork 0-15
Galway 2-6

All-Ireland Camogie Senior semi-final
At UPMC Nowlan Park
Waterford 1-12 
Tipperary 1-11

All-Ireland Ladies SFC relegaton playoff
At Crettyard 
Waterford 1-19
Cavan 0-8 

All-Ireland Camogie Intermedate semi-final
At FBD Semple Stadium 
Meath 1-11 
Westmeath 0-10 

All-Ireland Camogie Intermedate semi-final
At FBD Semple Stadium
Derry 0-21 
Kilkenny 0-14 AET

All-Ireland Ladies JFC semi-final
At Glennon Brothers Pearse Park  
Limerick 0-10
Fermanagh 1-6 

All-Ireland Camogie Junior semi-final
At Ashbourne
Clare 0-22
Armagh 2-15 

All-Ireland Camogie Junior semi-final
At Ashbourne
Tipperary 2-12 
Roscommon 0-8
 

Sunday 16 July 

All-Ireland SFC semi-final
At Croke Park
Kerry 1-17
Derry 1-15

All-Ireland JFC final
At Croke Park
New York 0-13
Kilkenny 1-9 

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
At Ballybofey
Dublin 3-12
Donegal 0-6 

 

Saturday 15 July 

All-Ireland SFC semi-final
At Croke Park
Dublin 1-17
Monaghan 0-13

Tailteann Cup final
At Croke Park
Meath 2-13
Down 0-14 

All-Ireland Ladies SFC quarter-finals
At Tralee
Kerry 2-8 
Meath 0-10

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
At BOX-IT Athletic Grounds
Cork 0-14
Armagh 2-6

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
At Pearse Stadium
Mayo 0-10
Galway 1-6

 

Friday 14 July

All-Ireland JFC semi-final
At Abbottstown
Kilkenny 1-13
London 0-15

All-Ireland JFC semi-final
At Abbottstown 
New York 1-7
Warwickshire 0-7

 

Sunday 9 July 

All-Ireland SHC semi-final
At Croke Park
Kilkenny 1-25
Clare 1-22

All-Ireland MFC final
At BOX-IT Athletic Grounds
Derry 1-13 
Monaghan 0-9 

All-Ireland Camogie Senior quarter-final
At Croke Park
Cork 2-14 
Kilkenny 2-13

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Chadwick's Wexford Park 
Wexford 3-10 
Leitrim 2-10

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Davitt Park 
Antrim 5-6 
Monaghan 0-8

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Manguard Plus Hawkfield COE 
Kildare 1-12 
Tyrone 0-5

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Cusack Park, Ennis 
Clare 3-14 
Westmeath 3-8

 

Saturday 8 July 

All-Ireland SHC semi-final
At Croke Park 
Limerick 2-24
Galway 1-18

All-Ireland Camogie Senior quarter-final
At Croke Park 
Tipperary 3-23
Antrim 0-6 

 

Sunday 2 July 

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park 
Dublin 2-17 
Mayo 0-11

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Derry 1-12 
Cork 1-8

 

Saturday 1 July

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Monaghan 0-14 
Armagh 0-14 AET (Monaghan win 9-8 on penalties)

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park 
Kerry 2-18 
Tyrone 0-12

TG4 Ladies All-Ireland SFC round 3
At Páirc Tailteann
Donegal 1-10
Meath 0-12

TG4 Ladies All-Ireland SFC round 3
At Clonakilty
Cork 8-12 
Tipperary 2-3

TG4 Ladies All-Ireland SFC round 3
At Austin Stack Park 
Kerry 2-21 
Cavan 2-5

TG4 Ladies All-Ireland SFC round 3
At Hastings Insurance MacHale Park 
Mayo 2-15 
Laois 0-8

All-Ireland Senior Camogie round 3
At UPMC Nowlan Park 
Kilkenny 2-8 
Tipperary 1-11

All-Ireland Senior Camogie round 3
At Parnell Park 
Dublin 0-16 
Wexford 1-10

All-Ireland Senior Camogie round 3
At SETU Arena
Waterford 5-16 
Antrim 0-10

All-Ireland Senior Camogie round 3
At Banagher
Limerick 5-14
Offaly 0-5  

All-Ireland Senior Camogie round 3
At Cusack Park
Cork 3-19
Clare 0-8 

All-Ireland Senior Camogie round 3
At Pairc Esler 
Galway 1-18
Down 0-10 

 

Sunday 25 June 

All-Ireland SFC preliminary quarter-final
At Pearse Stadium 
Mayo 1-10
Galway 0-12 

Tailteann Cup semi-final
At Croke Park
Down 8-16 
Laois 2-12

Tailteann Cup semi-final
At Croke Park
Meath 2-16 
Antrim 2-14

All-Ireland MFC semi-final
At BOX-IT Athletic Grounds
Derry 3-11
Dublin 1-8 

 

Saturday 24 June 

All-Ireland SFC preliminary quarter-final
At Ballybofey
Tyrone 1-18
Donegal 0-13 

All-Ireland SFC preliminary quarter-final
At Glenisk O'Connor Park
Monaghan 1-11
Kildare 0-13

All-Ireland SFC preliminary quarter-final
At Pairc Ui Chaoimh 
Cork 1-14 
Roscommon 0-16

All-Ireland MFC semi-final
At Glenisk O'Connor Park
Monaghan 1-11
Kerry 0-11 

All-Ireland SHC quarter-final
At TUS Gaelic Grounds
Galway 1-20 
Tipperary 1-18

All-Ireland SHC quarter-final
At TUS Gaelic Grounds
Clare 5-26 
Dublin 2-17

 

Sunday 18 June

All-Ireland SFC round 3
Galway 1-12 Armagh 0-16, Avant Money Pairc Sean MacDiarmada - FT
Tyrone 0-18 Westmeath 0-18, Kingspan Breffni - FT
Kerry 5-24 Louth 0-11, Laois Hire O'Moore Park - FT
Cork 1-14 Mayo 1-11, TUS Gaelic Grounds - FT
Dublin 3-23 Sligo 0-8, Kingspan Breffni - FT
Roscommon 1-15 Kildare 1-16, Glenisk O'Connor Park - FT

Tailteann Cup quarter-final
Antrim 1-19 Carlow 1-15, Corrigan Park - FT
 

Saturday 17 June

All-Ireland SHC preliminary quarter-finals
Carlow 0-21 Dublin 2-25, Netwatch Cullen Park - FT
Offaly 3-18 Tipperary 7-38, Glenisk O'Connor Park - FT

All-Ireland SFC round 3
Derry 1-19 Clare 1-13, Glennon Brothers Pearse Park - FT
Monaghan 0-17 Donegal 0-19, O'Neills Healy Park - FT

Tailteann Cup quarter-finals
Cavan 0-15 Down 1-17, Kingspan Breffni - FT
Meath 2-23 Wexford 0-12, Pairc Tailteann - FT
Limerick 0-14 Laois 1-14, TUS Gaelic Grounds - FT

 

Sunday 11 June 

Leinster SHC final
At Croke Park
Kilkenny 4-21
Galway 2-26 

Munster SHC final
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 1-23
Clare 1-22 

 

Saturday 10 June

Tailteann Cup preliminary quarter-final
At Newry 
Down 1-20 
Longford 1-12

Tailteann Cup preliminary quarter-final
At Brewster Park
Laois 1-11
Fermanagh 1-9 

Tailteann Cup preliminary quarter-final
At Netwatch Cullen Park
Carlow 0-15
New York 0-10

Tailteann Cup preliminary quarter-final
At Glenisk O'Connor Park
Wexford 1-22
Offaly 2-14 

All-Ireland MFC quarter-final
At Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada 
Monaghan 1-16
Mayo 1-8 

All-Ireland MFC quarter-final
At Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada
Derry 1-13 
Galway 0-4

All-Ireland MFC quarter-final
At UPMC Nowlan Park 
Kerry 2-13 
Kildare 1-11

All-Ireland MFC quarter-final
At UPMC Nowlan Park
Dublin 1-18 
Cork 2-12

 

Sunday 4 June 

All-Ireland SFC round 2
At Ballybofey 
Derry 3-14
Donegal 1-15 

All-Ireland SFC round 2
At Dr Hyde Park 
Roscommon 1-21 
Sligo 1-11 

All-Ireland SFC round 2
At Hastings MacHale Park 
Mayo 0-14 
Louth 1-10

All-Ireland SFC round 2
At Clones 
Monaghan 1-23 
Clare 1-18

Tailteann Cup round 3
At Laois Hire O'Moore Park 
Carlow 2-13
Longford 1-14

Tailteann Cup round 3
At Parnell Park 
Wexford 1-16 
Leitrim 1-12

Tailteann Cup round 3
At Box-It Athletic Grounds 
Antrim 3-13
Fermanagh 1-12 

Tailteann Cup round 3
At Laois Hire O'Moore Park
Wicklow 2-14
Limerick 1-10

All-Ireland U20HC final
At FBD Semple Stadium
Cork 2-22 
Offaly 3-13

All-Ireland MHC final
At FBD Semple Stadium
Clare 2-22
Galway 4-11

 

Saturday 3 June 

All-Ireland SFC round 2
At O'Neills Healy Park
Tyrone 0-13 
Armagh 0-11

All-Ireland SFC round 2
At TEG Cusack Park 
Galway 0-20
Westmeath 0-12

All-Ireland SFC round 2
At UPMC Nowlan Park 
Dublin 0-22
Kildare 0-13 

All-Ireland SFC round 2
At Pairc Ui Chaoimh 
Kerry 1-14
Cork 0-15 

Tailteann Cup round 3
At Glennon Brothers Pearse Park 
Cavan 2-25 
Offaly 2-9

Tailteann Cup round 3
At Parnell Park
Laois 1-17 
London 2-14

Tailteann Cup round 3
At Parnell Park 
Meath 1-11 
Down 1-9

Tailteann Cup round 3
At Pairc Ui Chaoimh
Tipperary 0-17
Waterford 1-13 

Christy Ring Cup final
At Croke Park
Meath 1-23
Derry 1-21 

Nickey Rackard Cup final
At Croke Park 
Wicklow 1-20
Donegal 3-12 

Lory Meagher Cup final
At Croke Park
Monaghan 3-22
Lancashire 3-20

 

Friday 2 June

Munster MFC final
At Austin Stack Park
Kerry 2-10
Cork 0-11

 

Wednesday 31 May 

Leinster MFC final
At Portlaoise
Dublin 0-19
Kildare 2-8

 

Sunday 28 May 

All-Ireland SFC round 1
At Croke Park 
Dublin 1-11 
Roscommon 0-14

Ulster MFC final
At Athletic Grounds
Derry 1-15
Monaghan 3-9 AET (Derry win 4-2 on penalties)

Munster SHC round 5
At FBD Semple Stadium 
Waterford 1-24
Tipperary 0-21

Munster SHC round 5
At TUS Gaelic Grounds 
Limerick 3-25 
Cork 1-30

Leinster SHC round 5
At Chadwicks Wexford Park 
Wexford 4-23 
Kilkenny 5-18

Leinster SHC round 5
At TEG Cusack Park
Antrim 4-24
Westmeath 1-19 

Leinster SHC round 5
At Croke Park 
Dublin 2-22 
Galway 1-25

 

Saturday 27 May 

All-Ireland SFC round 1
At Celtic Park
Derry 0-14 
Monaghan 0-14

All-Ireland SFC round 1
At Box-It Athletic Grounds
Armagh 1-13
Westmeath 1-12

All-Ireland SFC round 1
At Pairc Tailteann
Cork 1-19
Louth 1-17

Joe McDonagh Cup final
At Croke Park
Carlow 2-29 
Offaly 1-31 AET

 

Friday 26 May

Connacht MFC final
At Tuam Stadium
Mayo 2-13
Galway 1-10

 

Wednesday 24 May

Leinster MFC semi-final
At Glenisk O'Connor Park
Dublin 6-15
Offaly 1-8

Leinster MFC semi-final
At Hawkfield
Kildare 0-13
Meath 0-12

 

Sunday May 21

Leinster SHC round 4
At Pearse Stadium
Galway 5-29
Antrim 1-22

Leinster SHC round 4
At Chadwicks Wexford Park 
Westmeath 4-18
Wexford 2-22 

Munster SHC round 4
At FBD Semple Stadium 
Tipperary 0-25
Limerick 0-25

Munster SHC round 4
At Cusack Park, Ennis
Clare 2-22 
Cork 3-18

All-Ireland SFC round 1
At Markievicz Park
Sligo 0-14 
Kildare 0-14

Tailteann Cup round 2
At FBD Semple Stadium
Down 2-18
Tipperary 0-6 

 

Saturday 20 May

All-Ireland SFC round 1
At Pearse Stadium
Galway 0-16
Tyrone 0-13

All-Ireland SFC round 1
At Fitzgerald Stadium 
Mayo 1-19
Kerry 0-17

All-Ireland SFC round 1
At Cusack Park
Donegal 0-14
Clare 0-9 

Tailteann Cup round 2
At Laois Hire O'Moore Park
Laois 1-11 
Offaly 1-11

Tailteann Cup round 2
At Fraher Field
Meath 3-17
Waterford 1-14

Tailteann Cup round 2
At Carrick-on-Shannon  
Fermanagh 1-19
Leitrim 2-7

Tailteann Cup round 2
At Glennon Bros Pearse Park
Longford 3-17 
Wicklow 2-9

Tailteann Cup round 2
At Netwatch Cullen Park
Limerick 1-19
Carlow 0-14

Tailteann Cup round 2
At Chadwicks Wexford Park
Antrim 2-15
Wexford 0-14 

Tailteann Cup round 2
At Ruislip
Cavan 0-18
London 2-6 

Ulster MFC semi-final
At Roslea
Monaghan 2-19
Tyrone 4-13  AET (Monaghan win 6-5 on penalties)

Ulster MFC semi-final
At Killyclogher
Derry 0-9 
Donegal 0-4

Leinster SHC round 4
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 0-27 
Dublin 0-21

Christy Ring Cup round 5
At Carrickmore 
London 2-28
Tyrone 4-17

Christy Ring Cup round 5
At Owenbeg 
Derry 0-30 
Mayo 1-11

Christy Ring Cup round 5
At Markievicz Park
Meath 0-24
Sligo 0-18 

Nickey Rackard Cup round 5
At Box-It Athletic Grounds
Louth 0-27
Armagh 3-14

Nickey Rackard Cup round 5
At Letterkenny
Wicklow 2-17
Donegal 1-18

Nickey Rackard Cup round 5
At Athleague
Roscommon 2-17 
Fermanagh 1-18

Lory Meagher Cup round 5
At Kingspan Breffni
Leitrim 2-19
Cavan 2-18

Lory Meagher Cup round 5
At Cloghan
Monaghan 2-16
Longford 0-17

Lory Meagher Cup round 5
At Pairc na hEireann 
Lancashire 5-13
Warwickshire 3-17

All-Ireland MHC semi-final
At FBD Semple Stadium
Galway 3-18
Cork 1-10

All-Ireland MHC semi-final
At FBD Semple Stadium
Clare 0-23 
Kilkenny 0-15

 

Friday 19 May

Connacht MFC semi-final
At MacHale Park
Mayo 2-13
Roscommon 2-12 

 

Thursday 18 May

Munster MFC semi-final
At Newcastlewest
Kerry 1-19
Limerick 1-2

Munster MFC semi-final
At FBD Semple Stadium
Cork 5-9
Tipperary 1-11

 

Wednesday 17 May

Leinster U20HC final
At Netwatch Cullen Park
Offaly 1-21
Wexford 0-22

 

Tuesday 16 May

Leinster MFC quarter-final
At Glenisk O'Connor Park
Offaly 2-11
Louth 1-13

Leinster MFC quarter-final
At Chadwicks Wexford Park
Meath 3-14
Wexford 1-11

 

Monday 15 May

Munster U20HC final
At TUS Gaelic Grounds
Cork 1-23
Clare 1-21

 

Sunday 14 May 

Ulster SFC final
At Clones
Derry 1-15 
Armagh 0-18 (AET, Derry win 3-1 on penalties)

Leinster SFC final
At Croke Park
Dublin 5-21 
Louth 0-15

Tailteann Cup round 1
At Aughrim
Carlow 0-17
Wicklow 1-13 

Tailteann Cup round 1
At Glenisk O'Connor Park 
Offaly 2-14 
London 0-11

Tailteann Cup round 1
At Brewster Park 
Fermanagh 1-13 
Wexford 1-13

Tailteann Cup round 1
At Corrigan Park
Antrim 3-18 
Leitrim 2-12

Christy Ring Cup round 4
At Ruislip
Derry 1-30
London 4-19

Lory Meagher Cup round 4
At Pairc na hEireann 
Monaghan 5-19
Lancashire 3-18

Lory Meagher Cup round 4
At Pairc na hEireann
Leitrim 2-17
Warwickshire 2-15

 

Saturday 13 May 

Tailteann Cup round 1
At Pairc Tailteann
Meath 1-19 
Tipperary 0-11

Tailteann Cup round 1
At Kingspan Breffni
Cavan 2-20 
Laois 1-14

Tailteann Cup round 1
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 2-16 
Longford 1-16

Tailteann Cup round 1
At Pairc Esler
Down 2-14 
Waterford 1-6

Ulster MFC quarter-final
At Kingspan Breffni
Donegal 1-11
Cavan 2-7 

Ulster MFC quarter-final
At Owenbeg 
Derry 2-15 
Antrim 0-1

Ulster MFC quarter-final
At O'Neills Healy Park 
Tyrone 6-21 
Fermanagh 2-4

Ulster MFC quarter-final
At Castleblayney 
Monaghan 2-16 
Armagh 2-5

Munster SHC round 3
At FBD Semple Stadium
Clare 2-22
Waterford 0-16 

Joe McDonagh Cup round 5
At Hawkfield 
Down 1-27
Kildare 3-13

Joe McDonagh Cup round 5
At Netwatch Cullen Park 
Carlow 1-29
Offaly 0-14

Joe McDonagh Cup round 5
At Austin Stack Park 
Laois 4-23
Kerry 0-21

Christy Ring Cup round 4
At Markievicz Park
Sligo 2-26
Mayo 1-23

Christy Ring Cup round 4
At Pairc Tailteann
Meath 0-28 
Tyrone 0-20

Nickey Rackard Cup round 4
At Brewster Park 
Armagh 2-18
Fermanagh 2-17 

Nickey Rackard Cup round 4
At Letterkenny 
Donegal 2-19
Louth 4-7

Nickey Rackard Cup round 4
At Aughrim
Wicklow 5-23 
Roscommon 2-11

Lory Meagher Cup round 4
At Glennon Brothers Pearse Park
Longford 2-15 
Cavan 0-21

 

Friday 12 May

Connacht MFC round 5
At Hastings MacHale Park
Mayo 1-11
Sligo 1-11

Connacht MFC round 5
At Tuam Stadium
Galway 4-8
Leitrim 1-13

Leinster MHC final
At Laois Hire O'Moore Park
Galway 2-20
Kilkenny 0-14

 

Thursday 11 May

Munster MFC quarter-final
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 2-12
Kerry 0-14

Munster MFC phase 1 final
At Mallow
Limerick 1-9
Tipperary 1-6 

 

Wednesday 10 May

Leinster U20HC semi-final
At Glenisk O'Connor Park
Offaly 1-19
Dublin 2-12

Leinster U20HC semi-final
At UPMC Nowlan Park
Wexford 1-18
Kilkenny 2-13

 

Tuesday 9 May

Munster MHC final
At FBD Semple Stadium
Clare 1-19
Cork 0-15

 

Monday 8 May

Munster U20HC semi-final
At FBD Semple Stadium
Clare 3-17
Tipperary 0-17

 

Sunday 7 May 

Munster SFC final
At TUS Gaelic Grounds
Kerry 5-14
Clare 0-15 

Connacht SFC final
At Hastings MacHale Park
Galway 2-20
Sligo 0-12

Leinster SHC round 3
At Corrigan Park 
Kilkenny 5-31
Antrim 3-20

Joe McDonagh Cup round 4
At Glenisk O'Connor Park
Offaly 1-24
Kerry 0-16

Joe McDonagh Cup round 4
At Ballycran
Carlow 6-23
Down 0-28

 

Saturday 6 May 

All-Ireland U20FC semi-final
At Parnell Park
Kildare 1-11
Down 2-7 

All-Ireland U20FC semi-final
At Pearse Stadium
Sligo 1-8 
Kerry 0-9

Ulster MFC round 5
At Clones
Monaghan 0-14
Donegal 0-11

Ulster MFC round 5
At Owenbeg
Derry 2-18
Fermanagh 0-2

Munster SHC round 3
At Páirc Uí Chaoimh
Cork 4-19 
Tipperary 2-25

Leinster SHC round 3
At TEG Cusack Park 
Galway 6-33
Westmeath 0-17

Leinster SHC round 3
At Croke Park 
Dublin 1-22
Wexford 0-23

Joe McDonagh Cup round 4
At Laois Hire O'Moore Park
Laois 1-23 
Kildare 0-11

All-Ireland U20HC B final
At Croke Park
Derry 3-17 
Roscommon 2-14

 

Friday 5 May

Connacht MFC round 4
At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada
Mayo 1-17
Leitrim 1-13

Connacht MFC round 4
At Markievicz Park
Roscommon 0-17
Sligo 0-8

 

Wednesday 3 May

Leinster MFC preliminary quarter-final
At Aughrim
Louth 0-12
Wicklow 0-10

Leinster MFC preliminary quarter-final
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 6-10
Laois 0-9

 

Tuesday 2 May

Munster MHC semi-final
At Cusack Park, Ennis
Clare 2-21
Limerick 2-15

 

Monday 1 May

Leinster MHC semi-final
At Glenisk O'Connor Park
Galway 3-22
Dublin 0-13

Leinster MHC semi-final
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 1-18
Wexford 0-17

 

Sunday 30 April 

Ulster SFC semi-final
At Clones
Armagh 4-10
Down 0-12

Leinster SFC semi-final
At Croke Park
Dublin 0-14
Kildare 0-12

Leinster SFC semi-final
At Croke Park
Louth 0-27
Offaly 2-15 (AET)

Leinster SHC round 2
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 0-28 
Galway 1-25

Munster SHC round 2
At Páirc Uí Chaoimh
Cork 0-27 
Waterford 0-18

Christy Ring Cup round 3
At Hastings MacHale Park 
London 2-22
Mayo 0-21

Christy Ring Cup round 3
At Carrickmore
Sligo 0-20
Tyrone 1-15 

Nickey Rackard Cup round 3
At Darver
Louth 3-17 
Fermanagh 3-17

Nickey Rackard Cup round 3
At Athleague
Donegal 2-25
Roscommon 2-16 

Lory Meagher Cup round 3
At Drumshanbo 
Longford 0-12
Leitrim 0-8

Lory Meagher Cup round 3
At Cloghan
Monaghan 2-26 
Warwickshire 1-4

 

Saturday 29 April 

Ulster SFC semi-final
At O'Neills Healy Park
Derry 1-21 
Monaghan 2-10

Ulster MFC round 3
At Box-It Athletic Grounds 
Cavan 1-16
Armagh 1-7 

Ulster MFC round 3
At O'Neills Healy Park
Tyrone 8-17 
Antrim 0-2

Ulster MFC round 4
At Ballybofey 
Derry 3-12
Donegal 0-6

Ulster MFC round 4
At Brewster Park
Fermanagh 4-8 
Down 1-10 

Munster SHC round 2
At TUS Gaelic Grounds
Clare 1-24
Limerick 2-20

Leinster SHC round 2
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-30
Antrim 1-26

Leinster SHC round 2
At Parnell Park
Dublin 2-23
Westmeath 1-14

Christy Ring Cup round 3
At Owenbeg
Meath 1-21
Derry 1-19

Nickey Rackard Cup round 3
At Box-It Athletic Grounds
Wicklow 3-28
Armagh 3-8 

Lory Meagher Cup round 3
At Kingspan Breffni 
Cavan 3-29 
Lancashire 5-9

Leinster U20HC quarter-final
At Glenisk O'Connor Park 
Offaly 3-20
Galway 2-17

Leinster U20HC quarter-final
At TEG Cusack Park
Wexford 3-17
Westmeath 3-12

 

Friday 28 April

Connacht MFC round 3
At Hastings MacHale Park
Galway 1-12
Mayo 1-11

Connacht MFC round 3
At Dr Hyde Park
Roscommon 5-9
Leitrim 0-12

Munster U20HC round 5
At TUS Gaelic Grounds
Cork 1-19
Limerick 0-21

Munster U20HC round 5
At FBD Semple Stadium
Tipperary 3-26
Waterford 3-13

 

Thursday 27 April

Leinster MFC round 3
At Glenisk O'Connor Park
Offaly 1-12
Longford 1-11

Munster MFC phase 1 round 3
At Rathkeale  
Limerick 1-8
Waterford 0-5

Munster MFC phase 1 round 3
At FBD Semple Stadium
Tipperary 0-12
Clare 0-8

 

Wednesday 26 April

Ulster U20FC final
At Box-It Athletic Grounds
Down 2-11
Derry 0-9

Leinster MFC round 3
At Ardee
Meath 2-9
Louth 1-7

Leinster MFC round 3
At Laois Hire O'Moore Park
Kildare 0-18
Laois 0-10

Leinster MFC round 3
At Parnell Park
Dublin 4-19
Westmeath 2-13

Leinster MFC round 3
At Netwatch Cullen Park
Wicklow 3-11
Carlow 2-6

 

Tuesday 25 April

Leinster U20FC final
Kildare 0-16
Dublin 0-13 AET

Munster MHC round 5
At TUS Gaelic Grounds
Cork 0-20
Limerick 1-14

Munster MHC round 5
At FBD Semple Stadium
Tipperary 1-20
Waterford 1-12

 

Monday 24 April

Munster U20FC final
At Pairc Ui Chaoimh
Kerry 2-12
Cork 1-6

Leinster MHC quarter-final
At Laois Hire O'Moore Park
Dublin 1-20
Laois 0-17

 

Sunday 23 April 

Connacht SFC semi-final
At Dr Hyde Park 
Galway 1-13
Roscommon 1-9 

Leinster SFC quarter-final
At Glenisk O'Connor Park
Offaly 1-11 
Meath 0-10

Leinster SFC quarter-final
At Laois Hire O'Moore Park
Dublin 4-30
Laois 2-9 

Leinster SFC quarter-final
At Netwatch Cullen Park
Kildare 1-17 
Wicklow 0-10

Leinster SFC quarter-final
At Pairc Tailteann 
Louth 2-10
Westmeath 1-11

Ulster SFC quarter-final
At Páirc Esler
Down 2-13
Donegal 1-11

Ulster MFC round 3
At Páirc Esler 
Donegal 3-18
Down 0-7

Munster SHC round 1
At Cusack Park, Ennis
Tipperary 5-22
Clare 3-23 

Munster SHC round 1
At FBD Semple Stadium 
Limerick 1-18
Waterford 0-19 

Christy Ring Cup round 2
At Owenbeg 
Derry 4-27 
Sligo 2-13

Christy Ring Cup round 2
At Ruislip
London 4-17 
Meath 1-24

Lory Meagher Cup round 2
At Glennon Bros Pearse Park
Longford 2-23 
Warwickshire 1-9

Leinster MHC quarter-final
At Faithful Fields
Kilkenny 2-15
Offaly 0-14 

 

Saturday 22 April 

Ulster SFC quarter-final
At Kingspan Breffni
Armagh 1-14
Cavan 0-12 

Munster SFC semi-final
At TUS Gaelic Grounds 
Clare 1-16
Limerick 0-16 

Munster SFC semi-final
At Fitzgerald Stadium 
Kerry 0-25
Tipperary 0-5

Connacht SFC semi-final
At Markievicz Park
Sligo 2-16 
New York 0-6

Ulster MFC round 2
At Dunsilly 
Cavan 3-20
Antrim 0-7 

Ulster MFC round 2
At O'Neills Healy Park 
Tyrone 2-9 
Armagh 1-4

Ulster MFC round 3
At Owenbeg 
Derry 1-14
Monaghan 0-6

Leinster SHC round 1
At Pearse Stadium
Galway 0-24 
Wexford 2-12

Leinster SHC round 1
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 0-29 
Westmeath 0-7

Leinster SHC round 1
At Corrigan Park
Antrim 1-19 
Dublin 1-19

Joe McDonagh Cup round 3
At  Netwatch Cullen Park 
Carlow 1-22 
Laois 1-22

Joe McDonagh Cup round 3
At Glenisk O'Connor Park 
Offaly 1-26 
Down 1-15

Joe McDonagh Cup round 3
At Hawkfield
Kerry 1-17 
Kildare 0-14 

Christy Ring Cup round 2
At Hastings MacHale Park
Tyrone 2-22
Mayo 1-17

Nickey Rackard Cup round 2
At Ederney
Wicklow
Fermanagh 1-12 

Nickey Rackard Cup round 2
At Darver 
Roscommon 5-8
Louth 1-17

Nickey Rackard Cup round 2
At Box-It Athletic Grounds
Donegal 3-20
Armagh 1-16 

Lory Meagher Cup round 2
At  Kingspan Breffni 
Cavan 2-16
Monaghan 0-19

Lory Meagher Cup round 2
At Drumshanbo
Lancashire 4-15
Leitrim 1-15 

Leinster U20HC tier 1 round 3
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 1-21 
Dublin 2-16 

 

Friday 21 April

Connacht MFC round 2
At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada
Leitrim 1-8
Sligo 0-11

Connacht MFC round 2
At Tuam Stadium
Galway 1-13
Roscommon 0-8

Leinster U20HC preliminary quarter-final
At Glenisk O'Connor Park
Offaly 2-20
Kildare 1-10

Leinster U20HC preliminary quarter-final
At Laois Hire O'Moore Park
Laois 1-19
Westmeath 0-22 AET (Westmeath win 3-2 on penalties)   

Leinster U20HC tier 1 round 3
At  Netwatch Cullen Park
Galway 1-20
Wexford 1-17

Munster U20HC round 4
At FBD Semple Stadium
Tipperary 1-15
Limerick 0-16

 

Thursday 20 April

Munster MFC phase 1 round 2
At Miltown-Malbay
Clare 0-15  
Limerick 4-6

Munster MFC phase 1 round 2
At FBD Semple Stadium
Tipperary 3-18
Waterford 1-3

 

Wednesday 19 April

Connacht U20FC final
At Tuam Stadium
Sligo 0-14
Galway 0-13

Ulster MFC round 2
At Ballybofey
Donegal 0-15
Fermanagh 1-7

Munster U20HC round 4
At Cusack Park, Ennis
Cork 1-24
Clare 0-22

 

Tuesday 18 April

Leinster U20FC semi-final
At Pairc Tailteann
Dublin 0-14
Meath 0-10

Leinster U20FC semi-final
At Laois Hire O'Moore Park
Kildare 1-20
Laois 0-9

Munster MHC round 4
At Sixmilebridge
Clare 0-17
Cork 0-12

Munster MHC round 4
At FBD Semple Stadium
Limerick 1-23
Tipperary 1-22

 

Monday 17 April

Munster U20FC semi-final
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 2-14
Limerick 0-6

Munster U20FC semi-final
At Austin Stack Park
Kerry 1-20
Clare 4-9 AET

 

Sunday 16 April

Ulster SFC quarter-final
At O'Neills Healy Park
Monaghan 2-17
Tyrone 1-18

Camogie League Division 1A final
At Croke Park
Galway 2-13
Cork 1-12

Camogie League Division 2A final
At Croke Park
Kerry 0-14
Meath 0-13

Ladies NFL Division 3 final
At Parnell Park
Kildare 2-11
Clare 2-10 AET

Ladies NFL Division 4 final
At Parnell Park
Antrim 1-19
Leitrim 2-6

Joe McDonagh Cup round 2
At Hawkfield
Offaly 2-22
Kildare 3-11

Joe McDonagh Cup round 2
At Austin Stack Park
Kerry 0-21
Carlow 0-21

Joe McDonagh Cup round 2
At Laois Hire O'Moore Park
Laois 7-24
Down 0-14

Christy Ring Cup round 1
At Markievicz Park
Sligo 2-20
London 1-20

Christy Ring Cup round 1
At O'Neills Healy Park
Tyrone 2-20
Derry 2-20

Christy Ring Cup round 1
At Pairc Tailteann
Meath 2-20
Mayo 0-24

Nickey Rackard Cup round 1
At Aughrim
Wicklow 4-25
Louth 0-13

Nickey Rackard Cup round 1
At Dr Hyde Park
Armagh 2-23
Roscommon 0-18

Nickey Rackard Cup round 1
At Letterkenny
Donegal 1-21
Fermanagh 0-18

Lory Meagher Cup round 1
At Clontibret
Monaghan 1-18
Leitrim 3-12

Lory Meagher Cup round 1
At Pairc na hEireann
Warwickshire 3-15
Cavan 0-22

Leinster MHC preliminary quarter-final
At Clane
Laois 4-15
Kildare 2-13

Leinster MHC preliminary quarter-final
At TEG Cusack Park
Offaly 0-17
Westmeath 0-6

 

Saturday 15 April

Ulster SFC quarter-final
At Brewster Park
Derry 3-17
Fermanagh 2-8

Ladies NFL Division 1 final
At Croke Park
Kerry 5-11
Galway 1-10

Ladies NFL Division 2 final
At Croke Park
Armagh 4-9
Laois 2-10

Lory Meagher Cup round 1
At Pairc na hEireann
Lancashire 3-21
Longford 2-17

Ulster MFC round 1
At Pairc Esler
Derry 1-21
Down 0-3

Ulster MFC round 1
At Box-It Athletic Grounds
Armagh 0-8
Antrim 0-8

Ulster MFC round 1
At Brewster Park
Monaghan 3-12
Fermanagh 0-5

Ulster MFC round 1
At Kingspan Breffni
Tyrone 1-10
Cavan 0-12

All-Ireland U20HC B semi-final
At Kingspan Breffni
Derry 1-24
Mayo 1-7

All-Ireland U20HC B semi-final
At Darver
Roscommon 3-17
Down 0-20

Leinster U20HC tier 1 round 2
At Glenisk O'Connor Park
Kilkenny 5-20
Galway 3-20

Leinster U20HC tier 1 round 2
At Parnell Park
Dublin 1-21
Wexford 0-15

Leinster U20HC tier 2 round 3
At TEG Cusack Park
Westmeath 5-17
Meath 0-10

Leinster U20HC tier 2 round 3
At Laois Hire O'Moore Park
Laois 2-16
Kerry 1-15

Leinster U20HC tier 2 round 3
At Netwatch Cullen Park
Kildare 1-13
Carlow 1-7

Leinster U20HC tier 2 round 3
At Darver
Offaly 2-17
Antrim 0-18

 

Friday 14 April

Connacht MFC round 1
At Dr Hyde Park
Mayo 2-17
Roscommon 0-11

Connacht MFC round 1
At Markievicz Park
Galway 1-13
Sligo 1-9

Munster MHC round 3
At Fraher Field
Clare 0-20
Waterford 1-16

 

Thursday 13 April

Munster MFC phase 1 round 1
At Rathkeale
Tipperary 1-11
Limerick 0-7

Munster MFC phase 1 round 1
At Lemybrien
Clare 3-12
Waterford 0-8

 

Wednesday 12 April

Connacht U20FC semi-final
At the Connacht Centre of Excellence
Sligo 0-17
Mayo 1-9

Ulster U20FC semi-final
At Pairc Esler
Down 1-17
Monaghan 1-9

Leinster MFC round 2
At Glennon Brothers Pearse Park
Kildare 1-9
Longford 0-3

Leinster MFC round 2
At Glenisk O'Connor Park
Offaly 2-10
Laois 0-9

Leinster MFC round 2
At Ardee
Louth 2-13
Westmeath 0-6

Leinster MFC round 2
At Aughrim
Wicklow 0-10
Wexford 0-7

Leinster MFC round 2
At Páirc Tailteann
Dublin 2-9
Meath 0-11

Leinster U20HC tier 2 round 1
At Darver
Antrim 6-17
Meath 0-9

 

Tuesday 11 April

Leinster U20FC quarter-final
At Darver
Kildare 0-12
Louth 1-6

Leinster U20FC quarter-final
At Ashbourne
Meath 0-8
Westmeath 1-3

 

Monday 10 April

Munster U20FC quarter-final
At Ballyagran
Limerick 2-6
Waterford 0-6

Munster U20FC quarter-final
At FBD Semple Stadium
Clare 1-11
Tipperary 0-11

Leinster U20HC tier 2 round 2
At Laois Hire O'Moore Park
Kildare 0-15
Kerry 1-9

 

Sunday 9 April

Connacht SFC quarter-final
At Hastings MacHale Park
Roscommon 2-8
Mayo 0-10 

Leinster SFC preliminary round
At Laois Hire O'Moore Park
Laois 2-17 
Wexford 2-13

Leinster SFC preliminary round
At Glennon Brothers Pearse Park 
Offaly 1-12
Longford 1-11 

Leinster SFC preliminary round
At Aughrim
Wicklow 2-12 
Carlow 0-10 

Munster SFC quarter-final
At FBD Semple Stadium 
Tipperary 3-9 
Waterford 1-11

Munster SFC quarter-final
At Cusack Park, Ennis
Clare 0-14 
Cork 0-13

Allianz HL Division 1 final
At Pairc Ui Chaoimh 
Limerick 2-20
Kilkenny 1-15

 

 

Saturday 8 April 

Connacht SFC quarter-final
At Gaelic Park
New York 0-15
Leitrim 0-15 AET (New York win 2-0 on penalties)

Connacht SFC quarter-final
At McGovern Park
Sligo 2-20 
London 0-12 

Ulster SFC preliminary round
At Box-It Athletic Grounds
Armagh 0-20 
Antrim 1-8

Ulster U20FC semi-final
At Owenbeg
Derry 0-11 
Donegal 0-5

Ulster MFC round 2
At Clones 
Monaghan 3-17
Down 1-10

Joe McDonagh Cup round 1
At Glenisk O'Connor Park 
Offaly 3-19 
Laois 1-22

Joe McDonagh Cup round 1
At Netwatch Cullen Park 
Carlow 5-23 
Kildare 0-19

Joe McDonagh Cup round 1
At Ballycran
Kerry 1-26
Down 1-14

Leinster U20HC tier 1 round 1
At Chadwicks Wexford Park 
Wexford 2-17 
Kilkenny 0-20

Leinster U20HC tier 1 round 1
At Birr
Dublin 1-19 
Galway 1-17

Leinster U20HC tier 2 round 2
At  TEG Cusack Park 
Westmeath 2-14 
Antrim 3-8

 

Friday 7 April

Leinster MHC tier 1 round 3
At  Laois Hire O'Moore Park
Dublin 2-23
Kerry 0-11

Leinster MHC tier 1 round 3
At Birr
Wexford 3-12
Offaly 0-10

Leinster MHC tier 1 round 3
At Abbottstown
Laois 4-14
Antrim 1-19

Leinster MHC tier 1 round 3
At UPMC Nowlan Park
Galway 1-23
Kilkenny 0-13

Leinster MHC knockout round 1
At TEG Cusack Park
Westmeath 3-10
Carlow 0-7

Leinster MHC knockout round 1
At Hawkfield
Kildare 1-24
Meath 0-21

 

Thursday 6 April

Leinster U20HC tier 2 round 2
At Trim
Offaly 2-17
Meath 0-9

Leinster U20HC tier 2 round 2
At Laois Hire O'Moore Park
Laois 3-27
Carlow 0-15 

 

Wednesday 5 April

Connacht U20FC quarter-final
At Dr Hyde Park
Sligo 0-15
Roscommon 1-8

Leinster MFC round 1
At Hawkfield
Kildare 3-15
Offaly 2-11

Leinster MFC round 1
At Laois Hire O'Moore Park
Laois 2-12
Longford 1-2

Leinster MFC round 1
At Parnell Park
Dublin 1-15
Louth 1-10

Leinster MFC round 1
At Kinnegad
Meath 2-10
Westmeath 0-10

Leinster MFC round 1
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-10
Carlow 1-7

Munster U20HC round 3
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 1-28
Tipperary 1-19

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Owenbeg
Derry 3-21
Donegal 1-8

 

Tuesday 4 April

Connacht U20FC semi-final
At Tuam Stadium
Galway 2-9
Leitrim 0-6

Leinster U20FC round 3
At Netwatch Cullen Park
Longford 1-8
Carlow 0-9

Leinster U20FC round 3
At Laois Hire O'Moore Park
Laois 1-12
Meath 1-7

Leinster U20FC round 3
At Faithful Fields
Dublin 1-15
Offaly 1-9

Leinster U20FC round 3
At Stabannon Parnells
Louth 2-12
Wicklow 2-11

Leinster U20FC round 3
At Lakepoint Park
Westmeath 1-16
Wexford 1-9

Munster MHC round 3
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 2-13
Tipperary 1-8

 

Sunday 2 April 

Allianz FL Division 1 final
At Croke Park
Mayo 0-14
Galway 0-11

Allianz FL Division 2 final
At Croke Park
Dublin 4-6
Derry 0-11 

Allianz HL Division 2A final
At Laois Hire O'Moore Park 
Offaly 0-24
Kildare 1-18 

Allianz HL Division 2B final
At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada
Meath 0-20 
Donegal 0-14

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Darver 
Down 3-26
Wicklow 1-12 

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Dr Hyde Park 
Roscommon 12-20 
Tyrone 3-7

 

Saturday 1 April 

Allianz FL Division 3 final
At Croke Park
Cavan 0-16
Fermanagh 1-7 

Allianz FL Division 4 final
At Croke Park
Sligo 2-10
Wicklow 0-14

Allianz HL Division 3A final
At Pairc Tailteann
Roscommon 2-17 
Armagh 0-15

Allianz HL Division 3B final
At Abbottstown
Cavan 0-17 
Leitrim 0-16

All-Ireland U20HC B quarter-final
At Glennon Brothers Pearse Park
Mayo 1-16
Armagh 2-6 

Leinster U20HC tier 2 round 1
At Glenisk O'Connor Park
Offaly 2-22 
Westmeath 1-17

Leinster U20HC tier 2 round 1
At Laois Hire O'Moore Park 
Kerry 2-10
Carlow 0-10

Leinster MHC tier 1 round 2
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-9 
Dublin 1-8

Leinster MHC tier 1 round 2
At Laois Hire O'Moore Park
Galway 4-28
Laois 0-11

Leinster MHC tier 1 round 2
At Abbottstown
Kilkenny 2-21 
Antrim 1-8 

Leinster MHC tier 1 round 2
At Glenisk O'Connor Park 
Offaly 1-15
Kerry 0-6 

Leinster MHC tier 2 round 3
At Darver
Westmeath 3-14
Down 0-9

Leinster MHC tier 2 round 3
At Hawkfield
Kildare 9-23 
Wicklow 0-5

 

Friday 31 March

Leinster U20HC tier 2 round 1
At Hawkfield
Laois 1-17
Kildare 0-11

 

Wednesday 29 March

Ulster U20FC quarter-final
At Roslea
Derry 3-12
Fermanagh 0-8

Ulster U20FC quarter-final
At Ballybofey
Donegal 0-15
Antrim 0-15 (AET, Donegal win 5-4 on penalties)

Ulster U20FC quarter-final
At O'Neill's Healy Park
Down 2-9
Tyrone 1-8

Ulster U20FC quarter-final
At Kingspan Breffni
Monaghan 1-11
Cavan 0-13

Munster U20HC round 2
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 1-19
Clare 1-19

Munster U20HC round 2
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 1-17
Waterford 1-13

 

Tuesday 28 March

Leinster U20FC round 2
At Laois Hire O'Moore Park
Laois 2-12
Longford 2-9

Leinster U20FC round 2
At Ashbourne
Meath 2-11
Carlow 0-4

Leinster U20FC round 2
At Faithful Fields
Wicklow 2-8
Offaly 1-10

Leinster U20FC round 2
At Parnell Park
Dublin 2-16
Louth 0-7

Leinster U20FC round 2
At Chadwicks Wexford Park
Kildare 0-16
Wexford 0-8

Munster MHC round 2
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 2-20
Clare 0-22

Munster MHC round 2
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 3-19
Waterford 0-15

 

Monday 27 March

Leinster MHC tier 2 round 2
At Netwatch Cullen Park
Kildare 3-23
Carlow 1-9

 

Sunday 26 March 

Allianz FL Division 1 round 7
At Pearse Stadium
Galway 1-13 
Kerry 0-14

Allianz FL Division 1 round 7
At Dr Hyde Park 
Roscommon 0-21 
Donegal 0-9

Allianz FL Division 1 round 7
At O'Neill's Healy Park 
Tyrone 0-18 
Armagh 0-16

Allianz FL Division 1 round 7
At Hastings MacHale Park 
Monaghan 2-14
Mayo 0-14

Allianz FL Division 2 round 7
At Cusack Park, Ennis 
Clare 2-18 
Limerick 0-9

Allianz FL Division 2 round 7
At Croke Park 
Dublin 0-16
Louth 1-6

Allianz FL Division 2 round 7
At Newbridge 
Kildare 0-13
Meath 0-8

Allianz FL Division 2 round 7
At Páirc Uí Chaoimh 
Cork 1-14 
Derry 1-14

Allianz FL Division 3 round 7
At Kingspan Breffni 
Fermanagh 1-14
Cavan 2-9

Allianz FL Division 3 round 7
At TEG Cusack Park 
Westmeath 1-13 
Tipperary 0-10

Allianz FL Division 3 round 7
At Glenisk O'Connor Park 
Down 1-18
Offaly 0-9 

Allianz FL Division 3 round 7
At Glennon Brothers Pearse Park 
Longford 3-17 
Antrim 3-12

Allianz FL Division 4 round 7
At Ruislip
Laois 6-6
London 2-8 

Allianz FL Division 4 round 7
At Fraher Field
Wicklow 2-8
Waterford 0-8

Allianz FL Division 4 round 7
At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada 
Sligo 1-15
Leitrim 2-11 

Allianz HL Division 1 semi-final
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 2-22 
Cork 0-22

Allianz HL Division 2B relegation play-off
At Carrickmore
London 1-27 
Sligo 1-25

 

Saturday 25 March

Allianz FL Division 4 round 7
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-16 
Carlow 0-13

Ulster U20FC round 1
At Clones
Monaghan 0-9
Armagh 0-7

Allianz HL Division 1 semi-final
At  TUS Gaelic Grounds
Limerick 1-28
Tipperary 0-25

Allianz HL Division 1 relegation play-off
At FBD Semple Stadium
Westmeath 3-24 
Laois 1-26

Allianz HL Division 2A semi-final
At Glenisk O'Connor Park
Offaly 0-23 
Kerry 0-19

Allianz HL Division 2B semi-final
At Aughrim
Donegal 0-17
Wicklow 0-16 

Allianz HL Division 3A semi-final
At Box-It Athletic Grounds 
Armagh 2-23 
Monaghan 0-16

Allianz HL Division 3B semi-final
At Shane McGettigan Park
Leitrim 2-16
Longford 1-12

Munster U20HC round 1
At Cusack Park, Ennis
Clare 0-20
Tipperary 0-20 

Munster U20HC round 1
At Fraher Field
Limerick 1-18
Waterford 1-14

All-Ireland U20HC B round 1
At Owenbeg
Derry 5-21 
Sligo 2-9

Leinster MHC tier 1 round 1
At Laois Hire O'Moore Park 
Wexford 5-20 
Kerry 0-8

Leinster MHC tier 1 round 1
At Parnell Park 
Dublin 4-18 
Offaly 0-19

Leinster MHC tier 1 round 1
At Darver 
Galway 2-18
Antrim 1-10 

Leinster MHC tier 1 round 1
At Laois Hire O'Moore Park 
Kilkenny 3-17
Laois 1-12

Leinster MHC tier 2 round 2
At Trim
Meath 2-15
Down 2-13

 

Tuesday 21 March

Leinster U20FC round 1
At Clonguish
Meath 0-12
Longford 0-4

Leinster U20FC round 1
At Netwatch Cullen Park
Laois 1-12
Carlow 1-10

Leinster U20FC round 1
At Baltinglass
Dublin 1-14
Wicklow 3-6

Leinster U20FC round 1
At Stabannon Parnells
Louth 0-10
Offaly 2-4

Leinster U20FC round 1
At Hawkfield
Westmeath 2-10
Kildare 0-10

Munster MHC round 1
At Wolfe Tones Shannon
Clare 2-15
Tipperary 0-14

Munster MHC round 1
At Fraher Field
Limerick 1-7
Waterford 0-7

 

Sunday 19 March

Allianz FL Division 1 round 6
At Ballybofey
Mayo 1-17
Donegal 0-9

Allianz FL Division 1 round 6
At Clones
Tyrone 2-15
Monaghan 0-13 

Allianz FL Division 2 round 6
At TUS Gaelic Grounds
Kildare 3-10 
Limerick 2-7

Allianz FL Division 2 round 6
At Owenbeg 
Derry 0-14 
Clare 0-4

Allianz FL Division 2 round 6
At Ardee 
Louth 1-10 
Cork 0-10

Allianz FL Division 4 round 6
At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada
Leitrim 2-14 
Laois 0-18

Allianz HL Division 1 Group A round 5
At Cusack Park, Ennis 
Clare 2-18 
Cork 2-18

Allianz HL Division 1 Group A round 5
At TEG Cusack Park 
Galway 4-27
Westmeath 1-12

Allianz HL Division 1 Group A round 5
At TUS Gaelic Grounds 
Limerick 2-20 
Wexford 0-15

Allianz HL Division 1 Group B round 5
At Corrigan Park 
Tipperary 4-28
Antrim 2-16 

Allianz HL Division 1 Group B round 5
At Parnell Park 
Dublin 1-29 
Laois 0-20

Allianz HL Division 1 Group B round 5
At UPMC Nowlan Park 
Kilkenny 0-18 
Waterford 0-16

Allianz HL Division 2A round 5
At Netwatch Cullen Park 
Carlow 2-21 
Derry 0-16

Allianz HL Division 2A round 5
At Austin Stack Park 
Kerry 1-20
Down 1-19

Allianz HL Division 2A round 5
At Glenisk O'Connor Park 
Offaly 2-17 
Kildare 0-23

Allianz HL Division 2B round 5
At Letterkenny 
Donegal 1-18
Tyrone 1-17

Allianz HL Division 2B round 5
At Ruislip 
Meath 2-22
London 2-21

Allianz HL Division 2B round 5
At Markievicz Park 
Sligo 1-14
Wicklow 0-12

 

Saturday 18 March

Allianz FL Division 1 round 6
At Austin Stack Park
Kerry 1-12
Roscommon 0-12

Allianz FL Division 1 round 6
At Box-It Athletic Grounds
Galway 1-8
Armagh 1-6 

Allianz FL Division 2 round 6
At Páirc Tailteann
Dublin 2-19
Meath 1-11 

Allianz FL Division 3 round 6
At Páirc Esler
Down 1-19 
Longford 1-14

Allianz FL Division 3 round 6
At Brewster Park
Fermanagh 0-15 
Westmeath 2-8

Allianz FL Division 3 round 6
At FBD Semple Stadium
Offaly 2-14
Tipperary 0-13 

Allianz FL Division 3 round 6
At Corrigan Park
Antrim 1-17 
Cavan 2-12

Allianz FL Division 4 round 6
At Chadwicks Wexford Park 
Wexford 0-19 
Wicklow 2-13

Allianz FL Division 4 round 6
At Netwatch Cullen Park 
Sligo 2-10
Carlow 0-11

Allianz FL Division 4 round 6
At Lemybrien 
Waterford 2-9 
London 2-5

Allianz HL Division 3A round 5
At Box-It Athletic Grounds
Armagh 3-17 
Fermanagh 3-16

Allianz HL Division 3A round 5
At Clontibret
Roscommon 1-19
Monaghan 0-14 

Allianz HL Division 3A round 5
At Darver 
Mayo 5-20
Louth 0-15 

Allianz HL Division 3B round 5
At Páirc na hÉireann 
Lancashire 5-20 
Warwickshire 1-15

Allianz HL Division 3B round 5
At Drumshanbo 
Leitrim 0-10 
Longford 0-9

Leinster MHC tier 2 round 1
At TEG Cusack Park
Westmeath 3-16 
Meath 3-6

Leinster MHC tier 2 round 1
At Aughrim
Carlow 3-18
Wicklow 1-10 

 

Sunday 12 March 

Allianz HL Division 1 Group A round 4
At Páirc Uí Chaoimh
Cork 2-14
Wexford 0-18

Allianz HL Division 1 Group A round 4
At TEG Cusack Park
Limerick 1-27
Westmeath 1-15 

Allianz HL Division 1 Group A round 4
At Cusack Park, Ennis
Galway 1-24
Clare 0-22 

Allianz HL Division 1 Group B round 4
At UPMC Nowlan Park
Kilkenny 2-25 
Dublin 1-17

Allianz HL Division 1 Group B round 4
At Corrigan Park
Antrim 3-18 
Laois 1-18

Allianz HL Division 2A round 4
At Ballycran
Down 0-23 
Derry 1-20

Allianz HL Division 2B round 4
At Letterkenny 
Wicklow 2-24
Donegal 0-11

Allianz HL Division 3A round 4
At Dr Hyde Park 
Roscommon 2-20
Armagh 0-6

Allianz HL Division 3A round 4
At Darver
Louth 0-19 
Fermanagh 1-15

Allianz HL Division 3A round 4
At Hastings MacHale Park
Mayo 5-25 
Monaghan 0-13

Allianz HL Division 3B round 4
At Kingspan Breffni
Cavan 0-21 
Leitrim 2-11

 

Saturday 11 March 

Allianz HL Division 1 Group B round 4
At FBD Semple Stadium
Tipperary 4-23 
Waterford 0-25 

Allianz HL Division 2A round 4
At Newbridge
Kildare 2-20 
Kerry 0-21

Allianz HL Division 2A round 4
At Glenisk O'Connor Park
Offaly 1-19 
Carlow 1-12

Allianz HL Division 2B round 4
At O'Neill's Healy Park
Meath 2-17
Tyrone 0-8 

Allianz HL Division 2B round 4
At Ruislip
London 5-16 
Sligo 2-20 

Allianz HL Division 3B round 4
At Glennon Brothers Pearse Park
Longford 0-18 
Lancashire 0-10

 

Sunday 5 March

Allianz FL Division 1 round 5
At Dr Hyde Park
Mayo 1-16
Roscommon 2-11

Allianz FL Division 1 round 5
At Pearse Stadium
Galway 1-13 
Monaghan 0-10

Allianz FL Division 1 round 5
At O'Neill's Healy Park
Tyrone 1-15 
Kerry 2-9

Allianz FL Division 2 round 5
At Cusack Park, Ennis 
Cork 3-10
Clare 1-8

Allianz FL Division 2 round 5
At Ardee
Louth 2-11
Kildare 0-12

Allianz FL Division 2 round 5
At TUS Gaelic Grounds 
Limerick 0-17
Meath 2-11

Allianz FL Division 3 round 5
At Kingspan Breffni
Cavan 2-14
Down 1-10

Allianz FL Division 3 round 5
At TEG Cusack Park 
Westmeath 4-27 
Antrim 0-8

Allianz FL Division 3 round 5
At Glennon Brothers Pearse Park 
Offaly 2-14
Longford 1-16

Allianz FL Division 3 round 5
At Ederney
Fermanagh 2-11 
Tipperary 0-8

Allianz FL Division 4 round 5
At Ruislip
Carlow 0-13
London 0-9 

Allianz FL Division 4 round 5
At Aughrim
Wicklow 0-15 
Leitrim 1-9 

Allianz FL Division 4 round 5
At Markievicz Park
Sligo 1-20 
Wexford 3-8

 

Saturday 4 March

Allianz FL Division 1 round 5
At Box-It Athletic Grounds 
Armagh 0-13 
Donegal 0-10

Allianz FL Division 2 round 5 
At Celtic Park
Derry 1-11
Dublin 0-13

Allianz FL Division 4 round 5
At Laois Hire O'Moore Park
Laois 2-13 
Waterford 1-5

 

Sunday 26 February 

Allianz FL Division 1 round 4
At Clones
Monaghan 0-14 
Roscommon 0-11

Allianz FL Division 1 round 4
At Letterkenny
Donegal 1-9
Galway 1-9

Allianz FL Division 2 round 4
At Páirc Uí Chaoimh
Cork 6-18 
Limerick 0-12

Allianz FL Division 2 round 4
At Newbridge
Derry 2-15
Kildare 0-7

Allianz FL Division 2 round 4
At Páirc Tailteann
Louth 1-15
Meath 1-12

Allianz FL Division 3 round 4
At Glenisk O'Connor Park
Cavan 0-21
Offaly 0-14 

Allianz FL Division 3 round 4
At Glennon Brothers Pearse Park
Longford 0-14 
Tipperary 1-11

Allianz FL Division 4 round 4
At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada
Leitrim 2-22 
Carlow 0-13

Allianz FL Division 4 round 4
At Ruislip
Sligo 1-10
London 0-6 

Allianz HL Division 1 Group A round 3
At Pearse Stadium
Limerick 0-24
Galway 0-19

Allianz HL Division 1 Group A round 3
At Páirc Uí Chaoimh
Cork 2-21
Westmeath 0-21

Allianz HL Division 1 Group A round 3
At Chadwicks Wexford Park 
Clare 6-25
Wexford 1-18 

Allianz HL Division 1 Group B round 3
At Laois Hire O'Moore Park
Kilkenny 0-34
Laois 1-18 

Allianz HL Division 1 Group B round 3
At Fraher Field
Waterford 1-22 
Antrim 0-17

Allianz HL Division 2A round 3
At Owenbeg
Kildare 2-23
Derry 0-19

Allianz HL Division 2A round 3
At Netwatch Cullen Park
Carlow 5-24 
Down 1-19

Allianz HL Division 2B round 3
At Markievicz Park
Tyrone 2-15
Sligo 0-11

Allianz HL Division 2B round 3
At Aughrim 
Wicklow 0-23 
London 0-14

Allianz HL Division 3A round 3
At Castleblayney
Monaghan 1-19
Louth 1-15

Allianz HL Division 3A round 3
At Box-It Athletic Grounds 
Armagh 2-16 
Mayo 0-21

Allianz HL Division 3A round 3
At Derrylin
Fermanagh 1-14 
Roscommon 1-14

 

Saturday 25 February

Allianz FL Division 1 round 4
At Hastings MacHale Park 
Mayo 4-10 
Tyrone 0-12

Allianz FL Division 1 round 4
At Austin Stack Park
Kerry 0-12 
Armagh 0-11

Allianz FL Division 1 round 4
At Croke Park 
Dublin 0-16
Clare 1-12 

Allianz FL Division 3 round 4
At Páirc Esler
Down 1-10 
Westmeath 0-11 

Allianz FL Division 3 round 4
At Corrigan Park
Fermanagh 2-13
Antrim 3-9 

Allianz FL Division 4 round 4
At Laois Hire O'Moore Park
Wicklow 2-12
Laois 2-10 

Allianz FL Division 4 round 4
At SETU Arena, Carriganore
Wexford 2-12
Waterford 1-6 

Allianz HL Division 1 Group B round 3
At Croke Park
Tipperary 2-23
Dublin 0-24 

Allianz HL Division 2A round 3
At Fitzgerald Stadium
Offaly 0-22
Kerry 1-18 

Allianz HL Division 3B round 3
At Abbottstown 
Lancashire 3-11
Cavan 0-14 

Allianz HL Division 3B round 3
At Páirc na hÉireann
Longford 2-10
Warwickshire 1-6

 

Sunday 19 February

Allianz FL Division 1 round 3
At Clones 
Monaghan 1-20 
Donegal 0-15

Allianz FL Division 1 round 3
At Tuam Stadium
Galway 0-16 
Tyrone 0-13

Allianz FL Division 1 round 3
At Dr Hyde Park
Roscommon 1-12
Armagh 0-12

Allianz FL Division 2 round 3
At Páirc Uí Chaoimh
Dublin 0-18
Cork 2-10 

Allianz FL Division 2 round 3
At Cusack Park, Ennis 
Kildare 0-16
Clare 0-15 

Allianz FL Division 2 round 3
At Ardee 
Louth 1-15 
Limerick 1-13

Allianz FL Division 3 round 3
At Ederney
Fermanagh 2-14
Down 3-10

Allianz FL Division 3 round 3
At Kingspan Breffni 
Cavan 1-19 
Longford 0-11

Allianz FL Division 3 round 3
At TEG Cusack Park 
Westmeath 2-12 
Offaly 0-12

Allianz FL Division 4 round 3
At Markievicz Park
Sligo 0-21
Waterford 0-12

Allianz FL Division 4 round 3
At Netwatch Cullen Park
Laois 1-17
Carlow 2-8 

Allianz FL Division 4 round 3
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 0-19 
Leitrim 0-15

Allianz HL Division 2B round 3
At Páirc Tailteann
Meath 1-23 
Donegal 0-16

 

Saturday 18 February

Allianz FL Division 1 round 3
At Hastings MacHale Park
Mayo 2-14
Kerry 1-10

Allianz FL Division 2 round 3
At Owenbeg
Derry 2-15 
Meath 1-7

Allianz FL Division 3 round 3
At FBD Semple Stadium
Antrim 1-19
Tipperary 0-14 

Allianz FL Division 4 round 3
At Aughrim
Wicklow 1-16
London 1-9 

 

Sunday 12 February

Allianz HL Division 1 Group A round 2
At TEG Cusack Park 
Wexford 2-23
Westmeath 1-15 

Allianz HL Division 1 Group A round 2
At Pearse Stadium 
Cork 4-24
Galway 3-22

Allianz HL Division 1 Group B round 2
At Parnell Park
Dublin 0-28 
Antrim 2-19

Allianz HL Division 1 Group B round 2
At UPMC Nowlan Park
Tipperary 2-24
Kilkenny 1-21 

Allianz HL Division 2A round 2
At Hawkfield
Kildare 1-17 
Down 0-19

Allianz HL Division 2A round 2
At Glenisk O'Connor Park 
Offaly 0-33
Derry 1-15

Allianz HL Division 2A round 2
At Austin Stack Park
Kerry 0-18
Carlow 1-13

Allianz HL Division 2B round 2
At Aughrim 
Wicklow 0-15 
Tyrone 0-12

Allianz HL Division 2B round 2
At Markievicz Park
Meath 0-22
Sligo 1-13

Allianz HL Division 2B round 2
At Ruislip 
Donegal 1-18
London 2-13

Allianz HL Division 3A round 2
At Ederney
Fermanagh 2-18 
Mayo 2-16

Allianz HL Division 3A round 2
At Dr Hyde Park 
Louth 2-16
Roscommon 0-15

 

 

 

Saturday 11 February

Allianz HL Division 1 Group A round 2
At TUS Gaelic Grounds
Limerick 1-27 
Clare 2-18

Allianz HL Division 1 Group B round 2
At Laois Hire O'Moore Park
Waterford 2-31
Laois 2-19 

Allianz HL Division 3A round 2
At Box-It Athletic Grounds
Monaghan 2-17
Armagh 0-22 

Allianz HL Division 3B round 2
At Shane McGettigan Park, Drumshanbo
Leitrim 3-21
Lancashire 3-16

Allianz HL Division 3B round 2
At Kingspan Breffni
Cavan 2-20
Warwickshire 2-9

 

Sunday 5 February

Allianz FL Division 1 round 2
At Box-It Athletic Grounds
Armagh 0-17 
Mayo 0-17

Allianz FL Division 1 round 2
At Fitzgerald Stadium
Kerry 3-16 
Monaghan 0-14 

Allianz FL Division 1 round 2
At Pearse Stadium
Roscommon 0-9
Galway 0-8 

Allianz FL Division 1 round 2
At O'Neills Healy Park
Tyrone 0-16 
Donegal 0-8

Allianz FL Division 2 round 2
At TUS Gaelic Grounds
Dublin 2-17
Limerick 1-11 

Allianz FL Division 2 round 2
At Páirc Tailteann 
Meath 4-8 
Clare 0-16

Allianz FL Division 2 round 2
At Newbridge 
Cork 2-14
Kildare 0-7

Allianz FL Division 2 round 2 
At Ardee 
Derry 2-11
Louth 1-11 

Allianz FL Division 3 round 2
At Kingspan Breffni 
Cavan 1-19 
Tipperary 1-7

Allianz FL Division 3 round 2
At Glenisk O'Connor Park 
Offaly 1-9 
Fermanagh 1-8

Allianz FL Division 3 round 2
At Glennon Brothers Pearse Park 
Westmeath 4-16
Longford 0-9 

Allianz FL Division 4 round 2
At Aughrim 
Sligo 0-18
Wicklow 0-12 

Allianz FL Division 4 round 2
At Laois Hire O'Moore Park
Laois 1-18 
Wexford 1-13

Allianz FL Division 4 round 2
At McGovern Park
Leitrim 3-12
London 1-15

Allianz HL Division 1 Group A round 1
At Cusack Park, Ennis 
Clare 4-27 
Westmeath 0-14

Allianz HL Division 1 Group B round 1
At Fraher Field
Waterford 2-19 
Dublin 3-16

Allianz HL Division 2A round 1
At Ballycran
Offaly 0-21
Down 0-18

 

Saturday 4 February 

Allianz FL Division 3 round 2
At Páirc Esler
Down 2-18 
Antrim 2-17

Allianz FL Division 4 round 2
At SETU Arena, Carriganore
Carlow 1-11
Waterford 0-10

Allianz HL Division 1 Group A round 1
At Páirc Uí Chaoimh
Cork 2-17 
Limerick 0-22

Allianz HL Division 1 Group A round 1
At Chadwicks Wexford Park 
Galway 0-23
Wexford 0-15 

Allianz HL Division 1 Group B round 1
At FBD Semple Stadium
Tipperary 2-32 
Laois 0-18

Allianz HL Division 1 Group B round 1
At Corrigan Park 
Kilkenny 1-18
Antrim 0-15

Allianz HL Division 2A round 1
At Netwatch Cullen Park
Kildare 0-25
Carlow 0-11

Allianz HL Division 2A round 1
At Celtic Park
Kerry 2-22 
Derry 0-13 

Allianz HL Division 2B round 1
At Eoghan Ruadh, Dungannon
Tyrone 1-26 
London 3-18

Allianz HL Division 2B round 1
At Páirc Tailteann 
Meath 2-23
Wicklow 2-14

Allianz HL Division 2B round 1
At Letterkenny
Donegal 1-16
Sligo 0-15

Allianz HL Division 3A round 1
At Clones 
Monaghan 2-13
Fermanagh 1-14

Allianz HL Division 3A round 1
At Hastings MacHale Park 
Mayo 0-17
Roscommon 0-17

Allianz HL Division 3A round 1
At Darver 
Armagh 3-18
Louth 1-16

Allianz HL Division 3B round 1
At Glennon Brothers Pearse Park 
Cavan 1-13
Longford 0-14 

Allianz HL Division 3B round 1
At Páirc na hÉireann 
Leitrim 1-21
Warwickshire 3-6

 

Sunday 29 January 

Allianz FL Division 1 round 1
At Ballybofey
Donegal 0-13 
Kerry 1-9

Allianz FL Division 1 round 1
At Dr Hyde Park
Roscommon 3-11 
Tyrone 1-12 

Allianz FL Division 2 round 1
At Cusack Park, Ennis
Clare 0-13
Louth 1-9

Allianz FL Division 2 round 1
At Páirc Uí Chaoimh
Meath 3-14
Cork 0-19 

Allianz FL Division 3 round 1
At TEG Cusack Park
Cavan 0-12
Westmeath 1-6 

Allianz FL Division 3 round 1
At Corrigan Park
Offaly 2-12
Antrim 0-12

Allianz FL Division 4 round 1
At Markievicz Park
Laois 2-11
Sligo 0-11

Allianz FL Division 4 round 1
At Avant Money Páirc Seán MacDiarmada
Leitrim 3-18
Waterford 0-11

Kehoe Cup SH round 5
At Abbottstown
Down 2-20
Wicklow 1-19

 

Saturday 28 January

Allianz FL Division 1 round 1
At  Hastings MacHale Park
Mayo 1-11 
Galway 2-8

Allianz FL Division 1 round 1
At St Mary's Park, Castleblayney
Armagh 1-14
Monaghan 1-12

Allianz FL Division 2 round 1
At Croke Park
Dublin 1-11
Kildare 0-13

Allianz FL Division 2 round 1
At Owenbeg
Derry 0-16
Limerick 0-4

Allianz FL Division 3 round 1
At FBD Semple Stadium
Down 2-11
Tipperary 1-11

Allianz FL Division 4 round 1
At Netwatch Cullen Park
Carlow 2-10 
Wicklow 2-10

Allianz FL Division 3 round 1
At Ederney
Fermanagh 0-15
Longford 0-9

Kehoe Cup SH round 5
At Dunganny 
Kildare 2-24
Meath 0-18

 

Sunday 21 January

All-Ireland club SFC final
At Croke Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-11 
Glen (Derry) 1-9

All-Ireland club SHC final
At Croke Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 1-22
Dunloy Cuchullains (Antrim) 1-15

Munster SHL final
At Pairc Ui Rinn
Cork 3-14 
Tipperary 1-19

Walsh Cup SH round 3
At O'Connor Park
Offaly 2-21 
Laois 1-23

Walsh Cup SH round 3
At Kinnegad
Dublin 1-20
Westmeath 0-15

Munster SHL round 3
At Tralee
Limerick 0-25
Kerry 0-9 

Kehoe Cup SH round 4
At Netwatch Cullen Park 
Carlow 2-22 
Meath 2-14

Allianz FL Division 4 round 1
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-9 
London 1-9 

Kehoe Cup SH round 4
At Hawkfield
Kildare 0-26
Down 0-15 

 

Saturday 21 January 

Dr McKenna Cup SF final
At Athletic Grounds
Derry 3-11
Tyrone 1-5

O'Byrne Cup SF final
At Glennon Bros Pearse Park
Longford 3-13
Louth 0-12

Walsh Cup SH round 3
At Chadwicks Wexford Park
Wexford 1-25 
Kilkenny 2-18

Walsh Cup SH round 3
At Darver
Galway 1-31
Antrim 2-15

 

Friday 20 January

Connacht FBD FL final
At NUIG Connacht Air Dome
Mayo 0-13
Roscommon 0-9 

McGrath Cup SF final
At Mallow
Cork 0-19 
Limerick 2-7

 

Sunday 15 January

McKenna Cup SF semi-final
At  Pairc Esler
Derry 1-15
Down 3-9 (Derry win 3-2 on penalties)

McGrath Cup SF round 3
At Quilty 
Cork 2-10
Clare 0-8

All-Ireland club IFC final
At Croke Park
Rathmore (Kerry) 1-11 
Galbally Pearses (Tyrone) 0-11

All-Ireland club JFC final
At Croke Park
Fossa (Kerry) 0-19
Stewartstown Harps (Tyrone) 1-13

Walsh Cup SH round 2
At Rathdowney 
Kilkenny 3-31
Laois 2-21

Walsh Cup SH round 2
At Birr 
Wexford 1-20
Offaly 2-14

Munster SHL round 2
At Páirc Uí Rinn
Cork 0-20
Limerick 1-16

Munster SHL round 2
At Cusack Park
Clare 1-24
Waterford 2-19

Kehoe Cup round 3
At Abbottstown
Carlow 1-25
Down 1-20

Kehoe Cup round 3
At Bray Emmets
Kildare 0-15
Wicklow 1-11

 

Saturday 14 January

Connacht FBD FL semi-final
At NUIG Connacht Air Dome
Mayo 2-18 
Galway 3-12

McKenna Cup SF semi-final
At Kingspan Breffni
Tyrone 0-15
Cavan 0-10 

McGrath Cup SF round 3
At Fethard Community Astroturf Pitch
Tipperary 2-10
Limerick 1-13

All-Ireland club IHC final
At Croke Park
Monaleen (Limerick) 1-17 
Tooreen (Mayo) 1-15

All-Ireland club JHC final
At Croke Park
Ballygiblin (Cork) 1-16
Easkey (Sligo) 0-11

Walsh Cup SH round 2
At Abbottstown
Westmeath 0-15
Antrim 0-13

Walsh Cup SH round 2
At Parnell Park
Galway 1-21
Dublin 0-15 

 

Friday 13 January

Connacht FBD FL semi-final
At NUIG Connacht Air Dome
Roscommon 3-17 
Sligo 2-13

 

Wednesday 11 January

O'Byrne Cup SF round 3
At Ashbourne
Meath 1-7 
Longford 0-10

O'Byrne Cup SF round 3
At Parnell Park 
Offaly 0-11
Dublin 0-8 

Dr McKenna Cup SF round 3
At Owenbeg 
Derry 0-10 
Tyrone 0-10

Dr McKenna Cup SF round 3
At Ballybofey 
Monaghan 0-15
Donegal 2-7

Dr McKenna Cup SF round 3
At Kingspan Breffni 
Cavan 1-14 
Armagh 1-9

 

Sunday 8 January 

McGrath Cup SF round 2
At Austin Stack Park
Kerry 0-14 
Clare 0-13

McGrath Cup SF round 2
At Gold Coast Dungarvan
Tipperary 2-14
Waterford 0-7

Dr McKenna Cup SF round 2
At Páirc Esler
Down 2-14 
Donegal 1-10

Dr McKenna Cup SF round 2
At Brewster Park 
Derry 0-11
Fermanagh 1-4

Dr McKenna Cup SF round 2
At Portglenone 
Cavan 2-10
Antrim 0-9

All-Ireland club SFC semi-final
At Croke Park
Glen (Derry) 1-11
Moycullen (Galway) 0-12

All-Ireland club SFC semi-final
At Croke Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-14
Kerins O'Rahilly's (Kerry) 0-14

Walsh Cup SH round 1
At Ballinasloe 
Galway 3-27 
Westmeath 0-20

Walsh Cup SH round 1
At Mountrath
Laois 0-20 
Wexford 0-18

Walsh Cup SH round 1
At Callan
Kilkenny 2-19 
Offaly 0-21

Munster SHL round 2
At MacDonagh Park, Nenagh 
Tipperary 2-22 
Clare 0-20

Kehoe Cup SH round 2
At Netwatch Cullen Park 
Carlow 4-26 
Wicklow 1-8

Kehoe Cup SH round 2
At Dunganny Centre of Excellence 
Meath 2-24 
Down 1-16

 

Saturday 7 January

Connacht SHL final
At NUIG Connacht Air Dome
Galway Development 1-25
Roscommon 1-19 

O'Byrne Cup SF round 2
At The Downs 
Westmeath 1-16
Wexford 0-6

O'Byrne Cup SF round 2
At Newbridge
Louth 0-14
Kildare 1-10

O'Byrne Cup SF round 2
At Glennon Bros Pearse Park
Longford 0-15
Carlow 0-4

O'Byrne Cup SF round 2
At Páirc Tailteann 
Meath 2-10
Laois 0-16

O'Byrne Cup SF round 2
At O'Connor Park
Offaly 1-9
Wicklow 0-7

Walsh Cup SH round 1
At Parnell Park
Dublin 3-26
Antrim 2-22

All-Ireland club IFC semi-final
At Páirc Uí Rinn
Rathmore (Kerry) 2-16
St Mogue's Fethard (Wexford) 1-10 

All-Ireland club IFC semi-final
At St Loman's, Mullingar
Galbally Pearses (Tyrone) 4-4
Dunmore MacHales (Galway) 1-9

All-Ireland club JFC semi-final
At Laois Hire O'Moore Park 
Fossa (Kerry) 3-14
Castletown (Meath) 0-11

All-Ireland club JFC semi-final
At Dr Hyde Park
Stewartstown Harps (Tyrone) 1-13
Clifden (Galway) 1-9 AET

 

Friday 6 January

Connacht FBD SF round 1
Leitrim 1-13 Galway 3-20, NUIG Connacht Air Dome - FT

 

Thursday 5 January

Munster SHL round 1
Kerry 2-17 Cork 2-30, Austin Stack Park - FT

Kehoe Cup SH round 1
Kildare 3-19 Carlow 0-11, Hawkfield - FT
Wicklow 1-11 Meath 0-18, Bray Emmets - FT

 

Wednesday 4 January

O'Byrne Cup SF round 1
Wexford 0-11 Kildare 1-18, St Patricks Park Enniscorthy - FT
Louth 1-8 Westmeath 0-9, Darver - FT
Laois 0-13 Longford 3-18, Portarlington - FT
Carlow 1-9 Meath 0-16, Netwatch Cullen Park - FT
Wicklow 0-9 Dublin 2-15, Baltinglass - FT

Dr McKenna Cup SF round 1
Monaghan 0-12 Down 2-10, Castleblayney - FT
Tyrone 0-17 Fermanagh 1-7, O'Neill's Healy Park - FT
Armagh 2-20 Antrim 2-8, Athletic Grounds - FT

McGrath Cup SF round 1
Cork 5-11 Kerry 0-14, Páirc Uí Rinn - FT
Limerick 4-14 Waterford 0-9, Rathkeale - FT

Connacht SHL semi-finals
Leitrim 1-10 Roscommon 6-33, NUIG Connacht Air Dome - FT
New York 0-17 Galway Development 0-30, NUIG Connacht Air Dome - FT

 

Tuesday 3 January

Munster SHL round 1
Waterford 0-21 Tipperary 1-15, Mallow - FT


Monday 2 January 2023

Connacht SHL preliminary round
Leitrim 4-23 Mayo 1-18, NUIG Connacht Air Dome - FT
New York 3-28 Longford 0-16, NUIG Connacht Air Dome - FT
Sligo 2-18 Roscommon 0-31, NUIG Connacht Air Dome - FT

 

Sunday 18 December

All-Ireland club SHC semi-final
At Croke Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 1-16
Ballygunner (Waterford) 0-16

All-Ireland club SHC semi-final
At Croke Park
Dunloy Cuchullains (Antrim) 1-14
St Thomas' (Galway) 0-13 

All-Ireland club IHC semi-final
At O'Connor Park
Monaleen (Limerick) 2-19
Bray Emmets (Wicklow) 0-20

All-Ireland club IHC semi-final
At Kingspan Breffni
Tooreen (Mayo) 1-18
Liatroim (Down) 1-14

All-Ireland club JHC semi-final
At Dungarvan
Ballygiblin (Cork) 1-12
Horeswood (Wexford) 0-8

All-Ireland club JHC semi-final
At Darver
Easkey (Sligo) 3-15
Kilburn Gaels (Britain) 4-6

 

Saturday 17 December

All-Ireland Ladies JFC club final
At Cahir
Salthill-Knocknacarra (Galway) 1-7
Naomh Abán (Cork) 0-4

All-Ireland Camogie club senior championship final
At Croke Park 
Sarsfields (Galway) 2-14
Loughgiel Shamrocks (Antrim) 1-14

All-Ireland Camogie club intermediate championship final
At Croke Park
Clonduff (Down) 0-12
James Stephens (Kilkenny) 1-6

 

Sunday 11 December 

Ulster club SFC final
At Athletic Grounds
Glen (Derry) 1-12
Kilcoo (Down) 1-6

 

Saturday 10 December 

Munster club SFC final
At Mallow
Kerins O'Rahilly's (Kerry) 2-6
Newcastle West (Limerick) 1-8

All-Ireland Ladies SFC club final
At Croke Park
Kilkerrin-Clonberne (Galway) 0-13
Donaghmoyne (Monaghan) 0-7

All-Ireland Ladies IFC club final
At Croke Park
Longford Slashers (Longford) 4-11
Mullinahone (Tipperary) 2-8 

 

Sunday 4 December 

Leinster club SFC final
At Croke Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-12
The Downs (Westmeath) 0-8 

Leinster club SHC final 
At Croke Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 2-22
Kilmacud Crokes (Dublin) 2-19

Ulster club SHC final
At Athletic Grounds
Dunloy Cuchullains (Antrim) 2-12
Slaughtneil (Derry) 0-16

Connacht club SFC final
At Pearse Stadium
Moycullen (Galway) 0-13
Tourlestrane (Sligo) 0-6

 

Saturday 3 December

Munster club SHC final
At FBD Semple Stadium
Ballygunner (Waterford) 1-23
Ballyea (Clare) 0-17

 

Sunday 27 November 

Munster club SFC semi-final
At  Austin Stack Park
Kerins O'Rahilly's (Kerry) 1-9
Éire Óg Ennis (Clare) 1-8

Munster club SFC semi-final
At FBD Semple Stadium
Newcastle West (Limerick) 1-16
Clonmel Commercials (Tipperary) 1-11 AET

Ulster club SFC semi-final
At O'Neill's Healy Park
Glen (Derry) 1-10
Cargin (Antrim) 0-8

Leinster club SHC semi-final
At Croke Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-24
St Mullin's (Carlow) 1-12 

Leinster club SHC semi-final
At Croke Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 3-22
Naas (Kildare) 1-16

Galway SHC final replay
At Pearse Stadium
St Thomas' 1-15
Loughrea 0-17

 

Saturday 26 November

Ulster club SFC semi-final 
At Athletic Grounds
Kilcoo (Down) 3-14
Enniskillen Gaels (Fermanagh) 1-9

 

Sunday 20 November

Connacht club SFC semi-final
At Tuam Stadium
Moycullen (Galway) 2-8
Strokestown (Roscommon) 0-7 AET

Munster SHC semi-final
At Cusack Park, Ennis
Ballyea (Clare) 1-12
St Finbarr's (Cork) 0-14

Munster SHC semi-final
At TUS Gaelic Grounds
Ballygunner (Waterford) 2-20
Na Piarsaigh (Limerick) 2-15

Ulster club SHC semi-final
At Corrigan Park
Slaughtneil (Derry) 2-24
Portaferry (Down) 0-11

Galway SHC final
At Pearse Stadium
St Thomas' 1-17
Loughrea 0-20

 

Saturday 19 November

Connacht club SFC semi-final
At Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada
Tourlestrane (Sligo) 0-8
St Mary's Kiltoghert (Leitrim) 0-6

Leinster club SFC semi-final
At Croke Park
The Downs (Westmeath) 2-12
Ratoath (Meath) 0-17

Leinster club SFC semi-final
At Croke Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 1-12
Portarlington (Laois) 0-4

 

Sunday 13 November 

Connacht club SFC quarter-final
At MacHale Park
Moycullen (Galway) 3-18
Westport (Mayo) 1-11

Munster club SFC quarter-final
At Cusack Park
Éire Óg Ennis (Clare) 3-11
The Nire (Waterford) 0-5

Ulster club SFC quarter-final
At Celtic Park
Glen (Derry) 3-10
Errigal Ciaran (Tyrone) 1-12

Ulster club SFC quarter-final
At Corrigan Park
Cargin (Antrim) 2-13
Naomh Conaill (Donegal) 2-13 AET (Cargin win 4-1 on penalties)

Ulster club SFC quarter-final
At Clones
Kilcoo (Down) 2-14
Ballybay (Monaghan) 1-7

Leinster club SHC quarter-final
At UPMC Nowlan Park
Ballyhale Shamrocks (Kilkenny) 5-25
Castletown-Geoghegan (Westmeath) 0-15

Leinster club SHC quarter-final
At Netwatch Cullen Park
St Mullin's (Carlow) 1-19
Ferns St Aidan's (Wexford) 1-17

Leinster club SHC quarter-final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 2-18
Clough-Ballacolla (Laois) 1-12

 

Saturday 12 November

Connacht club SFC quarter-final
At Ruislip
St Mary's Kiltoghert (Leitrim) 3-8
St Kiernan's (London) 1-8

Munster club SFC quarter-final
At Páirc Uí Chaoimh
Clonmel Commercials (Tipperary) 2-15
Nemo Rangers (Cork) 1-11

Ulster club SFC quarter-final
At Brewster Park
Enniskillen Gaels (Fermanagh) 1-17
Gowna (Cavan) 2-14 AET (Enniskillen Gaels win 5-3 on penalties)

Leinster club SHC quarter-final
At Newbridge
Naas (Kildare) 4-21
Shinrone (Offaly) 0-18

 

Sunday 6 November

Leinster club SFC quarter-final
At Páirc Tailteann
Ratoath (Meath) 0-11
Rhode (Offaly) 0-9

Leinster club SFC quarter-final
At TEG Cusack Park
The Downs (Westmeath) 1-17
St Mary's, Ardee (Louth) 0-12

Leinster club SFC quarter-final
At Netwatch Cullen Park
Portarlington (Laois) 3-19
Palatine (Carlow) 0-9

Leinster club SFC quarter-final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes (Dublin) 3-14
Naas (Kildare) 0-14

Limerick SFC final
At Kilmallock
Newcastlewest 1-11
Adare 2-5 AET

Munster club SHC quarter-final
At Walsh Park
Ballygunner (Waterford) 4-19
Kilruane MacDonagh's (Tipperary) 0-14

 

Saturday 5 November 

Ulster club SFC Round 1
At Athletic Grounds
Ballybay (Monaghan) 2-11 
Crossmaglen Rangers (Armagh) 1-8

 

Sunday 30 October

Clare SFC final
At Cusack Park
Éire Óg Ennis 0-9
Ennistymon 0-6

Cork SFC final
At Pairc Ui Chaoimh
Nemo Rangers 1-16
St Finbarr's 2-9

Fermanagh SFC final
At Brewster Park
Enniskillen Gaels 3-12
Erne Gaels 0-11

Galway SFC final
At Pearse Stadium
Moycullen 1-10
Salthill-Knocknacarra 1-9

Kerry SFC final
At Austin Stack Park
East Kerry 1-16
Mid Kerry 0-10

Leitrim SHC final 
At Pairc Sean Mac Diarmada
Carrick Hurling 1-12
Cluanin lomaint 1-11

London SFC final replay
At Ruislip
St Kiernan's 0-13
Fulham Irish 0-8

Mayo SFC final
At MacHale Park
Westport 1-9
Ballina Stephenites 1-6

Tyrone SFC final
At O'Neill's Healy Park
Errigal Ciaran 2-11
Carrickmore 1-12

Waterford SFC final
At Walsh Park
The Nire 0-10
Rathgormack 0-8

Limerick SHC final
At TUS Gaelic Grounds
Na Piarsaigh 3-23
Kilmallock 2-15

Tipperary SHC final replay
At FBD Semple Stadium
Kilruane MacDonaghs 2-20
Kiladangan 1-16

 

Sunday 23 October 

Leinster club SFC round 1
At Chadwicks Wexford Park
Portarlington (Laois) 1-11
Castletown (Wexford) 0-10

Leinster club SFC round 1
At Pairc Mhuire, Ardee
St Mary's, Ardee (Louth) 3-7
Colmcille (Longford) 1-7

Armagh SFC final 
At the Athletic Grounds
Crossmaglen Rangers 1-19 
Granemore 0-10

Derry SFC final
At Celtic Park
Glen 1-12
Slaughtneil 0-7

Kerry club SFC final
At Fitzgerald Stadium
Kerins O'Rahilly's 0-15
Templenoe 0-14

Roscommon SFC final
At Dr Hyde Park
Strokestown 0-11
Boyle 0-10

Clare SHC final
At  Cusack Park
Ballyea 2-14
Eire Og 1-16

Dublin SHC final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes 0-20
Na Fianna 0-17

London SHC final
At Ruislip
St Gabriel's 4-15
Robert Emmetts 3-12

Sligo SHC final
At Markievicz Park
Easkey 3-18
Naomh Eoin 1-10

Tipperary SHC final
At FBD Semple Stadium
Kilruane MacDonaghs 2-18
Kiladangan 1-21

 

Saturday 22 October

Leinster club SFC round 1
At Netwatch Cullen Park
Palatine (Carlow) 2-14
St Patrick's (Wicklow) 0-8

Cavan SHC final
At Kingspan Breffni
Cootehill Celtic 1-16
Mullahoran 0-9

Roscommon SHC final
At Athleague
Four Roads 3-14
Padraig Pearses 0-15

Tyrone SHC final
At O'Neill's Healy Park
Éire Óg Carrickmore 1-28
Naomh Colum Cille 0-4

 

Sunday 16 October

Cavan SFC final
At Kingspan Breffni
Gowna 2-13
Killygarry 1-9

Dublin SFC final
At Parnell Park
Kilmacud Crokes 0-11
Na Fianna 0-10

Down SFC final
At Páirc Esler
Kilcoo 1-13
Warrenpoint 0-15 AET

Leitrim SFC final
At Avant Money Páirc Seán Mac Diarmada
St Mary's, Kiltoghert 0-11
Mohill 1-7

London SFC final
At Ruislip
Fulham Irish 0-9
St Kiernan's 1-6

Louth SFC final replay
At Dowdallshill
St Mary's, Ardee 1-18
Newtown Blues 1-15

Meath SFC final
At Pairc Tailteann
Ratoath 0-12
Summerhill 0-11

Monaghan SFC final
At Clones
Ballybay Pearse Brothers 1-11
Scotstown 1-8

Sligo SFC final
At Markievicz Park
Tourlestrane 0-15
St Mary's 0-13

Tipperary SFC final
At FBD Semple Stadium
Clonmel Commercials 1-10
Upperchurch-Drombane 1-2

Wexford SFC final
At Chadwicks Wexford Park
Castletown 0-13
Shelmaliers 0-9

Antrim SHC final
At Corrigan Park
Dunloy Cuchullains 1-20
Ruairí Óg, Cushendall 2-11

Armagh SHC final
At the Athletic Grounds
Middletown Na Fianna 1-19
Keady Lámh Dhearg 2-12

Cork SHC final
At Pairc Ui Chaoimh
St Finbarr's 2-14
Blackrock 1-7

Kilkenny SHC final
At UPMC Nowlan Park
Ballyhale Shamrocks 1-21
James Stephens 2-11

 

Saturday 15 October 

Donegal SFC final
At Ballybofey
Naomh Conaill 1-9
St Eunan's 2-5

 

Sunday 9 October

Antrim SFC final
At Corrigan Park
Cargin 1-18
St Mary's, Aghagallon 3-9 AET

Kildare SFC final
At Newbridge
Naas 1-12
Clane 0-6

Laois SFC final
At MW Hire O'Moore Park
Portarlington 2-13
O'Dempsey's 0-8

Longford SFC final
At Glennon Brothers Pearse Park
Colmcille 1-7
Mullinalaghta St Columba's 0-8

Louth SFC final
At Clan na Gael GFC, Dundalk
St Mary's, Ardee 1-12
Newtown Blues 1-12

Westmeath SFC final
At TEG Cusack Park
The Downs 1-8
St Loman's 0-7

Wicklow SFC final
At Aughrim
St Patrick's 1-10
Baltinglass 1-8

Down SHC final
At Páirc Esler
Portaferry 1-12
Ballycran 0-13

Mayo SHC final
At Tooreen
Tooreen 1-14
Ballyhaunis 2-5

Meath SHC final
At Páirc Tailteann
Trim 1-13
Ratoath 1-10

 

Sunday 2 October

Carlow SFC final
At Netwatch Cullen Park
Palatine 2-8
Tinryland 2-6

Laois SHC final
At MW Hire O'Moore Park
Clough-Ballacolla 1-24
Camross 0-16

Offaly SHC final
At O'Connor Park
Shinrone 0-26
Kilcormac-Killoughey 2-13

Westmeath SHC final
At TEG Cusack Park
Castletown-Geoghegan 0-22
Clonkill 1-14

 

Saturday 1 October

Wicklow SHC final replay
At Aughrim
Bray Emmets 2-16
Glenealy 2-8

 

Sunday 25 September

Offaly SFC final
At O'Connor Park
Rhode 1-9
Tullamore 0-11

Derry SHC final
At Owenbeg
Slaughtneil 2-18
Kevin Lynch's 1-8

Kildare SHC final
At St Conleth's Park
Naas 0-20
Maynooth 0-12

Wicklow SHC final
At Aughrim
Bray Emmets 0-16
Glenealy 0-16

 

Sunday 11 September

Longford SHC final
At Glennon Brothers Pearse Park
Clonguish Gaels 1-15
Longford Slashers 1-13

Waterford SHC final
At Walsh Park
Ballygunner 2-11
Mount Sion 0-8

 

Sunday 28 August

Monaghan SHC final
At Truagh
Castleblayney Faughs 2-15
Carrickmacross Emmets 1-8

 

Sunday 14 August

Wexford SHC final
At Chadwicks Wexford Park
Ferns St Aidan's 1-20
St Martin's 0-22 

 

Saturday 13 August

All-Ireland Ladies JFC final replay
At the Athletic Grounds
Antrim 3-15 
Fermanagh 0-11

 

Sunday 7 August

All-Ireland Camogie senior final
At Croke Park
Kilkenny 1-13 
Cork 1-12

All-Ireland Camogie intermediate final
At Croke Park
Galway 0-13
Cork 0-11

All-Ireland Camogie premier junior final
At Croke Park
Antrim 5-5
Armagh 0-13

Carlow SHC final
At Netwatch Cullen Park
St Mullin's 2-22
Begenalstown Gaels 0-11

Kerry SHC final
At Austin Stack Park
Causeway 2-15
Ballyduff 0-16

Louth SHC final
At Dunleer
St Fechins 2-16
Knockbridge 2-9

 

Sunday 31 July

All-Ireland Ladies SFC final
At Croke Park
Meath 3-10
Kerry 1-7

All-Ireland Ladies IFC final
At Croke Park
Laois 1-13
Wexford 1-11

All-Ireland Ladies JFC final
At Croke Park
Antrim 1-13
Fermanagh 1-13

 

Saturday 30 July

Donegal SHC final
At O'Donnell Park
Setanta 1-20
Burt 0-18 AET

 

Sunday 24 July

All-Ireland SFC final
At Croke Park
Kerry 0-20
Galway 0-16

All-Ireland Camogie intermediate semi-final
At UPMC Nowlan Park
Galway 3-9
Meath 2-8

All-Ireland Camogie intermediate semi-final
At UPMC Nowlan Park
Cork 0-14
Derry 1-10

 

Saturday 23 July 

All-Ireland Camogie senior semi-final
At Croke Park
Kilkenny 1-13
Galway 0-12

All-Ireland Camogie senior semi-final
At Croke Park
Cork 0-15
Waterford 0-10

All-Ireland Camogie premier junior semi-final
At Bord na Mona O'Connor Park
Antrim 1-16 
Clare 0-18 AET

All-Ireland Camogie premier junior semi-final
At Bord na Mona O'Connor Park
Armagh 1-13 
Cavan 2-3

 

Sunday 17 July

All-Ireland SHC final
At Croke Park
Limerick 1-31
Kilkenny 2-26

 

Saturday 16 July 

All-Ireland Ladies SFC semi-final
At Croke Park
Meath 0-12
Donegal 1-7 

All-Ireland Ladies SFC semi-final
At Croke Park
Kerry 4-10 
Mayo 0-13

All-Ireland Senior Camogie Championship quarter-final
At Semple Stadium
Kilkenny 2-24 
Dublin 1-11

All-Ireland Senior Camogie championship quarter-final
At Semple Stadium
Waterford 3-16
Limerick 1-12

 

Sunday 10 July

All-Ireland SFC semi-final
At Croke Park
Kerry 1-14
Dublin 1-13

All-Ireland JFC final
At Croke Park
Kilkenny 3-12
New York 1-9

All-Ireland Ladies IFC semi-final
At Crettyard
Wexford 6-11
Roscommon 1-9

All-Ireland Ladies IFC semi-final
At Kiltoom
Laois 2-21
Clare 2-19 AET

All-Ireland Ladies JFC semi-final
At Dunleer
Antrim 3-18
Carlow 0-13

All-Ireland Ladies JFC semi-final
At Kiltoom
Fermanagh 7-9
Limerick 3-12

 

Saturday 9 July 

All-Ireland SFC semi-final
At Croke Park
Galway 2-8 
Derry 1-6

Tailteann Cup final
At Croke Park
Westmeath 2-14
Cavan 1-13

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
At Bord na Móna O'Connor Park
Meath 1-12
Galway 1-11

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
At Bord na Móna O'Connor Park
Armagh 2-14
Kerry 4-12

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
At Cusack Park, Ennis
Mayo 2-13
Cork 0-17

All-Ireland Ladies SFC quarter-final
At Páirc Seán Mac Diarmada
Donegal 3-7
Dublin 1-7

All-Ireland Ladies SFC relegation play-off
At Bray Emmets
Waterford 3-12
Monaghan 0-6

All-Ireland Camogie Intermediate quarter-final
At MW Hire O'Moore Park
Derry 1-23
Dublin 1-10

All-Ireland Camogie Intermediate quarter-final
At MW Hire O'Moore Park
Meath 2-17
Kerry 1-7 

 

Friday 8 July

All-Ireland MFC final
At Dr Hyde Park
Galway 0-15
Mayo 0-9

All-Ireland JFC semi-final
At Abbotstown
New York 1-8
Warwickshire 0-6

All-Ireland JFC semi-final
At Abbotstown
Kilkenny 3-11
London 2-9

 

Sunday 3 July 

All-Ireland SHC semi-final
At Croke Park
Limerick 0-27 
Galway 1-21

All-Ireland MHC final
At Nowlan Park
Tipperary 1-17
Offaly 1-16

TG4 All-Ireland SFC relegation play-off
At Pearse Park
Cavan 1-13
Westmeath 1-9

 

Saturday 2 July 

All-Ireland SHC semi-final
At Croke Park
Kilkenny 2-26 
Clare 0-20

 

Sunday 26 June

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Galway 2-21
Armagh 3-18 (Galway win 4-1 on penalties)

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Kerry 1-18
Mayo 0-13

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Kinnegad
Roscommon 1-10
Louth 0-6

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Birr
Clare 3-11
Longford 0-4

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Ashbourne
Wexford 3-14
Tyrone 3-9

All-Ireland Ladies IFC quarter-final
At Kinnegad
Laois 6-16
Wicklow 0-8

 

Saturday 25 June

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Dublin 0-21 
Cork 0-10

All-Ireland SFC quarter-final
At Croke Park
Derry 5-13
Clare 2-8

All-Ireland MFC semi-final
At O'Connor Park 
Mayo 1-8 
Kerry 0-9 

All-Ireland MFC semi-final
At Parnell Park
Galway 2-9
Derry 1-11

All-Ireland Ladies SFC Round 3
At Portlaoise
Dublin 2-14 
Mayo 1-7

All-Ireland Ladies SFC Round 3
At Portlaoise 
Cork 2-10
Waterford 1-5

All-Ireland Ladies SFC Round 3
At Athletic Grounds
Armagh 2-12
Monaghan 0-4

All-Ireland Ladies SFC Round 3
At Kingspan Breffni
Tipperary 2-6
Cavan 1-8 

All-Ireland Ladies SFC Round 3
At Fitzgerald Stadium
Kerry 2-17
Westmeath 0-9 

 

 

Sunday 19 June

Tailteann Cup semi-final
At Croke Park
Cavan 0-20
Sligo 1-14

Tailteann Cup semi-final
At Croke Park
Westmeath 3-22
Offaly 2-16

All-Ireland Ladies SFC Round 2
At Glennon Brothers Pearse Park
Mayo 0-16
Cavan 2-9

All-Ireland Ladies SFC Round 2
At Templetuohy
Dublin 1-11
Tipperary 0-6

All-Ireland Ladies SFC Round 2
At Tuam Stadium
Galway 1-18
Westmeath 0-4

All-Ireland Ladies SFC Round 2
At Clane
Cork 2-12
Donegal 1-10

All-Ireland Ladies SFC Round 2
At Glennon Brothers Pearse Park
Armagh 0-9
Meath 0-9

All-Ireland MHC semi-final
At TUS Gaelic Grounds
Tipperary 3-24
Galway 3-20

 

Saturday 18 June

All-Ireland SHC quarter-finals
At FBD Semple Stadium
Clare 1-24 
Wexford 3-14

All-Ireland SHC quarter-final
At FBD Semple Stadium
Galway 2-19 
Cork 1-21

 

Friday 17 June

All-Ireland MHC semi-final
At FBD Semple Stadium
Offaly 2-16
Clare 0-18
 

Sunday 12 June

All-Ireland SFC Qualifiers round 2
At Pairc Ui Chaoimh
Cork 2-18
Limerick 1-16

All-Ireland SFC Qualifiers round 2
At Clones
Armagh 3-17
Donegal 0-16

All-Ireland MFC quarter-final
At Tullamore
Galway 0-10
Dublin 0-7

All-Ireland MFC quarter-final
At Tullamore
Mayo 3-18
Kildare 3-12

 

Saturday 11 June 

All-Ireland SHC preliminary quarter-final
At Austin Stack Park 
Wexford 3-30
Kerry 0-18

All-Ireland SHC preliminary quarter-final
At Corrigan Park
Cork 3-27
Antrim 2-19

All-Ireland SFC Qualifiers round 2
At Croke Park
Mayo 2-13
Kildare 0-14

All-Ireland SFC Qualifiers round 2
At Croke Park
Clare 2-15
Roscommon 1-17 

All-Ireland Ladies SFC Round 1
At St Brendan's Park
Kerry 3-10 
Galway 3-8

All-Ireland Ladies SFC Round 1
At St Brendan's Park
Donegal 0-10
Waterford 1-5  

All-Ireland Ladies SFC Round 1
At Hastings Insurance MacHale Park
Mayo 1-16
Tipperary 1-6

All-Ireland Ladies SFC Round 1
At Clann Mhuire CLG
Dublin 5-14
Cavan 2-4

All-Ireland Ladies SFC Round 1
At Drumhowan
Meath 1-13
Monaghan 0-1

All-Ireland MFC quarter-final
At Portlaoise
Derry 0-12
Cork 0-6

All-Ireland MFC quarter-final
At Portlaoise
Kerry 0-8
Tyrone 1-4 

 

Monday 6 June

Connacht MFC final
At Hastings MacHale Park
Mayo 0-13
Galway 0-7


Sunday 5 June

Munster SHC final
At Semple Stadium
Limerick 1-29
Clare 0-29 AET

All-Ireland SFC Qualifiers round 1
At the Athletic Grounds
Armagh 1-16
Tyrone 1-10

Tailteann Cup quarter-final
At Brewster Park
Cavan 2-16
Fermanagh 0-13

Tailteann Cup quarter-final
At Carrick-on-Shannon
Sligo 1-19
Leitrim 2-16 AET (Sligo win 4-3 on penalties)

Tailteann Cup quarter-final
At Netwatch Cullen Park
Westmeath 1-21
Carlow 2-13

 

Saturday 4 June

All-Ireland SFC Qualifiers round 1
At Cusack Park 
Clare 1-11
Meath 1-9

All-Ireland SFC Qualifiers round 1
At Castlebar
Mayo 1-13 
Monaghan 0-12

All-Ireland SFC Qualifiers round 1
At Pairc Ui Chaoimh 
Cork 2-12 
Louth 2-8

Tailteann Cup quarter-final
At O'Connor Park
Offaly 3-17
New York 0-11

Leinster SHC final
At Croke Park
Kilkenny 0-22
Galway 0-17 

Joe McDonagh Cup final
At Croke Park 
Antrim 5-22 
Kerry 4-24

All-Ireland MHC quarter-final round 3
At Cusack Park
Clare 0-21 
Laois 1-12

 

Friday 3 June

Connacht MFC Shield final
At Dr Hyde Park
Roscommon 4-14
Leitrim 1-9

 

Wednesday 1 June

Munster MFC final
At Pairc Ui Rinn
Cork 3-11
Kerry 0-9

Click here for older results